Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce

30.11.2019 15:19:45 | Autor: Lenka Röhrichová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce v prosinci 2019.

neděle 1. 12.

Železná neděle u ovečkového betlému - Rozsvícení deskového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Spolek Malé Polsko pořádá 9. ročník adventů. Těšit se můžete na přílet andílků, svítících hvězdiček a sněhových vloček, na rozsvícení betlému a vánočního stromku, zapálení první adventní svíce a také na překvapení. Ochutnáte klasické teplé nápoje včetně punče betlémáčku a betlémáčku pro děti, opečené buřtíky, cukroví a také tradiční krkonošské jídlo - bramborák se švestkami. Připravena bude i zábava pro děti.

Vánoční strom slavnostně rozsvítí i na Smržovce

Rozsvícení vánočního stromu
Od 18.30 hodin před Zámečkem. Součástí rozsvícení vánočního stromečku bude opět vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Napsané přání si přineste s sebou. Balónek se světýlkem si budete moct zakoupit za 20 Kč (pořádáno ve spolupráci se Základní školou Smržovka). Chybět nebude něco dobrého k zakousnutí a teplého k zahřátí. Těšit se můžete na hudební vystoupení kapely Pavla Černého. Samostatná pozvánka

úterý 3. 12.

Na Bílém rytíři za svatým Jakubem
Od 17 hodin ve výstavní síni Zámečku. Vyprávění Martiny Josífek Zelinkové o její cestě na koloběžce zvané Bílý Rytíř do Santiaga de Compostela, kde našla uzdravení, lásku a hlavně sama sebe. V rámci vyprávění proběhne i autogramiáda její knihy.

neděle 8. 12.

Bronzová neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Na tuto adventní neděli je připraveno velké překvapení pro děti i dospělé, a taky beltémáček pro velké i malé, opékání buřtíků i ochutnávka cukroví. Na adventním věnci zahoří druhá svíce. Připravena bude i zábava pro děti.

pondělí 9. 12.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

úterý 10. 12.

Vánoční pásmo se Smržováčkem
Od 17.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela.

středa 11. 12.

Veřejné jednání zastupitelstva města
Od 16 hodin v zasedací místnosti radnice.

neděle 15. 12.

Vánoční pohoda
Od 9.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka před Zámečkem a uvnitř Zámečku. Program: 10 hodin - vystoupení dětského pěveckého sboru Smržováček, 11 hodin - divadelní představení Vánoční příběh v podání Divadla KAKA a vánoční vystoupení kapely Benedetta. Opět si tu můžete na přání nechat žáky Střední odborné školy lesnické v Hejnicích vyrobit svícny na vánoční stůl a různé jiné dekorace. Své výrobky vám nabídnou i žáci ZŠ Smržovka. Chybět nebude ani barvení svíček a možnost vyrobit si drobné dárečky. Ve stáncích si pak můžete nakoupit drobné dárky, dobroty české i bavorské a také navštívit Muzeum místní historie ve vánočním hávu a výstavu fotografií Moniky Vackové Krajinou známou i neznámou. Pořádá kulturní středisko ve spolupráci se Základní školou Smržovka.

neděle 15. 12.

Stříbrná neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin se koná na rozhraní ulic Občanská a Vřesová další adventní setkání. Připravena bude vedle tradičních pochutin také rybí polévka. Budete moct být u zapálení třetí svíce na adventním věnci a chybět nebude ani program pro děti.

pondělí 16. 12.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové naučí v prosinci účastníky Dílny vyrobit vánoční stromeček. Dílny ve spolupráci s Domovem Maxov v Horním Maxově finančně podporuje město Smržovka a Liberecký kraj.

sobota 21. 12.

Sousedská pohoda
Od 11 hodin do padnutí v Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici. Všichni, kdo si chtějí odpočinout od vánočního shonu, nechtějí doma prožít den plný uklízení a stresu, nebo naopak potřebují nabrat další síly, přijďte na ojedinělou akci, při které si nejen odpočinete, ale pobavíte se s ostatními v příjemném prostředí. Ochutnáte netradiční nápoje a připraveno bude též něco k zakousnutí. Z důvodu omezené kapacity je dobré si místo rezervovat na tel.: 602 800 530 nebo e-mailu: penzion@sskolemb.cz. Více na www.penzionupotucku.cz.

neděle 22. 12.

Zlatá neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Smržovka je díky adventům u ovečkového betlému již několik let zařazena do oficiální trasy skautů, kteří rozvážejí po České republice betlémské světlo. Do Smržovky jej skauti přivezou mezi 16.30-17 hodin a zapálí jím čtvrtou adventní svíci. Občerstvení je zajištěno, zábava a ceny pro děti také.

středa 25. 12.

Slavnost Narození Páně
Od 9.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

neděle 29. 12.

Zpívání u jesliček
Od 16 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Tradiční vánoční koncert, při kterém zazní krásné vánoční koledy a melodie v podání mladých umělců ze ZUŠ Železný Brod - dětského komorního pěveckého sboru Řetízek a smyčcového kvarteta. Oba soubory řídí sbormistr Josef Hlubuček.

úterý 31. 12.

Silvestr u ovečkového betlému
Od 23 hodin přivítání nového roku na rozhraní ulic Občanská a Vřesová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za 9. Charitativním zumba maratonem
Vánoční strom slavnostně rozsvítí i na Smržovce
Krajinou známou i neznámou na smržovském zámečku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman ocenil za společenskou odpovědnost čtyři organizace
Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Stále stejné: záloha ani dopředu, ani dozadu
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn