Pro mladé lyžaře vyvrcholila sezona na Mísečkách

13.03.2016 16:12:21 | Autor: czech-ski.com, SKI Jilemnice a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Pro mladé lyžaře vyvrcholila sezona na Mísečkách

O prvním březnovém víkendu se konala na Horních Mísečkách závěrečná část lyžařských závodů Českého poháru pro starší žactvo (ročníky 2002 a 2003) a Finále náborových závodů Hledáme nové talenty pro mladší žactvo (ročníky 2005 a 2004).

Společný pořádal oddíl ČKS SKI Jilemnice. Závod to byl „neobyčejný" nejen vzhledem k počtu startujících, ale i ke složení disciplín. Celkově startovalo přes 430 mladých lyžařů rozdělených v osmi kategoriích a zastupovali  více než 40 lyžařských oddílů z celé České republiky.

„Všichni závodníci se museli v sobotu popasovat s náročnými tratěmi na Horních Mísečkách v délkách od dvou do pěti kilometrů klasickou technikou s intervalovým startem a hlavně nedělním obratnostním závodem volnou technikou. Na trati 1,5 a 2 km museli lyžaři předvést všechny své lyžařské dovednosti jako skoky, přejezdy muldy, jízdu slalomem z kopce i do kopce, obrátky o 360 stupňů, podjíždění překážek, jízdu po jedné lyži a několik dalších obratnostních disciplín. Rozhodoval tak nejenom čas na trati, ale i přesnost splnění jednotlivých úkolů. K tomu všemu se přidal nepříjemný „umydlený" sníh a tak se nenašlo mnoho závodníků, kteří by trať projeli bez trestných penalizací. Obrovské poděkování patří i všem pořadatelům, kteří trať pečlivě připravili i celý závod uspořádali. Vždyť například v neděli trval samotný závod více než pět hodin," uvedl za pořadatelský jilemnický tým Václav Korbelář.

Hledáme s VW nové talenty - mladší žactvo

V kategorii mladších žáků byl neuvěřitelně vyrovnaný boj o prvenství mezi závodníky ročníku 2005, když vítěze Martina Svobodu (ČKS SKI Jilemnice) a stříbrného Jonáše Hellmicha (TJ Dukla Liberec) dělilo po 2,5 kilometrech na trati pouhých 7 desetin sekundy! Spolu s nimi se na stupně vítězů postavil bronzový Mikuláš Bešta (LK Slovan Karlovy Vary).

Mezi mladšími žáky ročníku 2004 triumfoval Jiří Tuž ze Ski klubu Jablonec nad Nisou, druhý byl Štěpán Zuna z plzeňského Sport Clubu a třetí Matyáš Bauer z karlovarského Slovanu, syn Lukáše Bauera.

I mladší žákyně zdolávaly trať měřící 2,5 km klasickou technikou a nejrychlejšími ve svém ročníku byly Hana Randáková (2005, SKI Sokol Stachy) a Jana Leblochová (2004, Olfin Car Ski Team Trutnov). Dvě pozice na stupních vítězů vybojovaly závodnice Fenix Ski Teamu Jeseník, když Ema Cenková skončila druhá mezi žákyněmi ročníku 2005 a Michaela Mičkerová třetí mezi o rok staršími závodnicemi, kde brala stříbro Lucie Horáčková (ČKS SKI Jilemnice). Třetí nejrychlejší žákyní ročníku 2005 byla Markéta Štefanová (Sokol Studenec).

Decathlon Český pohár staršího žactva

Starší žáci a žákyně absolvovali od 3,3 do 5 km podle kategorie v rámci předposledního závodu Českého poháru. A ve třech ze čtyř případů se nejvíc dařilo aktuálním lídrům. Gabriela Masaříková ze Ski klubu Jablonec nad Nisou nezaváhala ani při svém pátém individuálním startu a opět zvítězila, byť byl její triumf v kategorii starších žákyň ročníku 2002 hodně těsný - na 4km trati porazila Kateřinu Svobodovou (ČKS SKI Jilemnice) o 1,3 sekundy a její oddílovou kolegyni Marii Rysulovou o 4,4 sekundy.

Podobně se dařilo i vedoucím žákům celkového pořadí Českého poháru - Adam Müller z LK Slovan Karlovy Vary si dojel pro vítězství na 4km trati mezi závodníky ročníku 2003 a Miloš Pokorný z ČKS SKI Jilemnice triumfoval mezi o rok staršími. Na 5 kilometrech přitom najel více než půl minuty na stříbrného Matouše Matouška (Ski klub Jablonec nad Nisou) a Jakuba Medka (Fenix Ski Team Jeseník). Ty dva naopak dělila jediná sekunda!

Mezi staršími žáky ročníku 2003 vybojoval druhé místo Petr Hák (TJ Spartak Vrchlabí) a třetí Jakub Kohout (Ski klub Jablonec nad Nisou). Všechny tři medailisty této kategorie přitom dělilo pouhých 4,7 sekundy!

V kategorii starších žákyň ročníku 2003 na Mísečkách suverénně ovládla Viktorie Vágnerová (Lokomotiva Teplice). Na stříbrnou Terezu Prokešovou (TJ Dukla Liberec) najela na 3,3 km více než půl minuty, bronzová Karolína Špinarová (SK Nové Město na Moravě) byla o dalších 10 sekund zpět.

Závěrečný obratnostní závod

Největší suverénkou letošní sezony byla Gabriela Masaříková ze Ski klubu Jablonec nad Nisou. Žákyně ročníku 2002 zvítězila ve všech individuálních startech, stala se dvojnásobnou mistryní republiky a svůj triumf potvrdila i v posledním závodě, když ovládla nedělní skikros. „Největší problémy mi dělala asi jízda pozadu. Ale jsem ráda, že jsem tady potvrdila výkonnost z celé sezony a pocity jsou úplně úžasné!" radovala se po vyhlašování.

Za Masaříkovou se srovnaly její největší rivalky Marie Rysulová (ČKS SKI Jilemnice) a Eliška Šibravová (TJ Dukla Liberec), které braly stříbro, respektive bronz v obratnostním závodě i celkovém pořadí Českého poháru. Za zmínku pak ještě stojí šikovnost starších žákyň ročníku 2002 na trati - ze 13 nejlepších jich 12 projelo 2km závod bez jediné chyby, to znamená bez jediné trestné sekundy.

Podobně si v obratnostním závodě počínali také starší žáci ročníku 2002, u kterých v první šestnáctce svítila penalizace jen u jediného borce. Ani pět trestných sekund ale nepřipravilo Martina Kočandrleho (Sport Club Plzeň) o vítězství, protože byl na čistý čas v cíli o téměř 10 sekund rychleji než druhý Lukáš Bajzík (SKIBI Akademie Valašské Meziříčí). Navíc mu tenhle triumf zajistil i celkové prvenství v Českém poháru před Milošem Pokorným (ČKS SKI Jilemnice), který v neděli skončil sedmý. Třetí v obratnostním závodě skončil Luděk Abrahám (TJ Spartak Letohrad), v celkové klasifikaci Českého poháru pak již zmiňovaný Lukáš Bajzík - stříbrný muž skikrosu.

Velmi těsné byly rozestupy mezi třemi celkově nejlepšími staršími žákyněmi ročníku 2003. Medailistky od sebe dělily vždy jen čtyři body a na nejvyšší stupínek pomohl Nelle Benešové (TJ Jiskra - Ski klub Harrachov) až poslední závod. V nedělním skikrosu se probojovala na stupně, brala stříbro a s ním i 28 bodů. Její největší soupeřky, Viktorie Vágnerová z teplické Lokomotivy a Tereza Prokešová z liberecké Dukly, skončily v obratnostním závodě na pátém, respektive čtvrtém místě, což znamenalo stříbrnou příčku v celkové klasifikaci pro Vágnerovou, s odstupem pouhých 4 bodů na vítězku, a bronz pro Prokešovou, která byla o další 4 body zpět. Medailistkami obratnostního závodu byly spolu s Benešovou třetí Svatava Mikysková (TJ Spartak Letohrad) a nejlepší ze žákyň ročníku 2003 Karolína Špinarová (SK Nové Město na Moravě), která vybojovala své druhé vítězství v letošním ročníku Českého poháru.

Pozici tří nejlepších starších žáků ročníku 2003 potvrdili na Mísečkách Adam Müller, Petr Hák a Jakub Kohout. Tohle trio obsadilo stupně vítězů v obou víkendových závodech Decathlon Českého poháru a bralo medaile i v celkovém pořadí seriálu. V obratnostním závodě se nejvíc dařilo Petru Hákovi (TJ Spartak Vrchlabí), který rozhodl o svém vítězství čistou jízdou. Rychlejší, a to o pouhé 3 desetiny sekundy, byl druhý Jakub Kohout (Ski klub Jablonec nad Nisou), kterého ale o triumf připravilo 5 trestných sekund. Třetí příčku obsadil ve skikrosu Adam Müller (LK Slovan Karlovy Vary), který se udržel v čele celého seriálu, který ovládl se 146 body. O šest méně jich má na kontě stříbrný Petr Hák, 134 jich posbíral bronzový Jakub Kohout.

Ski klub Jablonec nejlepším družstvem v Českém poháru

Do soutěže Hledáme nové talenty se počítaly body za umístění všech závodníků do 25. místa v kategoriích mladšího žactva a zde vyhráli mladší žáci Dukly Liberec před ČKS SKI Jilemnice.

V Českém poháru se sčítaly i body pro jednotlivé kluby, z nichž vybojoval prvenství Ski klub Jablonec nad Nisou, stříbro patří ČKS SKI Jilemnice a bronz oddílu TJ Spartak Vrchlabí.

Přehled výsledků v soutěži družstev:

HNT mladší žactvo: 1. Dukla Liberec 325 bodů, 2. ČKS SKI Jilemnice 297 bodů, 3. LK Slovan Karlovy Vary 283bodů. Celkem bodovalo 35 oddílů.

MČR družstev staršího žactva: 1. Ski klub Jablonec n. N. 1423 bodů, 2. ČKS SKI Jilemnice 1065 bodů, 3. Spartak Vrchlabí 744 bodů. Celkem bodovalo 40 oddílů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lyžařské žactvo končilo pohár v Bedřichově
Přes dvě stovky lyžařů uctily památku Jirky Bartoše
Mladí běžci závodili ve Vrchlabí na čtvrtém pohárovém závodě
Obrazem: Závody Českého poháru žactva ve Vrchlabí
V Josefově Dole se uskutečnil lyžařský pohár žactva
Druhé kolo poháru běžkařů proběhlo již na sněhu
Ve Vrchlabí uspořádali první pohárové závody žactva

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn