Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

16.10.2019 19:13:03 | Autor: Radka Kostelňáková | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

V rámci třítýdenního pobytu v České republice navštívila 15. a 16. října delegace ozbrojených sil Jordánského hášimovského království Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Během dvoudenního instrukčně metodického zaměstnání hasiči pro vojáky připravili program, který obsahoval jak teoretickou, tak praktickou část.

První den proběhl na stanici Liberec, kde skupina 20 příslušníků jordánských ozbrojených sil absolvovala seznamovací přednášku o Hasičském záchranném sboru České republiky, jeho organizační struktuře, struktuře HZS Libereckého kraje nebo směnném provozu sloužících hasičů. Prezentace se krátce dotkla i tématu integrovaného záchranného systému a jeho fungování v České republice. Po základních informacích měli vojáci možnost navštívit Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje, kde se seznámili s jeho fungováním.

Dále se vojáci přesunuli do výjezdových garáží stanice Liberec. Na stanici jim příslušníci předvedli novou mobilní požární techniku, vysvětlili princip údržby a přípravy prostředků k výjezdu a kontejnerový systém, který HZS LK využívá. Poté už přišel čas si některé činnosti vyzkoušet v praxi. V prostorách chemické služby proběhl nácvik použití a údržby dýchacích přístrojů a v další části si pod vedením zkušeného instruktora vyprošťování u dopravních nehod sami vojáci vyzkoušeli stříhání vraku pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Příslušníci jordánských ozbrojených sil při návštěvě na stanicích hasiců v Liberci a Jablonci<br />Autor: HZS Libereckého kraje Druhý den byl zaměřený na praxi a probíhal na stanici Jablonec nad Nisou, kde vojáci prošli speciálním výcvikovým zařízením hasičů - klecovým polygonem. Polygon prověřuje fyzickou a psychickou připravenost hasičů, protože simuluje některé reálné podmínky při zásahu včetně zakouřených prostor, zvukových, tepelných a světelných efektů. Celé „zátěžové kolečko" polygonu hasičů začíná výstupem do 6. patra cvičné věže, pokračuje zvedáním závaží v posilovně a dále se přechází do klecového bludiště.

Po celou dobu pobytu je v klecích tma a do místnosti jsou pouštěny doprovodné efekty (kouř, hluk apod.). Vojáci zjistili, že s dýchacím přístrojem na zádech, maskou na obličeji a s helmou na hlavě je pohyb velice nesnadný, tento proces absolvovali s nadšením z nových zkušeností. Ve zbylých volných chvílích hasiči delegaci provedli po stanici a předvedli techniku i zázemí stanice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Příslušníci ozbrojených sil Jordánska zavítali ke krajským hasičům
Jordánská delegace zavítala i na stanici jabloneckých hasičů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým

Celkem 2,4 kilometry dlouhý úsek ze Sklenařic do Vysokého nad Jizerou má v plánu rekonstruovat Liberecký kraj. O podporu tohoto projektu za necelých 70 milionů korun požádá z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rozhodla o tom na své schůzi Rada Libereckého kraje. Podrobnosti na Našem Pojizeří

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě nehody ve stejný den za Hodkovicemi u odbočky na Jablonec
Kanibalky vyhnaly část obecenstva, většina se královsky bavila
U Vysokého nad Jizerou se srazila tři auta, na místě několik zraněných
Ladný pohyb zaplnil Jabloneckou sportovní halu
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka

Nejčtenější články

21.11.: Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově
20.11.: U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
22.11.: Jarda Dočkal – 80!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn