Program Městského divadla Jablonec v březnu

09.03.2019 17:57:34 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec v březnu

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na březen 2019 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Neděle 3. 3. 15.00

JIŘÍ ONDRA (podle K. J. Erbena): O PLAVÁČKOVI
Divadlo Rozmanitostí Most. Režie: Jiří Ondra. Hrají: Jitka Raková, Kamila Raková, Tereza Karásková, Pavel Zikmund, Tomáš Alferi, Pavel Hendrych. Klasický příběh o nesmrtelnosti dobra, které poráží zlo, i když se zlo hodně snaží kazit všechny dobré úmysly. V dobrodružném pohádkovém kabaretu se děti setkají se třemi sudičkami, mrzutým, ale spravedlivým Dědem Vševědem, hodným a poctivým chlapcem, krásnou princeznou, ale také se zlým králem.
Ceny vstupenek 80, 70 Kč.

Líbánky na Jadranu rozesmály vyprodané divadlo Úterý 5. 3. 19.00

PATRIK HARTL: LÍBÁNKY NA JADRANU
Studio Dva Divadlo Praha. Režie: Patrik Hartl. Hrají: Eva Holubová, Bohumil Klepl, Marika Šoposká, Václav Jílek/Štěpán Benoni. Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i pětadvaceti, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu. Manželé Eva a Bob si vyjedou připomenout svatební cestu, aby si připravili na blížící se každodenní důchodové soužití. Vydrží čelit tak velkému množství společně tráveného času? Budou si mít vůbec co říct? A jakou roli sehrají mladí milenci, kteří si postaví stan vedle nich?
Vstupenky pouze k stání 280 Kč. Recenze a fotografie

V divadle se řešilo, kdo je vlastně ředitel Pátek 8. 3. 19.00

LARS VON TRIER: KDO JE TADY ŘEDITEL?
Švandovo divadlo Praha. Režie: Daniel Hrbek. Hrají: Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Alexej Pyško/Dušan Sitek, Kristýna Frejová, Robert Jašków a další. Svérázná komedie o řediteli, kterého nikdy nikdo neviděl. Ravn je ředitelem a zároveň majitelem firmy, to ovšem před svými kolegy skrývá a vydává se se již deset let za pouhého řadového zaměstnance. Všechna nepopulární opatření tak může svést na vymyšleného ředitele, kterého dosud nikdo neviděl. Vše až do chvíle, kdy chce firmu prodat. Je nutné najít někoho, kdo roli ředitele sehraje. Najme si proto neznámého a všemi podceňovaného herce. Ovšem nic není tak jednoduché, jak se na počátku zdálo.
Ceny vstupenek 450, 400, 380, 360 Kč. Recenze

Pravda nejen pro Taclíka

Pondělí 11. 3. 19.00

FLORIAN ZELLER: PRAVDA
Divadlo na Fidlovačce Praha. Režie: Mikoláš Tyc. Hrají: Marek Taclík, Iva Pazderková, Martina Śťastná a David Hák. „Kdyby si lidi ze dne na den přestali lhát, nezbyl by na Zemi jediný pár. Vlastně by byl konec civilizace. Brilantní komedie o nevěře a „umění" lhát.
Vstupenky od III. míst 380, 360 Kč. Recenze

Jak je důležité míti Filipa ve veselé verzi mladoboleslavského divadla

Úterý 12. 3. 19.00

OSKAR WILDE: JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI FILIPA
Městské divadlo Mladá Boleslav. Lehkovážná komedie s mistrnými dialogy, plná vtipů, aforismů a bonmotů, jiskřivé ironie a dvojsmyslných výroků. Gentleman Jack žije dvojí život, na venkově vystupuje pod svým jménem, ale v Londýně si říká Filip. V Londýně má přítele Algernona, na venkově krásnou schovanku Cecilíi. Té tvrdí, že má v Londýně prostopášného bratra Filipa, který ovšem neexistuje. Jack se uchází o dívku Gwendolínu, Algernon zase miluje Cecílii. Obě mladé dámy milují Filipa, který vlastně neexistuje, ale je důležité ho mít...
Režie: Pavel Khek. Hrají: Matouš Ruml jh., Aleš Petráš, Svatava Milková/Anna Marie Maroušková, Sandra Černodinská, Ivana Nováčková a další.
Vstupenky od III. míst 350, 330 Kč. Recenze

Sobota 16. 3.  12.00

XXIV. OTEVŘENO 2019
Celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla - mezikrajové kolo.

Maxipes Fík přijel do Jablonce Neděle 17. 3. 15.00

PŘÍHODY MAXIPSA FÍKA
Divadlo Krapet Praha. Hrají: Veronika Koloušková/Michaela Sajlerová, Patrik Vojtíšek/Václav Rašilov, Václav Krátký/Kryštof Nohýnek/Zdeněk Tomeš.
Příběh malé holčičky Áji, které tatínek splnil přání a koupil jí psa. Ovšem z malého psíka vyrostl velký pes Fík. Z malého dobrodružství se tak stalo velké. Navíc Fík byl pes neobyčejný - chodil do školy, kde se naučil psát i počítat, dostal angažmá v cirkuse, řídil auto, vydal se do světa a poznal spoustu kamarádů, s nimiž zažil moc legrace. Recenze

Vražda krále Gonzaga ochromila publikum Pondělí 18. 3. 19.00

VRAŽDA KRÁLE GONZAGA
Dejviceké divadlo Praha. Hrají: Simona Babčáková, Klára Melíšková, Zdeňka Žádníková, Tomáš, Jeřábek, Martin Myšička a Ivan Trojan.
Vražda krále Gonzaga spojuje nespojitelné. Na straně jedné je divadlo a herectví se všemi svými paradoxy, na straně druhé téma zločinu, konkrétně travičství a odstranění politického protivníka. Recenze

Freddie v Jablonci boural divadlo

Úterý 19. 3. od 19 hodin

FREDDIE
Narodil se, aby předal světu svůj geniální hlas. Stal se hvězdou, aby našel cestu zpátky na pevnou zem. Miloval všechny, aby pochopil, že tu největší lásku ztratil. A zemřel, aby se stal nesmrtelným. Strhující příběh inspirovaný životem Freddieho Mercuryho. Ty největší hity skupiny Queen živě v podání kapely Queenie vás provedou jedním z nejvýraznějších osudů minulého století. Životem legendy, na kterou se nedá zapomenout.
Autor a režie: Karel Janák. Hrají: Michael Kluch, Jiří Korn/ Ernesto Čekan, Rudolf Hrušínský ml., Roman Tomeš/ Roman Říčař, Simona Postlerová/ Tereza Nekudová, Přemysl Pálek/ Lukáš Burian, Romana Goščíková/ Charlotte Doubravová, Ondřej Černý / Daniel Ondráček. Délka 2 hodiny 45 minut. Recenze

Středa 20. 3. 19.00

PRAGUE PHILHARMONIA WIND QUINTET
Jan Brabec - klarinet, Jiří Śevčík - flétna, Vladislav Borovka - hoboj, Václav Fürbach - fagot, Jan Musil - lesní roh. Program: Josef Haydn - DivertimentoB-Dur, Darius Milhaud-La Chemineé du roi René op. 205, Antonín Dvořák - Kvartet č. 12 F-Dur op. 96 „Americký".

TANEC SRDCEM
Regionální přehlídka dětských a dospělých tanečních skupin scénického tance a pohybového divadla s možností postupu na celostátní přehlídku. Pořádá Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou, Městské divadlo Jablonec nad Nisou, Nipos Artama Praha za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou, Ministerstva kultury České republiky a Libereckého kraje.

Pátek 22. 3. 17.00

I. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER
Přehlídka dětských skupin.

Sobota 23. 3. 18.00

II. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER
Přehlídka dospělých skupin.

Sobota 23. 3.  20.00

INPIRATIVNÍ PŘEDSTAVENÍ

28. 3. - 29. 3. 2019

RODÁCI JABLONECKA
XX. ročník.

Tajný deník Adriana Molea byl viděn v Jablonci Čtvrtek 28. 3. 19.00 hodin

SUE TOWNSENDOVÁ - MIROSLAV HANUŠ: TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA VE VĚKU 13 a ¾
Divadlo V Dlouhé Praha. Režie: Miroslav Hanuš. Hrají: Martin Matejka, Marie Poulová, Eva Hacurová, Pavel Tesař, Jaroslava Pokorná, Jiří Wohanka, Čeněk Koliáš a další. Hudební retro inscenace podle světového bestselleru. Příběh na první pohled normální rodiny - matka Pauline, otec George a syn Adrian Moleovi. A také babička s radikálními názory. A také spolužáci, spolužačky a sousedé. Příběh dospívání Adriana Molea, britského puberťáka. Nejtěžší okamžiky v životě, které zažil každý z nás - dětství mizí v dáli, hormony se bouří, rodiče se rozvádějí a navíc problémy s pletí...
Ceny vstupenek 370, 350, 330, 320 Kč. Recenze

VÝSTAVA

SOUNÁLEŽITOST - JANA HAVELKOVÁ
Malba horkým voskem. Od 22. 2. do 3. 4. 2019, vernisáž 22. 2. od 17 hodin. Výstavy ve foyer divadla jsou zpřístupněny v době divadelních představení.

Připravují:

Lucie Bílá s Petrem Maláskem nadzvedli divadlo a pozvali Vrabčáky

Úterý 2. 4. 19.00

LUCIE BÍLÁ
Koncert zpěvačky Lucie Bílé, kterou bude doprovázet na klavír Petr Malásek a také jablonecký dětský pěvecký sbor Vrabčáci. Recenze a fotogalerie

Středa 3. 4. 19.00

GEORGE WATSON COLLEGE CHOIR and ORCHESTRA
Dirigenti: David Elliot, Steven Griffin, Clare Docherty. Koncert sboru a smyčcového orchestru, který pochází z hudební školy Gerorge Watson College ve skotském Edinburgu. Program: skladby autorů G. F: Händdela, W. A. Mozarta, H. Purcella, tradiční skotské melodie a další.

Čtvrtek 4. 4. 19.00

JAKUB ZINDULKA: TCHÝNĚ NA ZABITÍ
Agentura Funny Praha. Režie: Jakub Zindulka. Hrají: Dana Homolová, Lucie Zedníčková, Anna Kulovaná a Martin Kraus. Komedie p vztazích mez tchýní a zeťem, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchýněmi samotnými. Humor navíc okořeněný duchařinou! Představení ve spolupráci s Nadačním fondem GAGO a Městským divadlem v Jablonci nad Nisou.

Pátek 5. 4. 19.00

MOJE TANGO
Studio Dva Divadlo Praha. Režie: Šimon Caban a Denisa Abrahámová. Hrají: Jitka Schneiderová, Roman Zach a Karel Mařík. Hudebně-taneční inscenace o vášnivém tanci se svůdnými a hledajícími rytmy, které mohou všechno změnit. Virginie se musí rozhodnout, zda zůstane v pohodlí a bezpečí svého středostavovského britského života, nebo zariskuje a opustí všechno, co zná, nasedne do letadla, odcestuje dvanáct tisíc kilometrů do Buenos Aires a naučí se tango.

Pondělí 8. 4. 19.00

GUSTAVE FLAUBERT: PANÍ BOVARYOVÁ
Divadlo Pod Palmovkou Praha. Režie: Michal Lang. Hrají: Lucie Štěpánová, Martin Hruška, Radek Valenta, Zuzana Slavíková, Jan Teplý, Ondřej Veselý a další. Dramatizace slavného románu o hledání rodinného štěstí, nevěře a finanční a morální krizi. Ema je provdána svými rodiči za venkovského lékaře, Karla Bovaryho. Ten svoji ženu bezmezně miluje, ale Ema upadá do monotónnosti manželského života. Spojení Emy a Karla vyvolává u mnohých lidí údiv. Nedokáží si vysvětlit, proč tak krásná žena jakou je Ema, svůj život spojila s mužem, který se nudný, nespolečenský a ustrašený. I proto se Ema stává terčem touhy některých mužů. A nakonec jim podlehne.

Středa 10. 4. 19.00

YOLO KVARTET
Alexander Hledík - I. housle, Jan Drbohlav - II. housle, Evžen Konstantinov - viola, Václav Janoušek - violoncello „Beatles ve fraku". Koncert smyčcového kvarteta věnovaný tvorbě světoznámé legendární skupiny The Beatles. Koncertní turné je pod čestnou záštitou J. E. Libora Sečky - velvyslance České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

Neděle 14. 4. 15.00

VÁCLAV ČTVRTEK: CIPÍSEK
Divadlo Lampion Kladno. Režie: Michal Hába. Hrají: Kristina Sitková, Marie Švestková, Lukáš Bouzek, Jakub Hubert a Viktor Stříbrný. Svěží pohádka z lesa Řáholce o Cipískovi. Cipísek není obyčejný synek, ale je to synek loupežnický. Neroste po dnech, ale po hodinách. Sotva ho položili do kolébky, už z ní utíká, aby vylezl na strom a pomohl veverce louskat ořechy. Cipísek chce zkrátka do světa. Na jeho odvážné cestě ho však čekají velká dobrodružství.

Pondělí 15. 4.  19.00

ANETA LANGEROVÁ
Koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lucie Bílá s Petrem Maláskem nadzvedli divadlo a pozvali Vrabčáky
Tajný deník Adriana Molea byl viděn v Jablonci
Freddie v Jablonci boural divadlo
Vražda krále Gonzaga ochromila publikum
Maxipes Fík přijel do Jablonce
Jak je důležité míti Filipa ve veselé verzi mladoboleslavského divadla
Pravda nejen pro Taclíka
V divadle se řešilo, kdo je vlastně ředitel
Líbánky na Jadranu rozesmály vyprodané divadlo
Program Městského divadla Jablonec v únoru

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn