Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov

30.09.2020 22:53:13 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov

Narodila se v Jablonci nad Nisou, vyrůstala ve Velkých Hamrech na Tanvaldsku, v Tanvaldě vystudovala gymnázium a poté se provdala do Harrachova, kde již bezmála 40 let žije. Dvacet let byla Eva Zbrojová zastupitelkou Harrachova a devět let zastávala funkci starostky. Za devět let práce starostky pro Harrachov udělala mnohé, stejně poctivě chce pracovat i pro občany Libereckého kraje, pokud jí dají svoji důvěru v říjnových volbách do krajského zastupitelstva.

„Mám možnost srovnání „před" Starosty pro Liberecký kraj a při jejich působení. Samospráva je stejná a je nepodstatné, zda se jedná o kraj, či obec. V Libereckém kraji se velmi pozitivně změnil vztah a postoj ke starostům a jejich běžným potřebám. Je to jistě i důsledkem toho, že vedení kraje vzešlo ze starostovské praxe a zná potřeby starostů jednotlivých obcí," říká Eva Zbrojová. V pozici krajské zastupitelky by chtěla podpořit všechny dobré krajské projekty, a coby zastupitelka nominovaná za oblast Tanvaldska chce pomáhat s rozumnými projekty v oblasti, ze které pochází.

Za dobu starostování v Harrachově po sobě zanechala Eva Zbrojová výraznou stopu. V roce 2010 neměl Harrachov zateplenou základní, ani mateřskou školu, to se podařilo v několika příštích letech napravit. Sdruženou investicí město rekonstruovalo komunikaci v sídlišti v Borovicích, na kterou se čekalo bezmála 30 let. Zdařilo se opravit i několik dalších místních komunikací, bytový dům, kino, původní rybníčky hraběte Harracha, místní hřbitov a spoustu dalších věcí.

Liberecký kraj v Harrachově uskutečnil několik zásadních rekonstrukcí. Dvě krajské komunikace. Jednu na Mýtiny, k vlakovému nádraží a druhou, která tvoří obchvat Harrachova. Je opravený most přes řeku Milmici a opěrná zeď do Mumlavy u autobusového nádraží.

Za jednu z nejdůležitějších akcí za dobu svého působení ve funkci starostky Harrachova považuje přestavbu bývalé stření lesnické školy na byty se z vláštním určením. Vzniklo jich 21. I na této akci se „podílel" Liberecký kraj. „V době, kdy zrušil rozhodnutím rady kraje (v roce 2011, ještě před současným vedením LK) tuto školu, jsem požádala tehdejší vedení kraje o bezúplatný převod budov na město Harrachov. A dnes se můžeme pyšnit 21 byty se zvláštním určením pro naše harrachovské spoluobčany," popisuje Eva Zbrojová.

Sociální práci považuje za nosné téma nejenom pro Liberecký kraj. „Stát má v této věci převeliké rezervy a je na obcích a krajích, aby se postaraly o své starší a nemohoucí občany. Mikroregion Tanvaldsko, který sdružuje 12 obcí Tanvaldska, připravuje společný projekt, který se bude zabývat terénní sociální službou s odlehčovacím zařízením a půjčovnou kompenzačních pomůcek. Kraj již přispěl finančními prostředky na zpracování projektové dokumentace. Bylo by velmi přínosné, kdyby do budoucna přispíval i na provoz tohoto potřebného zařízení," doplňuje Eva Zbrojová.

Nezapomíná ani na cestovní ruch, který je pro Harrachov, Tanvaldsko a široké okolí klíčovou oblastí.
 „Doporučuji návštěvu Mumlavského vodopádu, který je nejvodnatějším vodopádem v Krkonoších, je krásný v každém ročním období.  Výlet přímým vlakem z Liberce do Szklarské Poreby milují všechny generace. Milovníci železnice si vychutnají unikátní stoupání z Tanvaldu do Harrachova. Mám ráda vyhlídku Terezínku nad Tanvaldem, rozhledna Štěpánka je nejkrásnější rozhlednou v naší oblasti," vyjmenovává Eva Zbrojová.

Zve dále na návštěvu jedné z nejstarších skláren na světě, která se nachází v Harrachově, sklárna Novosad a syn. Také Riedelova vila v Desné a stejnojmenná hrobka, ke které vede naučná stezka, připomínají zdejší sklářskou minulost. Krásná příroda kolem přehradní nádrže Souš i naučná trasa k protržené přehradě rovněž stojí za procházku. Unikátní skokanský areál s jedním z pěti „mamutů" na světě se také nachází v Libereckém kraji - v Harrachově.

„Po mnoha letech v zastupitelstvu města, ale hlavně po devíti letech ve funkci starostky města jsem si plně vědoma, že není možné, aby obec fungovala bez vazby na kraj. Jsem přesvědčená, že díky svým dlouholetým zkušenostem zastupitelky a starostky města mohu přinést mnoho pozitivního i našemu kraji. Jsem připravena pracovat ve prospěch vás všech se stejným nasazením, jako jsem pracovala pro „své" Harrachováky," říká Eva Zbrojová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Informace z MMN obcím a veřejnosti

Dopisem obcím a veřejnosti se snaží uvést na pravou míru informace o situaci v jilemnické a semilské nemocnici MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s. Celé znění otevřeného dopisu čtěte na našem Pojizeří

Konec sezony na krkonošských loukách

Hospodáři právě dokončují práce na jednotlivých loukách. Mezi poslední práce sezony patří tradičně shánění stád pasených zvířat, případně přesekávání nedopasků. Zvířata jsou z lokalit odvážena v závislosti na počasí, množství hmoty na pastvě a celkové úživnosti louky pro stáda. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podvodníci se na internetu vydávají za americké vojáky i ruské krásky
Kvůli covidu se Pocty hejtmana 2020 odkládají na neurčito
Obnovené trasy městských autobusů v Jablonci
Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu
Zastupitelstvo města Jablonec se při splnění určitých omezení sejde

Nejčtenější články

20.10.: Kradla dvakrát za víkend v jabloneckém Centralu. Hrozí ji až osm let
21.10.: Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody
20.10.: Muzejní krystal se stal kromě ocenění také terčem vandalů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn