Přípravy na Jabloneckou halu vrcholí

12.01.2018 08:00:54 | Autor: Dušan Molitoris, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Přípravy na Jabloneckou halu vrcholí

Pořadatelé z jabloneckého atletického oddílu TJ LIAZ připravují na příští sobotu 20. ledna velký atletický svátek. Nejstarší atletický mítink na území České republiky s názvem Jablonecká hala má za sebou dlouholetou tradici.

Letošní ročník bude již šestačtyřicátý. Organizátoři tak chtějí navázat na úspěšné uspořádání závodů v roce 2016 , který byl v novém formátu nazván Jablonec Indoor Gala, kde dominoval svým výkonem tyčkař Renaud Lavillenie. Minulý rok, kdy byl závod uspořádán v tradičním formátu ,ozdobili svými výkony naši vrhači a nestárnoucí sprintér Kim Collins. Letošní ročník má na programu osm disciplín.

Ke startu je přihlášena řada výborných zahraničních závodníků ze sedmi zemí a představí se také čeští reprezentanti. V současné době se upřesňují starty některých závodníků, ale potvrzeny jsou již naši nejlepší.

Běh na 60 metrů překážek ozdobí držitel bronzové medaile z halového mistrovství Evropy v Bělehradě Petr Svoboda, který je zároveň tváří mítinku. Jeho soupeřem bude Bohdan Chornomaz z Ukrajiny. Ve stejné disciplíně žen se představí Lucie Koudelová a Jana Novotná. Velký souboj slibuje běh na 60m žen ve kterém startují naše reprezentantky Barbora Procházková spolu s Klárou Saidlovou a velkou soupeřkou by jim měla být Tamariz De Liz z Brazilie.

Výborné výkony slibuje také dálka žen, kde se utká Lucie Vadlejchová se Slovenska s Julii Firsovou z Ukrajiny a našimi reprezentkami Janou Novotnou a domácí závodnicí Barborou Hůlkovou. Vrcholem mítinku by měla být soutěž ve skoku dalekém s Radkem Juškou. Českému rekordmanu se v Jablonci dařilo v roce 2016, když se na 5 cm přiblížil rekordu haly. Věříme, že mu pořadatelé a diváci vytvoří skvělé podmínky a rekord haly 808 cm bude překonán.

Ve vrhu koulí byl přihlášen náš nejlepší Tomáš Staněk, ale vzhledem ke zranění nebude startovat. Jeho pozici zaujme Ladislav Prášil, dvojnásobný bronzový medailista z halových mistrovství Evropy. Jeho soupeřem bude Kiriákos Zotš z Řecka a Jander Heil z Estonska. Ve skoku o tyči startuje český rekordman Michal Balner a jeho velkým soupeřem bude dorostenecký světový rekordman Emmanouil Karalis z Řecka .Soutěž doplní naši mladí tyčkaři Dan Bárta a Matěj Ščerba.

Otevřený zůstává běh na 60 metrů, kde je zatím v jednání start Zdeňka Stromšíka, potvrzen je start libereckých Jana Krále a Davida Koláře. Z cizinců je přihlášen Vladymyr Suprun z Ukrajiny. Přihlášky na tento mítink se podávají do pondělního večera a potom budeme znát celou startovní listinu závodu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jablonecká hala 2017
Hala na Střelnici patřila atletickým hvězdám
Atletický mítink Jablonecká hala 2015 nabídl mnoho výborných výkonů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tulipánový měsíc pomáhá onkologickým pacientům

Od úterý 27. února je v jablonecké nemocnici u kaple k vidění výstava výkresů, které nakreslili studenti z uměleckoprůmyslové střední školy v Jablonci. Obrázky vznikly v rámci podpory již 6. ročníku projektu Tulipánový měsíc. Jedná se o projekt, který pod záštitou neziskové organizace Centrum Amelie pomáhá onkologicky nemocným pacientům a zároveň zviditelňuje potřebu komplexní péče během onkologické nemoci. Tulipánový měsíc přivolává s jarem naději pro lidi žijící s rakovinou. Výstava bude k vidění až do konce března.

Nechte zvony znít s Ilonou Csákovou v lomnickém divadle

Koncert zpěvačky Ilony Csákové s pětičlennou doprovodnou kapelou aneb Hity, které nestárnou, se koná v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou v pondělí 26. března od 19 hodin. Čeká vás přibližně 90minutový koncert složený z osvědčených hitů stálice naší populární hudby, která svoji kariéru začínala s kapelou Laura a její tygři. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově podepsali smlouvu na stavbu hřiště s umělým povrchem
Jablonecké děti vydělávaly na zábavu i na charitu
Jiskra Mšeno má skalp Vysokého Mýta
Jablonečtí házenkáři stále hledají formu
Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

Nejčtenější články

19.03.: Hasiči zasahovali v Desné u střechy hrozící pádem na silnici
19.03.: Obrazem: Velikonoční hala 2018
20.03.: Město Tanvald pořídilo nový koncertní klavír

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT