První domácí porážka divizního Mšena

24.09.2017 17:55:06 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

První divizní derby tradičních soupeřů přineslo první domácí porážku nováčka z Břízek. Od prvního hvizdu předváděly oba týmy kvalitní fotbal a snažily se co nejdříve strhnout vedení na svoji stranu. To se podařilo do poločasu hostům.

FK Jiskra Mšeno - TJ Spartak Chrastava 0:3 (0:1)

Mšeno se snažilo, ale na soupeře se zkušenými hráči nemělo síly. Chrastavský tým, v jehož středu suverénně panoval hrající asistent trenéra a kapitán Jiří Štajner, bývalý český reprezentant se sedmatřiceti starty. „Štajny" ovládl nejen hostující tým, ale celé derby, ve kterém byl hlavním aktérem. Že má nevyzpytelnou přihrávku se vědělo, ale o vládl i ve hře hlavou!

Derby nabíralo na obrátkách pomalu, po čtvrthodině hry zahrozil dvakrát Just, z voleje nejdříve netrefil ideálně balón, po dalším drzém průniku do vápna přihrával Krejčíkovi, ale hostující obránci míč těsně před ním dokázali zblokovat. Brzy poté z pravé strany našel Helm Krejčíka, ten těsně minul tyčku chrastavské branky. V síti neskončili ani tečované střely Housera a Čížka. S průnikem Pelty a zakončením si poradil brankář Zoul. Ve 42. minutě chybovala jablonecká obrana, míč propadl mezi dvěma obránci k zcela volnému Henzlovi, který propálil Masaříka - 0:1. Do poločasu mohlo být ještě hůř, ale střelu Radzinevičiuse naštěstí zlikvidoval Masařík!

Po obrátce jablonecká obrana zapomněla při rohovém kopu obsadit hráče Chrastavy na zadní tyči, ten rozvlnil jen boční síť. Poté si slabší chvilku vybral i brankář Masařík, špatnou rozehrávku ale Chrastavští nepotrestali gólově. V 64. minutě byli Jablonečtí blízko srovnání skóre, měli totiž výhodu pokutového kopu, jenže jindy spolehlivý exekutor Adam Pelta zklamal, dobře umístěný míč mu dokázal brankář Zoul vyrazit!

Jablonec pak ještě zahrozil dvakrát Krejčíkem, ten nejdříve zkusil tečovat balón na brankáře, úspěšný nebyl ani při následující střele. Třináct minut před koncem zahrávali hosté trestný kop před jabloneckým vápnem, první hráč míč přeběhl, druhý Štajner pak obstřelil zeď a poslal míč přesně k tyči na 0:2. Za další čtyři minuty se řídil další z chrastavských hráčů do rozhozené jablonecké obrany, neudržel ale stabilitu a upadl, míč ale stačil doběhnout Radzinevičius a stihl vstřelit třetí branku Spartaku. V samém závěru střelu hostujícího Řezky jablonecký brankář vyrazit na břevno! Zápas byl opticky vyrovnaný, ale soupeř byl důraznější a zaslouženě zvítězil.

Střelci: 42. Henzl, 77. Štajner, 81. Radzinevičius. Rozhodčí: Bačo, ŽK: 2:1. Diváků: 388. Sestava Mšena: Masařík - Helm, Váňa, Bém, Žemba (59. Štemberk) - Just, Rozkovec, Houser, Pelta (81. Hartman) - Čížek, Krejčík.