Projekt Evropa - náš domov představí operní celebrity

13.12.2017 14:06:47 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Projekt Evropa - náš domov představí operní celebrity

Doplněno o výherce soutěže: Punc výjimečnosti a mezinárodního významu nese projekt s názvem Evropa - náš domov, v jehož rámci se v Městském divadle v Jablonci nad Nisou zaskví taková jména, jakými jsou Štefan Kocán, Marina Vyskvorkina, Tomasz Janczak (náhradou je Richard Samek) a Szymon Makowski.

Svým zpěvem se mezi těmito věhlasnými jmény budou prezentovat i děti z jabloneckého DPS Vrabčáci, pod vedením Mgr. Pavla Žura a polský DPS Zloté notki. Hudební doprovod tvoří jedno z největších a nejvýznamnějších těles naší vlasti, Pražská komorní filharmonie.

„Jedná se o jedinečný koncert se sólistou Metropolitní opery v New Yorku, který se ovšem narodil v sousedním Slovensku, Štefanem Kocánem. I ostatní účinkující jsou skutečné osobnosti klasické hudby a mě hřeje srdce při pomyšlení, že se všichni sejdou u nás v Jablonci. Dalším ohřejváčkem je i přítomnost Vrabčáků, kteří se na tuto prestižní událost pečlivě připravují," uvedl pyšně ředitel Městského divadla v Jablonci a sbormistr DPS Vrabčáci Mgr. Pavel Žur.

Jedinečný koncert operní veličiny Štefana Kocána a Pražské komorní filharmonie v Česku nabídne milovníkům hudby melodie z pera Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta, Giacoma Pucciniho či Giuseppe Verdiho a dalších. Marina Vyskvorkina a a Tomasz Janczak nezústanou pozadu a děti z pěveckých souborů vnesou mladistvý elán a energii. Každopádně se máme v Jablonci na co těšit a pokud použijeme přirovnání třešinky na dortu, jedná se tentokrát o třešinku obzvlášť sladkou a červenou.

Projekt Evropa - náš domov, byl finančně podpořen z EFRR programu interreg V - A Česká republika - Polsko 2014 - 2020 prostřednictvím Euroregionu Nisa, realizace se ujalo Městské divadlo v Jablonci a partnerem projektu je Dolnoslezská filharmonie Jelení Hora.

Soutěžte o vstupenky!

Ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec nad Nisou jsme pro vás připravili soutěž o 3x 2 lístky na tento koncert. Soutěžit můžete do 9. 12. Soutěž byla ukončena! Na koncert se mohou těšit výherci vstupenek Květa Tvarohová, Lukáš Janků a Alena Erlebachová.

Představme si jednotlivé aktéry luxusního slavnostního večera, který zdobí program jabloneckého divadla ve středu 13. prosince od 19 hodin.

Štefan Kocán - bas, sólista Metropolitní opery v New Yorku, La scaly v Itálii, Vídeňské opery v Belgii, Bavorské a Berlínské státní opery v Německu, Teatro Santiago de Chile, Vídeňské státní opery v Rakousku, Covent garden ve Velké Británii či Národního divadla v České republice. Narodil se pro nás přímo příznačně- 17. listopadu, konkrétně 17. listopadu 1972 v Trnavě. Vyrůstal v Dolnom Dubnom, ale jeho kariéra stoupala strmě již od dětství. V roce 2009 debutoval v Metropolitní opeře v New Yorku rolí krále ve Verdiho Aidě a od té doby zdevystupuje pravidelně.

Marina Vyskvorkina - sopranistka ruského původu, jejíž kariéra začala strmě stoupat v roce 1998, kdy triumfovala v bezpočtu prestižních hudebních soutěžích a stala se symbolem devadesátých let. Dodnes je vyhledávanou soprnistkou a vystupuje na předních světových scénách, mezi něž patří Grand opera v americkém Connecticutu, v Teatro Massimo v Palermu, v operních domech ve Vídni, Stanfordu, Parmě , Piacenze, ale i ve Státní opeře v Oděse,, v hamburské Státní opeře i ve Státní opeře Praha.

Richard Samek - absolvent Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a laureát řady mezinárodních soutěží. V současné době je stálým hostem Národního divadla. Hostuje v předních evropských operních domech, spolupracuje s významnými orchestry v Evropě i Japonsku. Na rakouském festivalu Seefestspiele Mörbisch 2015 natočil live CD a DVD Straussovy opery Noc v Benátkách, kde ztvárnil roli Caramella. V roce 2015 se dále podílel na realizaci živé nahrávky Smetanovy opery Dalibor s BBC Symphony Orchestra pod taktovkou J. Bělohlávka a v roce 2016 vytvořil živou nahrávku Fibichovy Nevěsty messinské s Filharmonií Magdeburg. Pravidelně vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech - MHF Dvořákova Praha, MHF Janáčkův máj, Moravský podzim, MHF Pražské jaro, Seefestspiele Mörbisch, NF Smetanova Litomyšl nebo Svatováclavský hudební festival. Richard Samek vystoupí místo původně plánovaného vystoupení Tomasze Janczaka, které muselo být z vážných zdravotních důvodů zrušeno.

Szymon Makovski - mladý dirigent Dolnoslezské filharmonie Jelení Hora. Je finalistou výběrového mezinárodního dirigentského kurzu v Paříži, v současnosti hostuje v řadě prestižních operních domů v Polsku, Německu, Litvě, Rakousku a Česku.

PKF Pražská komorní filharmonie - vznikla v roce1994 z iniciativy dirigenta Jiřího Bělohlávka. Dnes se řadí k nejrespektovanějším nejen českým, ale i světovým orchestrům, což potvrzují pravidelná zahraniční turné i nahrávací projekty pro nejrenomovanější světová vydavatelství. Počínaje sezónou 2015/ 16 stojí v jejím čele francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

Mezi světovými hudebními celebritami zapějí i dva dětské soubory, jablonečtí Vrabčáci a polské Zloté nutki.

DPS Zloté nutki - dětský pěvecký sbor z Jelení Hory, který vystupoval krom domácí scény i v České republice a Německu. Působí při největší ZŠ v Jelení Hoře a čítá přes sedmdesát dětí. S jabloneckými Vrabčáky si polské děti zazpívaly v rámci oslav 25. výročí vzniku Euroregionu Nisa v Jelení Hoře. Sbormistryní sboru je Monika Frackievicz.

DPS Vrabčáci - dětský pěvecký sbor z Jablonce nad Nisou, který pod vedením sbormistra Mgr. Pavla Žura účinkoval nejen na mnoha místech naší republiky, ale i v Polsku, Německu, Mexiku či USA.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v prosinci
Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
04.12.: V jablonecké ulici Liberecká došlo ke srážce dvou aut
02.12.: Zasněžovací systém pomohl hasičům při likvidaci požáru v Kořenově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn