Obrazem: Připomenutí 100. výročí Protržené přehrady

19.09.2016 08:06:48 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Kultura | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jizerské hory

Obrazem: Připomenutí 100. výročí Protržené přehrady

Takový zájem lidí jako v neděli 18. září 2016 areál Protržené přehrady ještě nezažil a dlouho jistě zase nezažije! Celý den sem totiž proudily masy návštěvníků, kteří se i za za nepříliš vlídného počasí zúčastnili připomínkové akce ke 100. výročí katastrofy na Bílé Desné.

Pořadatelé z města Desné a obce Albrechtice v Jizerských horách sice zajistili pro návštěvníky bezplatnou autobusovou dopravu z Tanvaldu a Desné. Ta však absolutně nestíhala přepravovat všechny zájemce, takže někteří si svou účast doslova "vystáli" na zastávkách po trase, jiní se do areálu vydali pěšky.

Jak nám sdělil starosta obce Albrechtice a jeden z hlavních organizátorů celé akce Jaroslav Zeman: „Takovou návštěvnost jsme opravdu neočekávali (v průběhu dne areál navštívilo více než 5 tisíc návštěvníků - pozn. autora) a bohužel ani nebylo v našich silách autobusy rychle o další posílit."

V areálu pak od 10 do 17 hodin probíhal bohatý program. V jeho průběhu došlo na křest knih Protržená přehrada na Bílé Desné od Mgr. Dany Nývltové a Pohádka o protržené přehradě od PaeDr. Heleny Sobkové, promítání na velkoplošnou obrazovku filmů vztahujících se k tematice tragické události a v neposlední řadě i vysvěcení pomníku, který nese jména obětí katastrofy. Po celý den také probíhalo putování po naučné stezce, kterou si pro všechny věkové kategorie připravily DS Vojan a Klub českých turistů.  

<br />Autor: Antonín Bělonožník Je jasné, že při takovéto akci nemůže chybět bohaté občerstvení. O to se ke spokojenosti všech ve svých stáncích postaraly spolky a organizace z Desné. Manžele Katku a Pavla Sixtovy - nájemce osvěžovny v Kremerově boudě- ani není nutno připomínat, protože ti se o všechny z nás již několik měsíců starají a budou starat i dál s láskou a potěšením sobě vlastním! 

Všem, kdo se vzpomínkové akce zúčastnili, je zřejmé, že za jejím uspořádáním leží opravdu velký kus mnohatýdenních příprav a práce všech pořadatelů na čele s oběma starosty Albrechtic a Desné pány Jaroslavem Zemanem a Jaroslavem Kořínkem. Oba našim prostřednictvím děkují všem svým spolupracovníkům, návštěvníkům i hostům z organizací, bez jejichž spolupráce i pomoci by se takové dílo, jakým byla vzpomínková akce a vlastně i celá několikaletá revitalizace Areálu Protržené přehrady nikdy nepodařilo. Za všechny je nutno jmenovat Lesy ČR,s.p., Povodí Labe,s.p. a Správu CHKO Jizerské hory.

Ti všichni společně s námi věří, že se podařilo vybudovat opravdový turistický magnet Jizerských hor, který i v budoucnu bude cílem výletů mnohých návštěvníků našeho krásného regionu.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Areál Protržené přehrady hlásí připravenost k nedělní akci
První živý televizní přenos z Protržené přehrady málem neproběhl
Oslava 100. výročí protržené přehrady na Bílé Desné se blíží
V Riedlově vile zahájí výstavu Historie Desné ve fotografiích
Pohádka o Protržené přehradě je již v prodeji
Obnovený areál Protržené přehrady je předán veřejnosti
VIDEO: Prohlídka štoly na Protržené přehradě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 202 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozdíl mezi přátelákem a mistrákem byl vidět
Vzniká nový katalog ubytování pro Jablonec a Jizerské hory
Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci
V maršovické roubence vystavují 52 betlémů
Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

Nejčtenější články

18.01.: Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů
19.01.: První ročník NERROX cupu se v Tanvaldě povedl
19.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT