Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

16.10.2019 19:13:03 | Autor: Radka Kostelňáková | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

V rámci třítýdenního pobytu v České republice navštívila 15. a 16. října delegace ozbrojených sil Jordánského hášimovského království Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Během dvoudenního instrukčně metodického zaměstnání hasiči pro vojáky připravili program, který obsahoval jak teoretickou, tak praktickou část.

První den proběhl na stanici Liberec, kde skupina 20 příslušníků jordánských ozbrojených sil absolvovala seznamovací přednášku o Hasičském záchranném sboru České republiky, jeho organizační struktuře, struktuře HZS Libereckého kraje nebo směnném provozu sloužících hasičů. Prezentace se krátce dotkla i tématu integrovaného záchranného systému a jeho fungování v České republice. Po základních informacích měli vojáci možnost navštívit Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje, kde se seznámili s jeho fungováním.

Dále se vojáci přesunuli do výjezdových garáží stanice Liberec. Na stanici jim příslušníci předvedli novou mobilní požární techniku, vysvětlili princip údržby a přípravy prostředků k výjezdu a kontejnerový systém, který HZS LK využívá. Poté už přišel čas si některé činnosti vyzkoušet v praxi. V prostorách chemické služby proběhl nácvik použití a údržby dýchacích přístrojů a v další části si pod vedením zkušeného instruktora vyprošťování u dopravních nehod sami vojáci vyzkoušeli stříhání vraku pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Příslušníci jordánských ozbrojených sil při návštěvě na stanicích hasiců v Liberci a Jablonci<br />Autor: HZS Libereckého kraje Druhý den byl zaměřený na praxi a probíhal na stanici Jablonec nad Nisou, kde vojáci prošli speciálním výcvikovým zařízením hasičů - klecovým polygonem. Polygon prověřuje fyzickou a psychickou připravenost hasičů, protože simuluje některé reálné podmínky při zásahu včetně zakouřených prostor, zvukových, tepelných a světelných efektů. Celé „zátěžové kolečko" polygonu hasičů začíná výstupem do 6. patra cvičné věže, pokračuje zvedáním závaží v posilovně a dále se přechází do klecového bludiště.

Po celou dobu pobytu je v klecích tma a do místnosti jsou pouštěny doprovodné efekty (kouř, hluk apod.). Vojáci zjistili, že s dýchacím přístrojem na zádech, maskou na obličeji a s helmou na hlavě je pohyb velice nesnadný, tento proces absolvovali s nadšením z nových zkušeností. Ve zbylých volných chvílích hasiči delegaci provedli po stanici a předvedli techniku i zázemí stanice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Příslušníci ozbrojených sil Jordánska zavítali ke krajským hasičům
Jordánská delegace zavítala i na stanici jabloneckých hasičů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami
Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn