Putovní Festival Energie pro kulturu finišoval na libereckém náměstí

14.09.2020 11:08:14 | Autor: Ota Schnepp | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Putovní Festival Energie pro kulturu finišoval na libereckém náměstí

Putovní festival Energie pro kulturu patří minulosti. Od začátku srpna přitom během dvanácti letních dnů navštívil šest měst České republiky - Kadaň, Třebíč, Hradec Králové, České Budějovice, Ostravu a jako poslední 10. a 11. září Liberec.

Turné mělo za cíl podpořit kulturní scénu, kterou zasáhla opatření související s pandemií koronaviru, přičemž spolu s umělci zavítaly vždy do navštíveného města i Oranžová kola - handbiky Nadace ČEZ. V Liberci tak účastníci festivalu vyšlapali pro Jedličkův ústav a Divadlo F. X. Šaldy celkem 104 345 korun!

První odpoledne festivalu Energie pro kulturu proběhlo ve znamení divadla. Cirk La Putyka měl připravený workshop pro děti, na který pak večer navázal vlastním divadelním představením. Mezitím se ovšem veřejnosti představilo Herecké studio Divadla F. X. Šaldy s inscenacemi Má to smysl a O vílách a Králi draků. Páteční odpoledne již bylo zcela hudební. Doslova za srdce chytlo všechny hodinové vystoupení Rachot bandu složeného z klientů a zaměstnanců libereckého Jedličkova ústavu. Následně mladší a nejmladší generaci pobavil svou šou Kašpárek v rohlíku. Po této kapele přišel na scénu místní zpěvák Jakub Děkan & band a vše završila skupina Tata Bojs. Po oba dny byl vstup na festival zdarma.

Festival Energie pro kulturu na libereckém náměstí<br />Autor: Archiv ČEZ/ Ota Schnepp Krátce před zahájením poslední hudební produkce proběhlo předání šeků Nadace ČEZ obdarovaným organizacím. První s částkou 52 775 Kč převzala Martina Sojková, asistentka ředitele Jedličkova ústavu. Druhý vypsaný na 51 570 Kč putoval do rukou Michaely Pompové, marketingové vedoucí Divadla F. X. Šaldy. Pomoci dobré věci minutou šlapání na oranžovém handbiku mohl přitom každý, kdo během druhého dne festivalu zavítal do Energy zóny. Je přitom nutné podotknout, že „šlapání" na trenažérech pomocí rukou si vyzkoušeli a dobré věci pomohli jak dospělí, tak i děti. Zvláště během delších přestávek mezi jednotlivými vystoupeními, kdy jedni muzikanti balili a druzí ladili, se obě Oranžová kola prakticky nezastavila.

„Všem děkujeme za pomoc a energii, kterou věnovali právě nám. Nadaci ČEZ pak za to, že tu energii ve finále převedla na peníze," shodly se během poděkování zástupkyně obou organizací. Podle Michaely Pompové použijí v divadle 51 570 korun na další rozvoj Hereckého studia, což je amatérský divadelní soubor, avšak s profesionálním vedením herečky Jany Hejret Vojtkové a zázemím Malého divadla F. X. Šaldy. Martina Sojková uvedla, že 52 775 korun poslouží k nákupu kompenzačních pomůcek, které usnadňují klientům Jedličkova ústavu jejich zapojení do plnohodnotného života. Protože pomůcek je celá řada, musí v ústavu ještě zvážit, která či které jsou nejvíce zapotřebí.

„Festival Energie pro kulturu plně naplnil naše očekávání. Ve všech městech, do nichž zavítal, se do charitativního šlapání na oranžových handbike zapojili lidé bez rozdílu věku a všude se pro obdarované organizace podařilo vyjet úctyhodné částky. Liberec nebyl žádnou výjimkou, i zde se celková částka dostala přes hranici 100 000 korun," uzavřela Michaela Zíková, ředitelka Nadace ČEZ.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě

Cyklojízda Greenway Jizera proběhne i v roce 2020

Od roku 2007 pořádá Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery u příležitosti Evropského týdne mobility propagační cyklojízdy věnované projektu Greenway Jizera. Evropský týden mobility inspiruje každý rok od 16. do 22. září obyvatele českých měst a obcí, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Letošní cyklojízda Greenway Jizera se koná v neděli 20. září a je věnována úseku ze Svijan na území Středočeského kraje. Sraz účastníků a začátek cyklojízdy je v 9.30 ve Svijanech na parkovišti svijanského zámku. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smyčcové trio hrálo i ve dvou, publikum dokázalo vyladit na jedničku
I.B třída: Rychnov ztratil na Smržovce a dorovnal ho Bozkov
Jaký je stav jabloneckého rozpočtu po prvním pololetí roku 2020
KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
Punková legenda Visací zámek přijede zahrát do Bozkova

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn