Inzerce NJ

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

05.10.2017 13:03:49 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na říjen 2017 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Prodej vstupenek v pokladně divadla, převodem z účtu přes web divadla www.divadlojablonec.cz a to následující den po zahájení předprodeje. Vstupenky lze zakoupit také prostřednictvím informačního a rezervačního systému www.evstupenka.cz

Pondělí 9. 10. 17.00 hodin Dárek seniorům

CHTĚLA BYCH TANČIT JEN...
Koncert slavných operetních a muzikálových melodií.
Účinkují: Marie Schmidtová - soprán, Václav Dlask - baryton, Augustin Kužela - klavírní doprovod, Lubomír Havlák - průvodní slovo. V programu zazní skladby J. .J. Offenbacha, F. Lehára, F. Loewa a L. Bernsteina.

Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace Středa 11. 10.  19.00 hodin

KALABIS QUINTET
Zuzana Bandúrová - flétna, Jarmila Vávrová - hoboj, Anna Sysová - klarinet, Denisa Beňovská - fagot, Adéla Triebeneklová - lesní roh. Program: Skladby A. Rejchy, Pavla Hasse, Iši Krejčí, Miguela del Aquila, Giogy Ligeta a dalších. Recenze

Sobota 14. 10. 19.00 hodin

Ochotníci dobře nastudovali Sluhu dvou pánů

CARLO GOLDONI: SLUHA DVOU PÁNŮ
Režie: Radek Bílek. Hrají: členové Divadla Bez Debat Praha. Commedie dell´arte s tradičními postavami a situacemi. Odehrává se v úzkém rodinném rámci, kde jsou hlavní událostí zásnuby, které komplikuje sluha Truffaldino, mazaný a přihlouplý zároveň. Rozehrává se tak příběh plný záměn a nedorozumění, které ovšem vyústí ke šťastnému konci. Recenze

Neděle 15. 10. 15.00 hodin

Krkonošské pohádky zaplnily divadlo dětmi

BOŽENA ŠIMKOVÁ - VADIM PETROF: KRKONOŠSKÉ POHÁDKY 2: ANČE A KUBA MAJÍ KUBÍČKA
Divadlo Pohádek Praha. Režie: Vít Prýmek. Hrají: Libor Jeník/Petr Pěknic, Radim Jíra, Vojtěch Matějíčka/Michal Pazderka, Barbora Mottlová, Jiří Vojta, Kryštof Nohýnek/Přemysl Houška, Štěpánka Prýmková. Volné pokračování legendárních příběhů, v nichž se opět střetávají spravedlivý pán hor Krakonoš a nadutý a vychytralý pán z Trautenberka. V potoce už uběhlo něco vody, Ančeti s Kubou se narodil malý Kubíček. Jinak ale zůstalo vše při starém. Trautenberk láteří a vymýšlí darebnosti, ale Anče s Kubou společně s hajným a Krakonošem si vědí rady. Recenze

Pondělí 16. 10. 19.00 hodin

Líbánky na Jadranu v podání Holubové a Klepla

PATRIK HARTL: LÍBÁNKY NA JADRANU
Studio Dva Divadlo Praha. Režie: Patrik Hartl. Hrají: Eva Holubová, Bohumil Klepl, Marika Šoposká, Václav Jílek/Štěpán Benoni. Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i pětadvaceti, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu. Manželé Eva a Bob si vyjedou připomenout svatební cestu, aby se připravili na blížící se každodenní důchodové soužití. Vydrží čelit tak velkému množství společně tráveného času? Budou si mít vůbec co říct? A jakou roli sehrají mladí milenci, kteří si postaví stan vedle nich? Recenze

Čtvrtek 19. 10. 19.00 hodin

RADIM VIZVÁRY: SÓLO
Koncept, režie a hraje: Radim Vizváry
Best of z pantomimické tvorby Radima Vizváry. Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné divadlo. Radim Vizváry představí v „Sólu" klasická i současná, poetická i komická díla. Bez jediného slova se divák může smát i brečet. Radim Vizváry obdržel za svůj výkon v tomto představení Cenu Thálie 2016.

Neděle 22. 10. 19.00 hodin

TENNESSEE WILLIAMS: SKLENĚNÝ ZVĚŘINEC
Agentura Harlekýn Praha. Režie: Vladimír Strnisko. Hrají: Simona Stašová, Jaromír Nosek/Filip Cíl, Andrea Daňková/Kamila Trnková, Karel Heřmánek ml./ Adama Vacula/Zdeněk Piškula. Slavná tragikomedie, v níž je s humorem, dojetím a s tou největší upřímností vylíčen osud opuštěné matky Amandy, která svou láskou a touhou udělat své děti co možná nejšťastnějšími, nadělá v rodině velikou paseku. Z lásky se totiž udělají ty nejkrásnější, ale
i ty nejhorší věci na světě. Inscenace se silně autobiografickými prvky, v níž postava Amandinina syna Toma je zosobněním samotného autora, Tennessee Williamse, a jeho sestra Laura je původně jeho pravá sestra Rose.

Pondělí 23. 10. 17.00 hodin

PODZIMNÍ FANTAZIE
XXI. ročník neprofesionálních tanečních souborů scénického tance a pohybového divadla. Pořádají Městské divadlo Jablonec nad Nisou, Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou a Nipos Artama Praha za finanční podpory ministerstva kultury ČR. Nesoutěžní přehlídka scénického tance dětí a mládeže za účasti souborů s z celé České republiky. Součástí celého projektu jsou i tvořivé dílny.

TANEC, TANEC 2017...
XXXI. Celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých.
26. 10 - 29. 10. 2017
Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou a Nipos Artama Praha ve spolupráci s Městským divadlem v Jablonci N. N., Eurocentrem Jablonec n.N a Muzeem skla a bižuterie Jablonec n. N., za finanční podpory MK ČR, Libereckého kraje a statutárního města Jablonec n. N. a pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana. V rámci přehlídky proběhne I. Evropské sympózium amatérské taneční platformy.

Čtvrtek 26. 10. 19.00

INSPIRATIVNÍ PŘEDSTAVENÍ
Přehlídka špičkových tanečních souborů působících na české taneční scéně v posledních 30ti letech. Jednotné vstupné 150 Kč.

Pátek 27. 10. 19.00

I. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER
Nejlepší choreografie amatérských tanečních souborů v sezóně 2016/2017.

Sobota 28. 10. 19.00

II. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER
Nejlepší choreografie amatérských tanečních souborů v sezóně 2016/2017.

Neděle 29. 10. 13.00 hodin

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ PŘEHLÍDKY  A VYHLÁŠENÍ NOMINACÍ A CENY MĚSTA TANCE 2017
V programu vystoupí taneční soubor „Velký soubor ZUŠ Karlovy Vary" s choreografií, která vznikla v rámci rezidenčního pobytu Ceny města tance 2016.

Středa 1. 11. 19.00 hodin

GRAFFOVO KVARTETO
Štěpán Graffe - housle, Lukáš Bednařík - housle, Lukáš Cybulski - viola, Michal Hreňo - violoncello. Graffovo kvarteto bylo založeno v roce 1997 - koncertní sezóna 2017/2018 je pro soubor jubilejní.

Čtvrtek 2. 11. 19.00 hodin

PAM VALENTINE: MEZI NEBEM A ZEMÍ
Divadlo na Fidlovačce Praha. Režie: Petr Hruška. Hrají: Daniel Rous, Sandra Pogodová, David Hák, Lukáš Rous, Martina Randová, Elizaveta Maximová a Ludmila Molínová. Svižná, citlivá a dojemná komedie s nadpřirozenými prvky o soužití dvou světů. Mladí manželé Simon a Flic se stěhují do venkovského domu po slavném spisovateli a jeho ženě. Simon doufá, že ho zde políbí stejná múza jako jeho předchůdce a napíše zde svůj první román. Neodradí je ani pověst o tom, že v  domě straší a všechny předešlé nájemníky tím duchové vyštvali.

Sobota 4. 11. 17.00

SPOLEČNĚ NEJEN NA JEVIŠTI
X. ročník - Komponovaný večer, v něm se na jevišti divadla společně představí handicapovaní i zdraví umělci.

Úterý 7. 11. 19.00 hodin

JIŘÍ SUCHÝ - JITKA MOLAVCOVÁ
Orchestr Divadlo Semafor pod vedením Jiřího Svobody.

Sobota 11. 11. 17. 00

HVĚZDY NAD JEŠTĚDEM
VIII. ročník. Finálový večer pěvecké soutěže.

Neděle 12. 11. 15.00 hodin

JIŘÍ JELÍNEK: CIRKUS UNIKUM
Divadlo Polárka Brno. Režie: Jiří Jelínek. Hrají: Vít Pískala, Kateřina Veselá, David Smečka j.h., Matěj Záhořík, Tomáš Soukup a další. Dětské představení, které je zábavným pohledem do světa cirkusu. V programu vystupuje svalovec, který chce uzvednout nejtěžší činku na světě, provazochodkyně zase chce přejít nejtenčí lano na světě, krotitel chce ukázat jak vycvičí nejdivočejší zvíře světa! A pak je tu Harry - mistr úniků z lan, řetězů. Mistr zmizení!

Středa 15. 11. 19.00 hodin

KONCERT VYBRANÝCH ÚČASTNÍKŮ BURZY MLADÝCH PĚVECKÝCH TALENTŮ 2017

Čtvrtek 16. 11. 19.00 hodin

KVĚTA LEGÁTOVÁ - VĚRA MAŠKOVÁ: ŽELARY
Divadlo Rokoko Praha. Režie: Pavel Khek. Hrají: Evellyn Pacoláková, Vasil Fridrich, Jitka Smutná, Veronika Janků, Oldřich Vízner, Viktor Dvořák, Jaromír Nosek a další. Jevištní podoba českého bestselleru. Příběh z válečných let, kdy události převrátily život nejednoho člověka. Eliška, lékařka z brněnské nemocnice, se ocitá v nebezpečí života stejně jako všichni odbojáři po atentátu na Heidricha. Ukrývá se v horské vesnici Želary, v pozemském ráji, kam hřmění války zatím nedolehlo. Nachází tu zcela nový pohled na svět, nové hodnoty a především lásku, o jaké neměla ani tušení.

Pondělí 20. 11. 19.00 hodin

ONDŘEJ RUML
Koncertní turné s aktuálním albem „Nahubu". Ojedinělý, na tuzemské poměry naprosto neotřelý projekt, protože zpěvák si na něm veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem.

Úterý 21. 11. 19.00 hodin

ONDŘEJ CIHLÁŘ - PETR MAREK: PROTON!!!
Divadlo Vosto5 Praha. Režie: Ondřej CihlářHrají: Ondřej Bauer, Ondřej Cihlář, Jiří Havelka/Robert Mikluš, Tomina Jeřábek, Petr Marek, Petr Prokop a Bára Mišíková. Jevištní rozhlasová reportáž o objevu zapadlé ostravské kapely, která byla umlčena těsně předtím, než se stala slavnou. Hlavní hrdina příběhu míří do Ostravy, aby přesvědčil Marii Rotrovou ke spolupráci s Dušanem Neuwerthem. Náhodou se mu podaří objevit nahrávku zapadlé české kapely Proton - zapomenuté hudební legendy, od které velikáni populární hudby i undergroundu čekali mnohem více.

Čtvrtek 23. 11. 19.00 hodin

Burton Lane, Edgar Y. Harburg, Fred Saidy, Jiří Voskovec, Jan Werich, Josef Dvořák: ČOCHTAN VYPRAVUJE
Josef Dvořák v osobité úpravě muzikálu V + W. Režie: Rudolf Fleischer, Tomáš Vondrovic. Hrají: Josef Dvořák, Karel Gult, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík, Vlasta Kahovcová a další. Obnovená premiéra oblíbeného představení Divotvorný hrnec (Čochtan vypravuje)! Nové nastudování u příležitosti významného životního jubilea Josefa Dvořáka, jednoho z „největších českých vodníků".

Středa 29. 11. 19.00 hodin

ČECHOMOR KOOPERATIVA TOUR 2017

Pátek 1. 12.19.00 hodin

FEŠÁCI
Vánoční salon

Čtvrtek 14. 12. 19.00 hodin

JANEK LEDECKÝ
Vánoční tour 2017. Host: DPS Vrabčáci

Neděle 17. 12. 19.00 hodin

SWINGOVÉ VÁNOCE
Dasha - Jan Smigmator
Felix Slováček Big Band

VÝSTAVA

Výstavy ve foyer divadla jsou zpřístupněny v době divadelních představení.

110. LET OTEVŘENÍ MĚSTSKÉHO DIVADLA - Historické fotografie 14. 9. - 16. 10. 2017

MALOVÁNO JEHLOU - GORDANA MOMIČOVÁ (gobelíny) 16. 10. - 13. 11. 2017

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Líbánky na Jadranu v podání Holubové a Klepla
Ochotníci dobře nastudovali Sluhu dvou pánů
Krkonošské pohádky zaplnily divadlo dětmi
Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace
Její pastorkyňa způsobila husí kůži, slzy i ticho
Divadlo v Jablonci slaví 110 let

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici oslaví 125 od zavedení lyžování

Slavnostní večer k výročí 125 let od zavedení lyží na Jilemnicku se koná v úterý 24. října. Oslavy zahájí ve 14 hodin putování po místech spojených s lyžováním v Jilemnici. Začátek je v informačním středisku, kde si vyzvednete mapu. V 16 hodin bude slavnost pokračovat kladením věnců u pomníku na Tyršově náměstí a na hřbitově. V 18 hodin zakončí akci slavnostní večer v Erbovním sále Krkonošského muzea. Více podrobností na Našem Pojizeří

O post ředitele krajské záchranky usiluje deset uchazečů

Celkem deset uchazečů se přihlásilo do výběrového řízení na ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Možnost měli do pátku 13. října 2017. V současné době je posuzováno, zda splnili veškeré podmínky. „Ve středu 18. října uchazeči podstoupí pohovor s psychologem a o týden později, 25. října, je bude devítičlenná výběrová komise hodnotit. Následně radě kraje navrhne pořadí kandidátů a ta poté dle doporučení vybere vítěze," komentuje postup Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí v referendu odmítli koupaliště podle návrhu radnice
Sídla krajských organizací ze sociální oblasti se dočkají vylepšení
Střípky z městské policie: Žena s pivem v tramvaji a host bez peněz
Hannelore Singer oslavila v rodném Jablonci 90 let
Tanvaldský hasič obhájil zlato na Mistrovství Evropy v mushingu

Nejčtenější články

21.10.: Volby 2017 v Jablonci nad Nisou
21.10.: Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?
22.10.: Obrazem: Sedmá Podzimní zábava v Tanvaldě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT