První zápas s velkou trojkou: Skoro propadák!

23.07.2019 14:00:55 | Autor: Jaroslav Hrabák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

První zápas s velkou trojkou: Skoro propadák!

Jablonečtí fotbalisté po letním zemětřesení a při stále velké marodce narazili na Spartu. Ambiciózní tým, který před týdnem propadl doma se Slováckem 0:2. Trenér Rada si už v létě vypíchl sestavu, a ta pokračuje, bohužel, v trendu roku a jejím hlavním rysem není žádná fotbalová moderna, ale opatrnost a s tím spojená neproduktivita.

Ani s Bohemkou v prvním kole nebyl Jablonec lepší, ale zásluhou pohotového Matouška vyhrál. Ta hra po většinu zápasu na jednoho útočníka prostě není to pravé ořechové. Matoušek na kraji zálohy místo vedle Doležala na hrotu přinesl docela očekávaný průběh: Doležal si nekopl a s výjimkou jedné výborné přihrávky či přistrčení na Jovoviče jakoby na place nebyl. Trenér po Bohemce sice velmi chválil Doležalovu bojovnost, ale ta, pokud není korunována efektivitou v podobě gólové přihrávky či gólem, je k ničemu.

Největším zklamáním bylo, že po většinu zápasu to bylo čekání na ránu z milosti. V obraně debutoval 30 letý projektant Jirka Váňa, jablonecký odchovanec, ještě na jaře hráč Jiskry Mšeno. Ten si třikrát s áčkem zatrénoval a hned na Spartu. Obrovský risk. Že obstál a až na jednu minelu s hrou problém neměl? Klobouk dolů před Jirkou. Ale proč si proboha tohoto odchovance nevšiml tým odborníků ze Střelnice už dávno?

Zápas dopadl slušně jenom proto, že sparťanský kapitán Kozák stále nemůže najít střelecké kopačky a střelecky mu neslouží ani hlava. Kdyby totiž měl svůj normální český ligový den, tak dostal Jablonec bůra už do poločasu a zápas by skončil debaklem. Jablonec totiž kromě několika brejků vůbec na Letné nezlobil.

Presink či dokonce vysoký presink? No s pohybem hodně šetřícím Jakubem Považancem. Toho používá Rada v poslední době více vzadu, ale s takovými soupeři jako Sparta to k ničemu nevede. Jakub se nedostane ke své dlouhé přihrávce, neboť mu na ní presující soupeř nedá čas, no a ke střele se nedostane, protože tímto stylem hry se Jablonečtí do potřebného prostoru nedostanou.

Zápas na Letné se prostě nevyvedl, krátká příprava zřejmě tu nejlepší sestavu nevyřešila, a tak se bude muset zkoušet dál, byť v evropské kvalifikaci či v lize, což je nemilé. Jaké má trenér možnosti? Mnohé. Zařadit do nejisté obrany zkušeného Kroba by určitě prospělo. Je to rozený levý bek a takový v kádru další není. Zatím tam hraje Sýkora, to je univerzál, ale spíše dopředu než dozadu. Záloha je velice pomalá, nejen pohybem, ale hlavně rychlostí řešení situací, a to hlavně dopředu. Na Spartě markantní záležitost.

Také s některými hráči s důvěrou by si měl trenér promluvit. Třeba s Jovovičem. Ten má důvěru téměř stoprocentní, hraje pořád, je na něho hezký pohled, ale produktivita ve formě gólu či přesné přihrávky kolegovi? Jedna velká nula. A rozhodně gólovější Chramosta sedí. Co využít uprostřed hřiště rychlého Fábryho, co si za Jablonec ještě nekopl. Který agent ho má, že dopouští likvidaci mladého slovenského reprezentanta? To je skutečně nevídané.

Pelta pustil Radovi v létě žilou, ale na druhou stranu mu do kádru až na výjimky dodal správné typy hráčů. Z tohoto kádru jde rozhodně vyždímat víc, než bylo vidět na Spartě. Kromě zvýšení obrátek směrem dopředu, tak i vyvarování se hrubých chyb, a to vzadu i vepředu. Ty, které udělal Jovovič, byly hrozné a bylo jich víc, ale vrcholem pro mě byla „účast" stopera Brečky u postranní čáry a tam zapomnění na základní pravidlo v podobné situaci, buď má stoper míč, nebo hráče. Kanga potom určitě poslal Břečkovi děkovný dopis, stejně jako Jablonečtí by měli poděkovat Kozákovi, že je nesrazil ne na kolena, ale na kotníky.

Liga i Evropa jdou rychle, on ten čas opravdu není, ale pokud by se mělo opakovat vystoupení jako na Spartě, tak ambice skončí tam i tam velmi rychle. Nesmíme si také nepovšimnout faktu, že Jablonec je jediný ze silné šestky, který kádru pustil žilou. Všichni ostatní posilovali. Tak si jen přejme, aby měl Rada šťastnou ruku při sestavě a hlavně systému hry, který by po tom sparťanském téměř propadáku měl jablonecký tým opět spojit nejen se špičkou ligy, ale i s evropskou vizitkou. Těším se, že se to temperamentnímu plukovníkovi povede a držím všechny palce, tedy všechny čtyři co mám. A ještě něco, los nadělil Jablonci do cestičky po Jerevanu dalšího soupeře, a to by byl tým z ostrovů, Wolverhampton, u kterého se očekává, že si s irským týmem Crusaders lehce poradí.

Ve středu ráno odlétá jablonecká výprava do Arménie, odkud se ve čtvrtek ihned po zápase vrací domů a v neděli už čeká další liga, Slovácko. Tak snad nás na Střelnici neužene tak, jako před týdnem Spartu. Ještě zajímavost, do Jerevanu balí kufr i snad nejzmiňovanější hráč kola, Jirka Váňa. Uvidíme, jestli vyběhne v základní jedenáctce i v Gumri. Jugas teprve začíná trénovat, k dispozici už bude sparťan Plechatý.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Spartě zasloužená prohra Jablonce
FK Jablonec poletí do arménského Jerevanu
Zoran Petrović podepsal smlouvu na tři roky
Parádní vstup Jablonce do soutěže zařídil nováček Matoušek
Stoper Dominik Plechatý míří do Jablonce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ
Obrazem: Jak pokračuje rekonstrukce Přepeřské ulice v Turnově
Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy
Blesk do sezony vstoupil vítězně
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
31.05.: Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn