Připravenost hasičů naplno prověřuje jablonecký polygon

31.01.2014 07:21:47 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Připravenost hasičů naplno prověřuje jablonecký polygon

V rámci výcviku s dýchací technikou absolvují hasiči Libereckého kraje v těchto dnech takzvaný polygon, který dokonale prověřuje jejich fyzickou a psychickou připravenost. Polygon se nachází na stanici v Jablonci nad Nisou a ještě než do něho hasiči vstoupí, procházejí dvěma zahřívacími koly. Nejprve musejí vystoupat po 108 schodech do 6. patra cvičné věže, a to hned dvakrát po sobě. Nato zamíří do posilovny, kde 80krát zvedají závaží.

Bez oddechu pak konečně pokračují do výcvikového klecového polygonu, který hasičům simuluje reálné podmínky při zásahu včetně zakouření, zvukových, tepelných a světelných efektů. Hasiči tak po kolenou prolézají jakýmsi labyrintem a překonávají překážky. Někde mají napnutá lana, jinde jsou slepé cesty, příčky žebříku či šikmé plochy pro sestup do jiné úrovně. Zvlášť náročná je dlouhá roura, kterou se musejí hasiči doslova prosoukat. Po mnoha nástrahách se dostanou až do bytového jádra, kde je čeká vypnout hlavní uzávěr plynu, elektrorozvaděč, uzávěr přívodu vody, topení a sporák. Ani poté ještě není konec, stejně náročná cesta vede zpět.

Celý výcvik probíhá ve dvojici, na čas, s kompletní hasičskou výzbrojí a výstrojí s aktivním dýchacím přístrojem (tedy více než patnácti kily navíc).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští hasiči procházejí drsným cvičením na jablonecké stanici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Profesor Suchomel získal Poctu České komory architektů

Muž, který před pětadvaceti lety založil Fakultu umění a architektury TUL a vedl ji jako první děkan, převzal 10. června v Praze prestižní uznání od členů své profesní komory. „Letos si připomínáme 25. výročí založení FUA a založení zcela nové školy architektury je jistě významnou součástí právě uděleného ocenění profesora Jiřího Suchomela za celoživotní dílo a přínos k rozvoji architektonického oboru," uvedl k ocenění děkan Osamu Okamura. Zásluhou Jiřího Suchomela vznikla liberecká fakulta k 1. prosinci 1994 inspirována školou architektury Michiganské univerzity v americkém Ann Arbor, na které Jiří Suchomel počátkem 90. let působil. Jejímu založení předcházelo několik ročníků letní školy architektury, kterou profesor Suchomel v Liberci organizoval.

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Letošní oslavy Járy Cimrmana na Tanvaldsku zase pomáhaly
Čtyři góly v pařáku
Na otevření Letního kina v Jablonci dorazilo téměř tisíc návštěvníků
Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi
26.06.: Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn