Obrazem: Připomenutí 100. výročí Protržené přehrady

19.09.2016 08:06:48 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Kultura | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jizerské hory

Obrazem: Připomenutí 100. výročí Protržené přehrady

Takový zájem lidí jako v neděli 18. září 2016 areál Protržené přehrady ještě nezažil a dlouho jistě zase nezažije! Celý den sem totiž proudily masy návštěvníků, kteří se i za za nepříliš vlídného počasí zúčastnili připomínkové akce ke 100. výročí katastrofy na Bílé Desné.

Pořadatelé z města Desné a obce Albrechtice v Jizerských horách sice zajistili pro návštěvníky bezplatnou autobusovou dopravu z Tanvaldu a Desné. Ta však absolutně nestíhala přepravovat všechny zájemce, takže někteří si svou účast doslova "vystáli" na zastávkách po trase, jiní se do areálu vydali pěšky.

Jak nám sdělil starosta obce Albrechtice a jeden z hlavních organizátorů celé akce Jaroslav Zeman: „Takovou návštěvnost jsme opravdu neočekávali (v průběhu dne areál navštívilo více než 5 tisíc návštěvníků - pozn. autora) a bohužel ani nebylo v našich silách autobusy rychle o další posílit."

V areálu pak od 10 do 17 hodin probíhal bohatý program. V jeho průběhu došlo na křest knih Protržená přehrada na Bílé Desné od Mgr. Dany Nývltové a Pohádka o protržené přehradě od PaeDr. Heleny Sobkové, promítání na velkoplošnou obrazovku filmů vztahujících se k tematice tragické události a v neposlední řadě i vysvěcení pomníku, který nese jména obětí katastrofy. Po celý den také probíhalo putování po naučné stezce, kterou si pro všechny věkové kategorie připravily DS Vojan a Klub českých turistů.  

<br />Autor: Antonín Bělonožník Je jasné, že při takovéto akci nemůže chybět bohaté občerstvení. O to se ke spokojenosti všech ve svých stáncích postaraly spolky a organizace z Desné. Manžele Katku a Pavla Sixtovy - nájemce osvěžovny v Kremerově boudě- ani není nutno připomínat, protože ti se o všechny z nás již několik měsíců starají a budou starat i dál s láskou a potěšením sobě vlastním! 

Všem, kdo se vzpomínkové akce zúčastnili, je zřejmé, že za jejím uspořádáním leží opravdu velký kus mnohatýdenních příprav a práce všech pořadatelů na čele s oběma starosty Albrechtic a Desné pány Jaroslavem Zemanem a Jaroslavem Kořínkem. Oba našim prostřednictvím děkují všem svým spolupracovníkům, návštěvníkům i hostům z organizací, bez jejichž spolupráce i pomoci by se takové dílo, jakým byla vzpomínková akce a vlastně i celá několikaletá revitalizace Areálu Protržené přehrady nikdy nepodařilo. Za všechny je nutno jmenovat Lesy ČR,s.p., Povodí Labe,s.p. a Správu CHKO Jizerské hory.

Ti všichni společně s námi věří, že se podařilo vybudovat opravdový turistický magnet Jizerských hor, který i v budoucnu bude cílem výletů mnohých návštěvníků našeho krásného regionu.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Areál Protržené přehrady hlásí připravenost k nedělní akci
První živý televizní přenos z Protržené přehrady málem neproběhl
Oslava 100. výročí protržené přehrady na Bílé Desné se blíží
V Riedlově vile zahájí výstavu Historie Desné ve fotografiích
Pohádka o Protržené přehradě je již v prodeji
Obnovený areál Protržené přehrady je předán veřejnosti
VIDEO: Prohlídka štoly na Protržené přehradě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 202 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Druhý ročník soutěže Střípky z Ráje zakončilo vydání publikace

Turnovská knihovna a tiskárna Apromotion z Turnova znovu po roce vydaly publikaci! V sobotu 6. října se uskutečnilo slavnostní vyhlášení druhého ročníku literární soutěže Střípky z Ráje, kterou tyto dvě instituce pořádaly už podruhé. Akce proběhla v rámci Netradiční knihovny 2018. Více podrobností na Našem Pojizeří

Další seminář pro kronikáře obcí a měst Libereckého kraje

Pro kronikáře obcí a měst Libereckého kraje je připraven již 4. odborný seminář, tentokrát na téma Kronikářka - kronikář po volbách roku 2018. Pořádá jej Sdružení obcí Libereckého kraje pod záštitou radní Květy Vinklátové, pověřené řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraje, ve spolupráci s PhDr. Jiřím Bartoněm, spisovatelem, lektorem v oboru kronikářství, regionálním historikem - publicistou a kronikářem. Listopadový seminář je určen nejen pro kronikáře, ale i pro další zájemce z obcí a měst Libereckého kraje, zabývající se danou problematikou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj pomůže organizacím překlenout začátek roku 10 miliony korun
20. ročníku Dnů české a německé kultury se zúčastní i Jaroslav Rudiš
Poslední říjnový víkend patří Jablonec tanci
Folková z AC Jablonec uspěla v Buenos Aires
Při manipulaci se sluneční clonou přejel v Josefově Dole do protisměru

Nejčtenější články

21.10.: Obrazem: Sportovní zábava v Tanvaldě se opravdu vydařila
20.10.: Policisté převzali na jablonecké radnici ocenění
22.10.: Pod vlivem alkoholu řidič ve Velkých Hamrech nezvládl řízení

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT