První listopadová úřední sobota v Jablonci nebude

30.10.2020 14:16:14 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

První listopadová úřední sobota v Jablonci nebude

Jablonecký magistrát ruší listopadovou pracovní sobotu i sanitární den v budově v ulici Komenského 8. Důvodem je současná situace související s vládními opatřeními.

„Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci i veškerým omezujícím opatřením bude na odboru správním jabloneckého magistrátu v budově Komenského 8 zrušená listopadová úřední soboty, která byla plánovaná na 7. listopadu. Zároveň se také ruší obvyklý sanitární den, který pracovní sobotě vždy předchází. A tak je možné na základě telefonické dohody ve sjednaném čase si na konkrétním pracovišti vyřídit svou úřední záležitost také v pátek 6. listopadu," řekl vedoucí odboru správního Petr Karlovský.

Od minulého týdne zavedl správní odbor regulaci vstupu klientů do úřadu. „K tomuto opatření jsme museli přistoupit vzhledem k nedostatečným kapacitám čekáren. Nebyli bychom schopní dodržovat minimální vzdálenosti mezi klienty," vysvětlil vedoucí odboru. Ten už v polovině týdne kladně hodnotil přístup veřejnosti k regulaci vstupu.

Klient bez roušky musí z úřadu ven

V úřední dny pomáhá úřadu dodržovat vládní nařízení také dohled strážníků městské policie. „V dohledu budeme pokračovat i nadále, zatím jsme se setkali pouze s jedním občanem, který odmítl si v úřadě nasadit roušku, byl proto z prostor budovy v ulici Komenského 8 vykázán," informoval pověřený ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Magistrát se stejně jako ostatní organizace potýká s koronavirou pandemií, která ochromila v říjnu nejprve celý odbor stavební a památkové péče, poté matriku. „V těchto dnech se zdravotní stav pracovníků úřadu zásadně nezměnil. Abychom ochránili naše zaměstnancem v budově správního odboru, kteří se hodně stýkají s klienty, vybavíme je respirátory FFP2," dodal tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Mimořádné zastupitelstvo online i prezenčně

Aby magistrát co nejvíce eliminoval možnosti nákazy, zrušilo se maximum porad a ty, které se konají, probíhají online. „Tímto způsobem se setkáváme s koaličními kolegy každé pondělí ráno a v pátek ráno takto jedná také stálá pracovní skupina jabloneckého krizového štábu. Distančním i prezenčním způsobem bude připravené také čtvrteční mimořádné zastupitelstvo, které jsem svolal kvůli zajištění dopravní obslužnosti Jablonecka," připomněl primátor města Jiří Čeřovský. Mimořádné jednání jabloneckých zastupitelů proběhne ve čtvrtek 5. listopadu od 13 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Klienti kvitovali redukci vstupu do budovy v Komenského ulici kladně
Vládní opatření: Zákaz vycházení v noci a prodeje po 20. hodině
Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu
Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody
Jablonecká matrika do odvolání omezuje činnost
Jablonecký magistrát zavádí úřední dny

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Lovecký zámeček na Nové Louce proslavil prezidentův kancléř Šámal
Liberecký kraj požaduje kompenzaci nákladů kvůli těžbě v dole Turów

Nejčtenější články

24.11.: Opilý řidič nerespektoval v Tanvaldu zákaz jízdy a v Hamrech havaroval
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn