Obrazem: Připomenutí 100. výročí Protržené přehrady

19.09.2016 08:06:48 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Kultura | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jizerské hory

Obrazem: Připomenutí 100. výročí Protržené přehrady

Takový zájem lidí jako v neděli 18. září 2016 areál Protržené přehrady ještě nezažil a dlouho jistě zase nezažije! Celý den sem totiž proudily masy návštěvníků, kteří se i za za nepříliš vlídného počasí zúčastnili připomínkové akce ke 100. výročí katastrofy na Bílé Desné.

Pořadatelé z města Desné a obce Albrechtice v Jizerských horách sice zajistili pro návštěvníky bezplatnou autobusovou dopravu z Tanvaldu a Desné. Ta však absolutně nestíhala přepravovat všechny zájemce, takže někteří si svou účast doslova "vystáli" na zastávkách po trase, jiní se do areálu vydali pěšky.

Jak nám sdělil starosta obce Albrechtice a jeden z hlavních organizátorů celé akce Jaroslav Zeman: „Takovou návštěvnost jsme opravdu neočekávali (v průběhu dne areál navštívilo více než 5 tisíc návštěvníků - pozn. autora) a bohužel ani nebylo v našich silách autobusy rychle o další posílit."

V areálu pak od 10 do 17 hodin probíhal bohatý program. V jeho průběhu došlo na křest knih Protržená přehrada na Bílé Desné od Mgr. Dany Nývltové a Pohádka o protržené přehradě od PaeDr. Heleny Sobkové, promítání na velkoplošnou obrazovku filmů vztahujících se k tematice tragické události a v neposlední řadě i vysvěcení pomníku, který nese jména obětí katastrofy. Po celý den také probíhalo putování po naučné stezce, kterou si pro všechny věkové kategorie připravily DS Vojan a Klub českých turistů.  

<br />Autor: Antonín Bělonožník Je jasné, že při takovéto akci nemůže chybět bohaté občerstvení. O to se ke spokojenosti všech ve svých stáncích postaraly spolky a organizace z Desné. Manžele Katku a Pavla Sixtovy - nájemce osvěžovny v Kremerově boudě- ani není nutno připomínat, protože ti se o všechny z nás již několik měsíců starají a budou starat i dál s láskou a potěšením sobě vlastním! 

Všem, kdo se vzpomínkové akce zúčastnili, je zřejmé, že za jejím uspořádáním leží opravdu velký kus mnohatýdenních příprav a práce všech pořadatelů na čele s oběma starosty Albrechtic a Desné pány Jaroslavem Zemanem a Jaroslavem Kořínkem. Oba našim prostřednictvím děkují všem svým spolupracovníkům, návštěvníkům i hostům z organizací, bez jejichž spolupráce i pomoci by se takové dílo, jakým byla vzpomínková akce a vlastně i celá několikaletá revitalizace Areálu Protržené přehrady nikdy nepodařilo. Za všechny je nutno jmenovat Lesy ČR,s.p., Povodí Labe,s.p. a Správu CHKO Jizerské hory.

Ti všichni společně s námi věří, že se podařilo vybudovat opravdový turistický magnet Jizerských hor, který i v budoucnu bude cílem výletů mnohých návštěvníků našeho krásného regionu.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Areál Protržené přehrady hlásí připravenost k nedělní akci
První živý televizní přenos z Protržené přehrady málem neproběhl
Oslava 100. výročí protržené přehrady na Bílé Desné se blíží
V Riedlově vile zahájí výstavu Historie Desné ve fotografiích
Pohádka o Protržené přehradě je již v prodeji
Obnovený areál Protržené přehrady je předán veřejnosti
VIDEO: Prohlídka štoly na Protržené přehradě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 202 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Historik Jan Stříbrný přednese téma Osudové osmičky českých dějin

Přednáška a beseda s historikem PhDr. Janem Stříbrným na téma: Osudové osmičky českých dějin se koná ve středu 17. ledna 2018 v 18.15 v aule Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě. Na 7. února připravují přednášku člena místní skupiny České křesťanské akademie - Český ráj Doc. PhDr. Zdeňka Vojtíška, Th.D. a následnou besedu s ním na téma: Nová náboženství a násilí.

Liberecký kraj hledá nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích

Ředitel Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem Petr Pávek, který v říjnových volbách získal mandát v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, se kvůli práci poslance vzdal místa ředitele domova důchodců. Rada kraje proto v úterý 9. ledna odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele. Nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem by měla odborná komise vybrat a doporučit Radě Libereckého kraje ke schválení do 20. února tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silný vítr nadělal v noci práci hasičům i energetikům
Již tuto sobotu se uskuteční 46. ročník Jablonecké haly
Vivaldi v Jablonci bodoval
Bauer Ski Team míří na La Diagonelu
KAM ZA SPORTEM: 20. 1.- 24. 1. 2018

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT