Prvňáčci navštívili tanvaldskou radnici

13.10.2017 07:39:09 | Autor: Ladislav Ouhrabka | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald

Prvňáčci navštívili tanvaldskou radnici

Ještě se nestihli prvňáčci ve škole pořádně rozkoukat a už je čekala 1. exkurze, a to ne ledajaká. Žáci prvních tříd ZŠ Sportovní Tanvald navštívili tamější městský úřad.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Na seznámení s budovou a provozem je pozval sám pan starosta Mgr. Vladimír Vyhnálek, který je slavnostně přivítal u vchodových dveří. Nejprve se žáci vydali do obřadní síně, kde na ně čekal i pan místostarosta Mgr. Antonín Bělonožník. Zde se děti dozvěděly základní informace o budově a o jejím fungování.

Pan starosta dále žáky zavedl do zasedací místnosti, kde absolventi devátých ročníků naší školy dostávají svá poslední vysvědčení. Nejvíce se prvňáci těšili na nejdůležitější místnost v budově - kancelář místodržícího rychtáře, jak bylo dětem vysvětleno. Zde děti nezaujaly ani tak moderní technologie, ale byly uneseny z vlajky města, z ručně vyřezané a památné vitríny a z kyvadlových hodin, které svým hlasitým odbitím zaujaly nejvíce. Nakonec došlo na několik otázek týkajících se většinou osobnosti pana starosty - věk a styl oblékání.

V neposlední řadě zde padlo i několik dotazů k chodu města, které pan starosta s grácií a humorem přestál. Dětem na závěr daroval symbolický dárek. Exkurze žáky nadchla a věříme, že si spoustu poznatků zapamatují, především o tom, že starosta má plno starostí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici oslaví 125 od zavedení lyžování

Slavnostní večer k výročí 125 let od zavedení lyží na Jilemnicku se koná v úterý 24. října. Oslavy zahájí ve 14 hodin putování po místech spojených s lyžováním v Jilemnici. Začátek je v informačním středisku, kde si vyzvednete mapu. V 16 hodin bude slavnost pokračovat kladením věnců u pomníku na Tyršově náměstí a na hřbitově. V 18 hodin zakončí akci slavnostní večer v Erbovním sále Krkonošského muzea. Více podrobností na Našem Pojizeří

O post ředitele krajské záchranky usiluje deset uchazečů

Celkem deset uchazečů se přihlásilo do výběrového řízení na ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Možnost měli do pátku 13. října 2017. V současné době je posuzováno, zda splnili veškeré podmínky. „Ve středu 18. října uchazeči podstoupí pohovor s psychologem a o týden později, 25. října, je bude devítičlenná výběrová komise hodnotit. Následně radě kraje navrhne pořadí kandidátů a ta poté dle doporučení vybere vítěze," komentuje postup Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí v referendu odmítli koupaliště podle návrhu radnice
Sídla krajských organizací ze sociální oblasti se dočkají vylepšení
Střípky z městské policie: Žena s pivem v tramvaji a host bez peněz
Hannelore Singer oslavila v rodném Jablonci 90 let
Tanvaldský hasič obhájil zlato na Mistrovství Evropy v mushingu

Nejčtenější články

21.10.: Volby 2017 v Jablonci nad Nisou
21.10.: Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?
22.10.: Obrazem: Sedmá Podzimní zábava v Tanvaldě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT