Proč vyrostly u Oblastní galerie sochy? Prozradí komentovaná prohlídka

10.04.2019 21:06:36 | Autor: Tereza Valchová | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Proč vyrostly u Oblastní galerie sochy? Prozradí komentovaná prohlídka

Již tři týdny zdobí prostor kolem liberecké galerie sochy, které jsou mimo jiné i originální pozvánkou na výstavu uvnitř. Výstava 14 předních českých sochařek s příznačným názvem Krása a půvab vyvolává pozitivní reakce u veřejnosti i odborného publika.

A také vzbuzuje spoustu otázek. Co autorky spojuje, nebo naopak rozděluje? A proč si vybraly tak obtížnou disciplínu, jakou je klasické sochařství? Je jejich tvorba koníčkem, nebo živobytím? Odpovědi na ně a také mnohé další se dozvíte od kurátorky Markéty Kroupové na komentované prohlídce, která se v galerii uskuteční 11. dubna v 10:30 a v 17:00. Vstupné je 20 Kč.

Kateřina Komm - Karla a Marie, v pozadí sousoší Ruta<br />Autor: Jiří Jiroutek „Přes počáteční obavy jak bude výstava sochařek - žen vnímána především odbornou veřejností, jsme potěšeni, že běžným návštěvníkům se výstava líbí. Navíc si kolemjdoucí s oblibou fotí sochy, které stojí kolem galerie. Nevšedním zážitkem pro ně bylo, když Kateřina Komm dokončovala svoji monumentální betonovou plastiku přímo na místě vedle galerie," řekla Markéta Kroupová.

V Oblastní galerii Liberec je k vidění kolem 60 děl od předních českých sochařek. Výstava dílčím způsobem představuje současné české sochařství. Vystavují tu autorky, které by se pravděpodobně na jiné výstavě nepotkaly, protože jejich přístup k tvorbě je velmi rozdílný. „Při výběru děl jsme se řídili hlavně kvalitou. Nechtěli jsme prezentovat jen jeden výtvarný názor, ale ukázat, jak je české sochařství rozmanité," vysvětlila kurátorka Markéta Kroupová. Název výstavy Krása a půvab podle ní navíc nevtíravě upozorňuje, že vystavující jsou samé ženy, ale vystavené sochy nejsou jen krásné a půvabné.

Vystavující sochařky: Bronislava Bakule Malá - Anna Hulačová - Monika Immrová - Miriam Kaminská - Kateřina Komm - Markéta Korečková - Eva Matušek-Vláčilíková - Lenka Melkusová - Markéta Melkusová - Petra Pešková - Magdaléna Roztočilová - Paulina Skavova - Sáva Spirova - Dagmar Šubrtová.

Oblastní galerie Liberec je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Galerie je otevřená denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, ve čtvrtky do 19 hodin. Galerie nabízí každý čtvrtek vstup zdarma.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Socha Čerta před libereckou galerií zmizela
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn