Projekt Soutěž a Podnikej může dostat středoškoláky až do Ameriky

27.12.2018 16:44:42 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Projekt Soutěž a Podnikej může dostat středoškoláky až do Ameriky

Regionální kolo podnikatelského soupeření s názvem Soutěž a Podnikej proběhlo na krajském úřadě ve středu 19. prosince. Pět týmů z Libereckého, Středočeského, Moravskoslezského kraje a Prahy se utkalo před odbornou porotou. V regionálním kole zvítězil Ondřej Gonzor z Brandýsa nad Labem s projektem Pochopím to. Celostátní vítěz se dostane až do Chicaga.

Celorepublikový projekt Soutěž a Podnikej probíhá pod hlavičkou Nadačního fondu vzdělávání a podnikání již potřetí. Je určen žákům středních škol z celé republiky, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a tvorbu svého vlastního podnikání. Později mohou své zkušenosti uplatnit při svém dalším studiu a praxi.

„Na soutěži oceňuji především to, že přináší studentům nepřenositelnou zkušenost s rozjezdem vlastního projektu. Připraví je tak na to, že prosazovat své nápady a dovednosti není jednoduché a že za každým úspěchem se skrývá tvrdá práce," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Regionální kolo podnikatelského soupeření s názvem Soutěž a Podnikej<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Na prvním místě se umístil Ondřej Gonzor z Brandýsa nad Labem s projektem Pochopím to, aplikací, která řeší zpětnou vazbu od žáků směrem k učitelům. Druhé místo získal Adam Štrunc z Prahy s projektem „Stubchaser", jenž se zabývá problematikou odhazování cigaretových nedopalků. Třetí byl Jakub Konečný z Hlučína a jeho projekt „Medobudky", který představuje vlastní výrobu medu a chov včel. Na dalších místech se umístily Romana Hanzlová z Liberce s projektem „HR 3D Technology", jenž prezentoval využití 3D tiskáren pro průmysl, a Andrea Meyerová s projektem „Wear Your Colors", což je aplikace, která má usnadnit nákup oblečení přes internet tím, že podle typu člověka pomůže vybrat správný oděv.

Účastníci v regionálních kolech soupeří se svými kolegy z ostatních škol v rámci regionu. Vítězové se pak utkají ve finále v Praze. V rámci jednoho ročníku probíhá až devět regionálních kol v osmi krajských městech od září 2018 do 25. ledna 2019, kdy se koná republikové finále.

Ceny v soutěži jsou hodnotné a absolutní vítěz získá obchodní cestu do Chicaga, kde bude prezentovat svůj projekt a stane se účastníkem několika podnikatelských exkurzí a seminářů. Cílem soutěže je rozvíjet u žáků středních škol nabyté vědomosti v praxi, nabízí jim vyzkoušet si vlastní podnikání již při studiu a připravit je tak na vstup do profesního života.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT