První dva měsíce roku 2019 jsou na silnicích v kraji naštěstí bez úmrtí

20.03.2019 19:26:30 | Autor: TZ Tým silniční bezpečnosti | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

První dva měsíce roku 2019 jsou na silnicích v kraji naštěstí bez úmrtí

V lednu a únoru 2019 vyšetřovala Policie na území České republiky celkově 15 612 dopravních nehod. Při těchto nehodách přišlo o život 54 osob. Ve srovnání s loňskými prvními dvěma měsíci se jedná o meziroční snížení obětí o 6 osob. V Libereckém kraji prozatím nikdo na silnicích nezemřel. Pět osob však bylo těžce zraněno.

Za první dva měsíce letošního roku byla Policie ČR v Libereckém kraji volána k celkem 723 dopravním nehodám. To představuje sice meziroční nárůst o celých 95 nehod, následky však byly nižší. O život na silnicích v Libereckém kraji nikdo nepřišel, 5 osob bylo těžce zraněno. Došlo k 119 lehkým zraněním. „Meziročně došlo k poklesu usmrcených o 2 osoby. Také evidujeme o 1 těžce zraněnou osobu měně než za první dva měsíce loňského roku. Počet lehce zraněných se nepatrně zvýšil o šest osob," sdělila Vlasta Suchánková, vedoucí oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství PČR Libereckého kraje.

Nejvíce nehod eviduje za první měsíc letošního roku Liberecko. Celkem v tomto okrese došlo k 304 nehodám. Dále Českolipsko, kde došlo ke 202 nehodám. Následuje Jablonecko se 116 nehodami a Semilsko se 101 nehodami.

Meziročně více nehod o 73 případů v kraji zavinili řidiči motorových vozidel - celkem 559. Zvěř a domácí zvířata byly viníky 134 nehod. Zde evidujeme nárůst o 8 případů. Řidiči nemotorových vozidel zapříčinili 6 nehod. Stejně tak chodci. V 11 případech byla na vině závada pozemní komunikace. Alkohol či drogy asistovaly u 18 nehod, to je ve srovnání s lednem a únorem 2018 méně o 14 případů.

Liberecký kraj spustil své preventivních aktivity naplánované pro letošní rok. Dne 13. 3. 2019 se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje odehrál zajímavý program pro středoškoláky „Nehodou to začíná", který navštívilo zhruba 200 studentů. Další výukové dny s tématem dopravní bezpečnosti se odehráli v mateřských školách po celém kraji. Následovat budou základní školy, kam přijede populární program projektu Markétina dopravní výchova.

„Od počátku týdne je také možnost registrovat se kurzů bezpečné jízdy pro motocyklisty. První termíny proběhnou již na konci května. Prozatím máme kapacitu na 4 kurzy, celkem pro 240 řidičů. Projekt „Učme se přežít" běží již 9 rokem a máme na něj velmi pozitivní odezvu," dodal Jan Sviták, náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Kraj realizuje celou řadu dalších aktivit, zejména směrem k dopravní výchově dětí. V dubnu proběhnou semináře pro pedagogy, které jim napoví jak ukotvit dopravní výchovu ve výuce. Kraj s partnery také připravuje realizaci tradičních dopravních soutěží mladých cyklistů. Liberecký kraj bude hostit také celorepublikové finále této soutěže, která v letošním roce oslaví 40 let své existence.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
Ve Vratislavicích letěla řidička s autem ze svahu přes střechu
V Janově nad Nisou se převrátil kamion, silnice je neprůjezdná
Na Jablonecku byly sraženy na silnicích dvě děti
Nehoda pěti vozidel uzavřela na dvě hodiny silnici z Liberce na Prahu
Leden byl na silnicích v kraji bez usmrcených a těžce zraněných
Video: Vážná nehoda blokovala příjezd do Jablonce
K vážné nehodě dvou aut došlo v Palackého ulici v Jablonci
Video: V Desné se srazil vlak s osobním autem
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů
V roce 2018 zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 21 lidí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pasecký kostel rozezní písničky o lásce
Mladí hasiči se utkali ve Dvojboji svatého Floriana
Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova

Nejčtenější články

24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn