Proč vyrostly u Oblastní galerie sochy? Prozradí komentovaná prohlídka

10.04.2019 21:06:36 | Autor: Tereza Valchová | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Proč vyrostly u Oblastní galerie sochy? Prozradí komentovaná prohlídka

Již tři týdny zdobí prostor kolem liberecké galerie sochy, které jsou mimo jiné i originální pozvánkou na výstavu uvnitř. Výstava 14 předních českých sochařek s příznačným názvem Krása a půvab vyvolává pozitivní reakce u veřejnosti i odborného publika.

A také vzbuzuje spoustu otázek. Co autorky spojuje, nebo naopak rozděluje? A proč si vybraly tak obtížnou disciplínu, jakou je klasické sochařství? Je jejich tvorba koníčkem, nebo živobytím? Odpovědi na ně a také mnohé další se dozvíte od kurátorky Markéty Kroupové na komentované prohlídce, která se v galerii uskuteční 11. dubna v 10:30 a v 17:00. Vstupné je 20 Kč.

Kateřina Komm - Karla a Marie, v pozadí sousoší Ruta<br />Autor: Jiří Jiroutek „Přes počáteční obavy jak bude výstava sochařek - žen vnímána především odbornou veřejností, jsme potěšeni, že běžným návštěvníkům se výstava líbí. Navíc si kolemjdoucí s oblibou fotí sochy, které stojí kolem galerie. Nevšedním zážitkem pro ně bylo, když Kateřina Komm dokončovala svoji monumentální betonovou plastiku přímo na místě vedle galerie," řekla Markéta Kroupová.

V Oblastní galerii Liberec je k vidění kolem 60 děl od předních českých sochařek. Výstava dílčím způsobem představuje současné české sochařství. Vystavují tu autorky, které by se pravděpodobně na jiné výstavě nepotkaly, protože jejich přístup k tvorbě je velmi rozdílný. „Při výběru děl jsme se řídili hlavně kvalitou. Nechtěli jsme prezentovat jen jeden výtvarný názor, ale ukázat, jak je české sochařství rozmanité," vysvětlila kurátorka Markéta Kroupová. Název výstavy Krása a půvab podle ní navíc nevtíravě upozorňuje, že vystavující jsou samé ženy, ale vystavené sochy nejsou jen krásné a půvabné.

Vystavující sochařky: Bronislava Bakule Malá - Anna Hulačová - Monika Immrová - Miriam Kaminská - Kateřina Komm - Markéta Korečková - Eva Matušek-Vláčilíková - Lenka Melkusová - Markéta Melkusová - Petra Pešková - Magdaléna Roztočilová - Paulina Skavova - Sáva Spirova - Dagmar Šubrtová.

Oblastní galerie Liberec je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Galerie je otevřená denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, ve čtvrtky do 19 hodin. Galerie nabízí každý čtvrtek vstup zdarma.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Socha Čerta před libereckou galerií zmizela
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn