Program Městského divadla Jablonec v lednu

08.01.2018 10:04:16 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec v lednu

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na leden 2018 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Prodej vstupenek v pokladně divadla, převodem z účtu přes web divadla www.divadlojablonec.cz a to následující den po zahájení předprodeje. Vstupenky lze zakoupit také prostřednictvím informačního a rezervačního systému www.evstupenka.cz

Novoroční koncert nabídl klasiku i lehkost bytí

1. 1. 2017 19.00 hodin

NOVOROČNÍ KONCERT: FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ
CHRISTINA JOHNSTON - soprán. DAVID DEYL - zpěv. Dirigent: MAREK ŠTILEC. Program: skladby autorů Johanna Strausse ml., Františka Kmocha, Franze Lehára, Oskara Nedbala, L. Bernsteina, A. Lloyd Webbera a dalších. Jednotné vstupné 290 Kč. Část vstupenek zadána. Předprodej od 1. 12. Recenze a fotogalerie

Tříkrálové zpívání v jabloneckém divadle

Neděle 7. 1. 15.00 hodin

TŘÍKRÁLOVÉ ZPÍVÁNÍ
Tradiční setkání dětských pěveckých sborů Jablonecka. Jednotné vstupné 50 Kč. Předprodej od 1. 12. Recenze a fotogalerie

Čtvrtek 11. 1. 19.00 hodin

LADISLAV SMOLJAK - ZDENĚK SVĚRÁK: HOSPODA NA MÝTINCE
Ansámbl Mikuláše Dačického z Heslova. Originální osobité provedení cimrmanovského představení z pera Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka a také jeho „spoluautora" Járy Cimrmana. Jednotné vstupné 70 Kč. Předprodej od 1. 12.

Pondělí 15. 1. 19.00 hodin

Krás(k)a na scéně uchvátila divadlo

JEFFREY HATCHER: KRÁS(K)A NA SCÉNĚ
Městské divadlo Mladá Boleslav. Režie: Petr Mikeska. Hrají: Daniel Bambas, Hana Marie Maroušková, Malvína Pachlová, Roman Teprt, Petr Prokeš, Alena Bazalová, Martin Hrubý, Ivo Theimer a další. Historická freska s aktuálním tématem lidské identity. Odehrává se v Londýně 1662, kdy král Karel II. vydal zákaz hraní ženských postav mužskými herci. Hlavní postava, herec Edward Kynaston, je v té době na vrcholu své slávy právě díky ženským hrdinkám. V souvislosti s novými skutečnostmi dochází k zásadním změnám v jeho životě. Klade si otázky. Co když žije skutečný život jen na prknech divadla, a v reálném životě je jen bezradným pozorovatelem? To vše ve světě, který se navíc stal nelítostným, bez náznaku soucitu či pochopení. Vstupenky od III. míst 280, 260 Kč. Předprodej od 1. 12. Recenze a fotografie

Úterý 16. 1. 19.00 hodin

Šedesátky udělaly z přítomných dvacítky

JIŘÍ JANKŮ - PETR SVOJTKA: 60´ s ANEB ŠEDESÁTKY
Divadlo ABC Praha. Režie: Petr Svojtka. Hrají a zpívají: Hanuš Bor, Veronika Gajerová, Lucie Pernetová, Radim Kalvoda, Vasil Fridrich, Nina Horáková, Zdeněk Velen, Roman Říčař, Evellyn Pacoláková, Veronika Janků a další. Autorský projekt pánů Jiřího Janků a Petra Svojtky, jež připomene nadějnou dobu 60. let minulého století. Převratný čas, kdy se ve světě i u nás dostávala ke slovu první poválečná generace, doba hravosti a rozkvětu kultury, doba prvního tání. Prostřednictvím hudební komedie s písničkami z 60. let si zavzpomínáme na éru, kdy se zdálo vše možné a slova pravda a láska ještě nebyla vulgárními výrazy. Vstupenky od III. míst 370, 350 Kč. Předprodej od 1. 12. Recenze

Středa 17. 1. 19.00 hodin

LUCIE HŮLOVÁ & ENSEMBLE LUCIS: ANTONIO VIVALDI - ČTVERO ROČNÍCH DOB
Koncert vynikající česká houslistky Lucie Hůlová Sedláková společně se souborem prvotřídních hráčů Ensemble Lucis.
Program:
Koncert č. 1 E dur, op. 8 RV 269 - „La primavera" - JARO
Koncert č. 2 G moll, op. 8, RV 315 - „L´estate" - LÉTO
Koncert č. 3 F dur, op. 8, RV 293 - „L´autunno" - PODZIM
Koncert č. 4 F moll, op. 8, RV 297 - „L´inverno" - ZIMA
Ceny vstupenek 220, 200 Kč. Předprodej od 1. 12.

Neděle 21. 1. 15.00 hodin

K. M. WALLÓ - JIŘÍ KRAUS: PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE
Městské divadlo Most. Režie: Jiří Kraus. Hrají: Lilian S. Fischerová, Otto Liška, Věra Mrázková, Marcel Rošetzký, Matyáš Procházka, Jiří Kraus, Jakub Dostál a další. Výpravná klasická pohádka o princezně Ladě, která utekla před zlým králem a po četných peripetiích se provdala za prince.
Ceny vstupenek 120, 100 Kč. Předprodej od 1. 12.

Středa 24. 1.  19.00 hodin

MICHELE RIML: SEX PRO POKROČILÉ
Studio Dva Divadlo Praha. Režie: Darina Abrahámová. Hrají: Jana Krausová a Karel Roden. Alice a Jindřich byli kdysi šťastný pár, ale 25 let manželského soužití zanechalo své stopy. Vášeň je pryč. Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu a příručka „Sex pro pokročilé" ? Dostanou manželé ještě šanci?
Ceny vstupenek 450, 400, 350, 320 Kč. Předprodej od 1. 12.

Čtvrtek 25. 1. 19.00 hodin

EVŽEN BOČEK - ARNOŠT GOLDFLAM: POSLEDNÍ ARISTOKRATKA
Divadlo na Jezerce Praha. Režie: Arnošt Goldflam. Hrají: Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Libor Hruška, Kristýna Hrušínská, Jitka Sedláčková, Martin Sitta a další.  Adaptace populárního českého humoristického románu psaného jako deník devatenáctileté Čechoameričanky, potomka rodu hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky. Členové rodiny se po pádu komunistického režimu vrací z emigrace, aby převzali rodové sídlo. Kromě zdevastovaného zámku však zdědí i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka, kuchařku, která si ráda občas cvakne... K tomu se objevují také právní zástupce se svou dcerou, autoritativní manažerka či mladý šlechtic.
Vstupenky od III. míst 450, 400, 360, 320 Kč. Náhradní titul za původně plánovaný Je Úchvatná. Předprodej od 15. 12.

Pondělí 29. 1. 18.00 hodin

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC JABLONECKA ROKU 2017
Vyhlašovatelé ankety: Česká unie sportu, statutární město Jablonec n. N., Jablonecký deník, Sport Action s.r.o. Program: Artistická show, PoleDance, pěvecké vystoupení. Uvádí: Radek Šilhán. Distribuce vstupenek v kanceláři Jabloneckého deníku od 10. 1. Pořadatelem této akce není Městské divadlo.

Úterý 30. 1. 19.00 hodin

BEDŘICH SMETANA - IVAN HLAS - JIŘÍ JANOUCH: BEDŘICH SMETANA: THE GREATEST HITS
Divadlo ABC Praha. Komický muzikál o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné. Inscenace nabízí vedle originální hudební úpravy a živé kapely i nekonečnou řadu komických situací. Režie: Petr Svojtka. Hrají a zpívají: Pavel Juřica, Jiří Klem, Lucie Pernetová/Veronika Svojtková, Radim Kalvoda, Michal Slaný/Robert Hájek, Roman Říčař, Hanuš Bor, Zbygniev Kalina, Veronika Gajerová, Veronika Kubařová, Ivan Hlas a další.
Ceny vstupenek 400, 380, 360, 320 Kč. Předprodej od 15. 12.
PŘIPRAVUJÍ

Úterý 6. 2. 19.00 hodin

FRANTIŠEK HRUBÍN: KRÁSKA A ZVÍŘE
Východočeské divadlo Pardubice. Režie: Petr Novotný. Hrají: Josef Láska, Ladislav Špiner, Veronika Macková, Jana Ondrušková, Martina Sikorová, Zdeněk Rumpík a další. Tajemný pohádkový příběh o dobru, zlu a zázraku lásky. Zchudlý kupec utrhne růži v lese, který patří Zvířeti. A Zvíře si to nedá líbit, dokonce vyhrožuje kupci smrtí. Kupce zachrání jedna z jeho dcer, obětuje se a setkává se se Zvířetem - netvorem s lidským hlasem. Zvíře se do krásky zamiluje a láska v něm probouzí člověka. Postupně na sebe bere lidskou podobu, zároveň však cítí osamění a blížící se konec.
Ceny vstupenek 290, 270, 250, 230 Kč. Předprodej od 2. 1.

Pátek 9. 2. 19.00 hodin

JULE STYNE - ISOBEL LENNART - BOB MERRILL: FUNNY GIRL
Divadlo F. X. Šaldy Liberec. Režie: Jana Janěková. Účinkují: Jitka Osičková/Vendula Příhodová, Josef Gurunz/Michal Slaný, Milan Malinovski, Milan Hodný, Michaela Lohnická/Kateřina Macháčková, Orchestr Divadla F. X. Šaldy a další. Slavný americký muzikál mapující příběh jedné z největších hereckých hvězd své doby, Fanny Briceové a jejího manžela Nicka Arnsteina. Diva populární ve dvacátých letech minulého století, zářila na newyorských divadelních prknech, zažívala neskutečné úspěchy, ale i pády, a v soukromí komplikovaný vztah s Nickem Arnsteinem.
Ceny vstupenek 380, 360, 320, 300 Kč. Předprodej od 1. 12.

Neděle 11. 2. 15.00 hodin

VĚRA HERAJTOVÁ - TOMÁŠ ALFTERI podle K. J. Erbena O TŘECH PŘADLENÁCH
Divadlo Rozmanitostí Most. Režie: Věra Herajtová. Hrají: Pavel Zikmund, Petr Rak, Tomáš Alferi, Tereza Karásková, Jitka Raková, Petr Čulík. Veselá lidová pohádka o tom, jak tři rozverné stařeny pomohly Lidušce ke štěstí.
Ceny vstupenek 80, 70 Kč. Předprodej od 2. 1.

Čtvrtek 15. 2. 19.00 hodin

ALAN A BARBARA PAESOVI - MIROSLAV HANUŠ: PROČ MUŽI NEPOSLOUCHAJÍ A ŽENY NEUMÍ ČÍST V MAPÁCH
Divadlo ABC Praha. Režie: Miroslav Hanuš. Hrají a zpívají: Lukáš Jurek, Zbigniew Kalina, Hana Doulová, Jitka Smutná, Lucie Pernetová, Jiří Klem, Marin Písařík a další. Hudební komedie, která vychází z knih manželů Paesových, v nichž autoři zkoumají rozdíly mezi myšlením žen a mužů.
Ceny vstupenek 450, 400, 380, 320 Kč. Předprodej od 1. 12.

Úterý 20. 2. 19.00 hodin

RENATO GIORDANO: VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM...
Agentura Harlekýn Praha. Režie: Vladimír Strnisko. Hrají: Simona Stašová, Michal Dlouhý, Andrea Daňková, Vasil Fridrich/Petr Vančura. Hořkosladká komedie o tom, jak si udržet manželství. Rodinný život manželů Fabio a Livie Bonettiových a jejich dospívající dcaey se pohybuje v každodenní jednotvárnosti. Fabio jednoho zjistí, že jeho žena byla omylem sledována a filmována soukromým detektivem místo sousedky známého politika. Kompromitující materiál se mu dostane do rukou a po jeho zhlédnutí se nestačí divit.
Ceny vstupenek 450, 400, 380, 320 Kč. Předprodej od 1. 12.

Čtvrtek 22. 2.19.00 hodin

ONDŘEJ HAVELKA & JEHO MELODY MAKERS to tentokrát vezmou od PRVNÍ KŘAPLAVKY JAZZOVÉ
Zbrusu nová show, v níž chtějí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers vzdát hold těm prvním deskám jazzovým, které v roce 1917 odstartovaly novou éru populární hudby. (Tyto desky - křaplavky s hudbou jazzovou - byly velmi křehké: trochu neopatrnosti - křup! - a bylo po nich. )  V programu koncertu ale pochopitelně zazní také swing, až boudou střepy z křaplavek lítat.
Ceny vstupenek 420, 380, 350, 310 Kč HUDBA
Předprodej od 1. 12.

19.00 hodin

MAKSIM KOMARO: BATACCHIO
Cirk La Putyka Praha. Jedno z nejnovějších představení novocirkusové companie, jež se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností, které ve svých představeních volně spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů. Od cirkusových čísel , divadelních a hudebních scének, přes zázraky tehdejších nových technologií... Akrobatické výstupy, kabaretní výstupy, magie a další disciplíny. Režie: Maksim Komaro. Účinkují: Šárka Bočková, Michal Boltnar, Vojtech Fülep, Daniek Komarov, Anna Schmidtmajerová, Alexadr Volný, Jiří Weissmann.
Ceny vstupenek 420, 380, 350, 310 Kč. Předprodej od 1. 12.

VÝSTAVA

INTUITIVNÍ TVORBA - LUCIE SLANINOVÁ
Kresba olejovým a suchým pastelem, tužkou 15. 1. - 26. 2. 2018. Nová výstava ve foyer divadla zpřístupněná v době divadelních představení. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Šedesátky udělaly z přítomných dvacítky
Krás(k)a na scéně uchvátila divadlo
Tříkrálové zpívání v jabloneckém divadle
Novoroční koncert nabídl klasiku i lehkost bytí
Program Městského divadla Jablonec v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Historik Jan Stříbrný přednese téma Osudové osmičky českých dějin

Přednáška a beseda s historikem PhDr. Janem Stříbrným na téma: Osudové osmičky českých dějin se koná ve středu 17. ledna 2018 v 18.15 v aule Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě. Na 7. února připravují přednášku člena místní skupiny České křesťanské akademie - Český ráj Doc. PhDr. Zdeňka Vojtíška, Th.D. a následnou besedu s ním na téma: Nová náboženství a násilí.

Liberecký kraj hledá nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích

Ředitel Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem Petr Pávek, který v říjnových volbách získal mandát v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, se kvůli práci poslance vzdal místa ředitele domova důchodců. Rada kraje proto v úterý 9. ledna odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele. Nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem by měla odborná komise vybrat a doporučit Radě Libereckého kraje ke schválení do 20. února tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mladší minižákyně pod koši porazily Boleslav
V oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu vyhlásí čtyři dotace
Šedesátky udělaly z přítomných dvacítky
Další vítězné výsledky Bižuterie na nové palubovce
Obrazem: Přebor Libereckého kraje ve vícebojích

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
15.01.: Obrazem: První kolo prezidentských voleb v Tanvaldě
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT