Projekt Soutěž a Podnikej může dostat středoškoláky až do Ameriky

27.12.2018 16:44:42 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Projekt Soutěž a Podnikej může dostat středoškoláky až do Ameriky

Regionální kolo podnikatelského soupeření s názvem Soutěž a Podnikej proběhlo na krajském úřadě ve středu 19. prosince. Pět týmů z Libereckého, Středočeského, Moravskoslezského kraje a Prahy se utkalo před odbornou porotou. V regionálním kole zvítězil Ondřej Gonzor z Brandýsa nad Labem s projektem Pochopím to. Celostátní vítěz se dostane až do Chicaga.

Celorepublikový projekt Soutěž a Podnikej probíhá pod hlavičkou Nadačního fondu vzdělávání a podnikání již potřetí. Je určen žákům středních škol z celé republiky, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a tvorbu svého vlastního podnikání. Později mohou své zkušenosti uplatnit při svém dalším studiu a praxi.

„Na soutěži oceňuji především to, že přináší studentům nepřenositelnou zkušenost s rozjezdem vlastního projektu. Připraví je tak na to, že prosazovat své nápady a dovednosti není jednoduché a že za každým úspěchem se skrývá tvrdá práce," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Regionální kolo podnikatelského soupeření s názvem Soutěž a Podnikej<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Na prvním místě se umístil Ondřej Gonzor z Brandýsa nad Labem s projektem Pochopím to, aplikací, která řeší zpětnou vazbu od žáků směrem k učitelům. Druhé místo získal Adam Štrunc z Prahy s projektem „Stubchaser", jenž se zabývá problematikou odhazování cigaretových nedopalků. Třetí byl Jakub Konečný z Hlučína a jeho projekt „Medobudky", který představuje vlastní výrobu medu a chov včel. Na dalších místech se umístily Romana Hanzlová z Liberce s projektem „HR 3D Technology", jenž prezentoval využití 3D tiskáren pro průmysl, a Andrea Meyerová s projektem „Wear Your Colors", což je aplikace, která má usnadnit nákup oblečení přes internet tím, že podle typu člověka pomůže vybrat správný oděv.

Účastníci v regionálních kolech soupeří se svými kolegy z ostatních škol v rámci regionu. Vítězové se pak utkají ve finále v Praze. V rámci jednoho ročníku probíhá až devět regionálních kol v osmi krajských městech od září 2018 do 25. ledna 2019, kdy se koná republikové finále.

Ceny v soutěži jsou hodnotné a absolutní vítěz získá obchodní cestu do Chicaga, kde bude prezentovat svůj projekt a stane se účastníkem několika podnikatelských exkurzí a seminářů. Cílem soutěže je rozvíjet u žáků středních škol nabyté vědomosti v praxi, nabízí jim vyzkoušet si vlastní podnikání již při studiu a připravit je tak na vstup do profesního života.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU
V centru Liberce hořel autobus

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT