Přípravy na Jabloneckou halu vrcholí

12.01.2018 08:00:54 | Autor: Dušan Molitoris, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Přípravy na Jabloneckou halu vrcholí

Pořadatelé z jabloneckého atletického oddílu TJ LIAZ připravují na příští sobotu 20. ledna velký atletický svátek. Nejstarší atletický mítink na území České republiky s názvem Jablonecká hala má za sebou dlouholetou tradici.

Letošní ročník bude již šestačtyřicátý. Organizátoři tak chtějí navázat na úspěšné uspořádání závodů v roce 2016 , který byl v novém formátu nazván Jablonec Indoor Gala, kde dominoval svým výkonem tyčkař Renaud Lavillenie. Minulý rok, kdy byl závod uspořádán v tradičním formátu ,ozdobili svými výkony naši vrhači a nestárnoucí sprintér Kim Collins. Letošní ročník má na programu osm disciplín.

Ke startu je přihlášena řada výborných zahraničních závodníků ze sedmi zemí a představí se také čeští reprezentanti. V současné době se upřesňují starty některých závodníků, ale potvrzeny jsou již naši nejlepší.

Běh na 60 metrů překážek ozdobí držitel bronzové medaile z halového mistrovství Evropy v Bělehradě Petr Svoboda, který je zároveň tváří mítinku. Jeho soupeřem bude Bohdan Chornomaz z Ukrajiny. Ve stejné disciplíně žen se představí Lucie Koudelová a Jana Novotná. Velký souboj slibuje běh na 60m žen ve kterém startují naše reprezentantky Barbora Procházková spolu s Klárou Saidlovou a velkou soupeřkou by jim měla být Tamariz De Liz z Brazilie.

Výborné výkony slibuje také dálka žen, kde se utká Lucie Vadlejchová se Slovenska s Julii Firsovou z Ukrajiny a našimi reprezentkami Janou Novotnou a domácí závodnicí Barborou Hůlkovou. Vrcholem mítinku by měla být soutěž ve skoku dalekém s Radkem Juškou. Českému rekordmanu se v Jablonci dařilo v roce 2016, když se na 5 cm přiblížil rekordu haly. Věříme, že mu pořadatelé a diváci vytvoří skvělé podmínky a rekord haly 808 cm bude překonán.

Ve vrhu koulí byl přihlášen náš nejlepší Tomáš Staněk, ale vzhledem ke zranění nebude startovat. Jeho pozici zaujme Ladislav Prášil, dvojnásobný bronzový medailista z halových mistrovství Evropy. Jeho soupeřem bude Kiriákos Zotš z Řecka a Jander Heil z Estonska. Ve skoku o tyči startuje český rekordman Michal Balner a jeho velkým soupeřem bude dorostenecký světový rekordman Emmanouil Karalis z Řecka .Soutěž doplní naši mladí tyčkaři Dan Bárta a Matěj Ščerba.

Otevřený zůstává běh na 60 metrů, kde je zatím v jednání start Zdeňka Stromšíka, potvrzen je start libereckých Jana Krále a Davida Koláře. Z cizinců je přihlášen Vladymyr Suprun z Ukrajiny. Přihlášky na tento mítink se podávají do pondělního večera a potom budeme znát celou startovní listinu závodu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Obyvatele Domova důchodců v Rokytnici potěšil adventní program

V Domově důchodců v Rokytnici nad Jizerou se ve středu 12. prosince konal předvánoční dopolední program pro klienty domova důchodců. Klub český turistů - odbor Jilemnice a ZUŠ v Jilemnici připravili obyvatelům domova krásné adventní pohlazení, při kterém panovala úžasná atmosféra. Článek s fotogalerií na Našem Pojizeří

Charitativní prodej slonů na podporu onkologicky nemocných

Charitativní prodej slonů pořádá Centrum Amelie 12. až 14. prosince od 10 do 20 hodin v obchodním centru Forum v Liberci. Celý výtěžek z prodeje půjde na zajištění bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké. K zakoupení budou stovky slonů ze všech možných materiálů, které na podporu nemocných zasílali během podzimu lidé z celé republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skauti přivezou Betlémské světlo již potřicáté i do Libereckého kraje
David Koller proměnil divadlo v bouřící arénu
Horská služba už je v plném nasazení pro zimní sezonu
Obrazem: Vánoční koncert ZUŠ Tanvald v kostele Františka z Assisi
Na náměstí ve Smržovce se srazilo několik aut

Nejčtenější články

12.12.: Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici
14.12.: Na náměstí ve Smržovce se srazilo několik aut
14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT