Přípravné zápasy fotbalistů na jarní soutěže

07.03.2018 10:49:11 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Již tento víkend začíná fotbalová divizní soutěž pro FK Mšeno, který zajíždí na hřiště FK Čechie Vykáň. O týden později začíná přebor Liberecka pro Velké Hamry a Železný Brod, nižší krajské soutěže začínají 24. března. Okresní fotbal začíná až v polovině dubna.

Plavy - Rozstání 5:2 (3:2)

Ve druhém poločase Plavští pojistili dvěma góly vítězství nad týmem z druhé skupiny I.B třídy - západ.

Branky za Plavy: L. Černý, Toman, Plný, Červinka, Jelínek. Sestava Plavy - I.poločas: Nežádal - Jelínek,Votoček, Plný, Jón - Balatka, Batěk, Lédl, Toman - Lupa, L. Černý. II poločas: Nežádal - J. Černý, Večerník, Jelínek, Jón - Lubas, Šimerda, Soukup, Trmal - Červinka, Lupa.

Jiskra Mšeno - FK Velké Hamry 3:3 (1:1)

K poslednímu přípravnému zápasu si jablonečtí na svou umělku pozvali vedoucí tým Libereckého krajského přeboru z nedalekých Velkých Hamrů.

Naši hráči vstoupili do utkání dobře, a hned od začátku se aktivní hrou dostávali do šancí. Jenže byli to paradoxně hostující fotbalisté, kdo šel do vedení, když chyby Koblížka v rozehrávce využil k vedoucí brance soupeře ve 38. minutě útočník Hlubuček. Jablonecký stoper ale svou chybu stačil brzy odčinit, když byl u vyrovnávající branky. Dostal se k němu totiž balon od Nulíčka a Koblížek ho stačil uklidit na poločasových 1:1.

Po změně stran se na hřiště dostal matador Čížek, který doléčoval zranění a právě především kolem 39letého zkušeného fotbalisty se točil druhý poločas. Tým trenéra Justa využil záhy převahu k obratu v zápase, Štemberk ač nebyl v ideální střelecké pozici, potrestal chybu hostujícího gólmana a dal na 2:1. Třetí branku našeho týmu vsítil po centru Hartman.

Jenže hosté stihli v poslední dvacetiminutovce nečekaně srovnat skore. Nejdříve snížil na 2:3 v 72. minutě Vencbauer a minutu před koncem vyrovnal po další chybě naší obrany Šedý. V generálce se tedy nakonec zrodila hokejová remíza 3:3. Houževnatý soupeř dokázal potrestal jablonecké chyby a náš tým pykal za velký počet svých neproměněných šancí.

Branky: Koblížek, Štemberk, Hartman - Hlubuček, Vencbauer, Šedý. Sestava FK Jiskra Mšeno: Masařík - Hrnčíř (Helm), Hušek, Váňa, Mätzelt - Štemberk, Koblížek, Rozkovec, Pelta (Hartman) - Nulíček (Čížek), Krejčík (Pařík). Sestava Velkých Hamrů: Kobachidze (46. J. Štětkář ) - Barcuch (60.Jiříkovský), Macháček, Šidlo, Dorničák - Kováčik, Šedý, Linka (60. Vencbauer), Mihálik (10. Žitka, 65. Soukup) - Rudolf, Hlubuček (80. Kavan).

Sokol Jenišovice - Semily 7:0

Na hřišti v Břízkách se postavili proti poslednímu týmu z krajského přeboru. Výkon svého mužstva trenér Petr Randák okomentoval jednoznačně: „Co rozdílem branek." Jeho svěřenci skončili podzimní část soutěže na druhém místě tabulky. Sehráli třináct zápasů, ve kterých vybojovali sedmadvacet bodů a skóre 47:26.

Střelci branek: Vavřich 3, Mat. Randák 2, Bubák, Hurt. Sestava Jenišovic: Cejnar - Marek, Bubák, Vich, Poláček -Hurt, Mat.Randák, Kalousek, Hradecký -Vavřich, Žák. Střídali: Bernard, Resl.