První porážka FK v letní přípravě

16.07.2017 12:31:30 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tak konečně! Řekli si asi mnozí, když Jablonec ve Fügenu poprvé v letošní přípravě prohrál. Ono totiž není až tak zdravé, „nevyzkoušet" si taky jenom porážky ve srovnání se snadnými vítězstvími.

FK Jablonec - FC Fleetwood Town 1:2 (0:0)

Trenér Klucký dal šanci prakticky všem hráčům, které na soustředění odvezl. První půli odchytal gólman Hrubý, který čerstvě prodloužil v Jablonci smlouvu ...

• Sestava první půle:
Hrubý - Jankovič, Pernica, Kouřil, Zelený - Kubista - Masopust, Mehanovič, Trávník, Breda - Doležal.
• Sestava druhé půle:
Hrubý (60. Bárta) - Jankovič, Lischka, Hübschman, Hanousek - Diviš, Považanec, Kubista, Janetzký, Kučera - Mihálik.

Třetiligoví Angličané na favorita z Jablonce vletěli tak, že svěřenci trenéra Kluckého nevěděli, kde jim hlava stojí. Nestačili v soubojích, nestačili rychlostně, prostě zmar. Naštěstí chtivý soupeř to tempo dlouho neudržel a Jablonec mohl jít do konce poločasu do vedení, ale pružný stoper skočil Mehanovičovi do střely a bylo po nadějích.

Druhá půle také příliš nepřesvědčila, ale gól dali první hosté po samostatné akci Hanouska. Trochu lajdáctví, trochu ničím nepodloženého sebevědomí a třetiligisté z Ostrovů předvedli, jak se hraje fotbal. V závěru nasadili totální ofenzívu a rychlost, a to se jim vyplatilo. Nejprve Coyle v 88. minutě vyrovnal a v poslední minutě kopali Angličané trestný kop a Maguire zeď prostřelil - 1:2!

Facka přišla včas, liga se blíží a hráči by si pomalu měli zvykat na to, jak mají profíci přistupovat ke hře. Jak informoval na webu asistent trenéra Vágner, tak od příštího zápasu se již bude pilovat základní sestava na ligu.

V dalším utkání narazí Jablonec v Rakousku na Wolverhampton Wanderer již v úterý v 18. hodin.