Obrazem: Připomenutí 100. výročí Protržené přehrady

19.09.2016 08:06:48 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Kultura | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jizerské hory

Obrazem: Připomenutí 100. výročí Protržené přehrady

Takový zájem lidí jako v neděli 18. září 2016 areál Protržené přehrady ještě nezažil a dlouho jistě zase nezažije! Celý den sem totiž proudily masy návštěvníků, kteří se i za za nepříliš vlídného počasí zúčastnili připomínkové akce ke 100. výročí katastrofy na Bílé Desné.

Pořadatelé z města Desné a obce Albrechtice v Jizerských horách sice zajistili pro návštěvníky bezplatnou autobusovou dopravu z Tanvaldu a Desné. Ta však absolutně nestíhala přepravovat všechny zájemce, takže někteří si svou účast doslova "vystáli" na zastávkách po trase, jiní se do areálu vydali pěšky.

Jak nám sdělil starosta obce Albrechtice a jeden z hlavních organizátorů celé akce Jaroslav Zeman: „Takovou návštěvnost jsme opravdu neočekávali (v průběhu dne areál navštívilo více než 5 tisíc návštěvníků - pozn. autora) a bohužel ani nebylo v našich silách autobusy rychle o další posílit."

V areálu pak od 10 do 17 hodin probíhal bohatý program. V jeho průběhu došlo na křest knih Protržená přehrada na Bílé Desné od Mgr. Dany Nývltové a Pohádka o protržené přehradě od PaeDr. Heleny Sobkové, promítání na velkoplošnou obrazovku filmů vztahujících se k tematice tragické události a v neposlední řadě i vysvěcení pomníku, který nese jména obětí katastrofy. Po celý den také probíhalo putování po naučné stezce, kterou si pro všechny věkové kategorie připravily DS Vojan a Klub českých turistů.  

<br />Autor: Antonín Bělonožník Je jasné, že při takovéto akci nemůže chybět bohaté občerstvení. O to se ke spokojenosti všech ve svých stáncích postaraly spolky a organizace z Desné. Manžele Katku a Pavla Sixtovy - nájemce osvěžovny v Kremerově boudě- ani není nutno připomínat, protože ti se o všechny z nás již několik měsíců starají a budou starat i dál s láskou a potěšením sobě vlastním! 

Všem, kdo se vzpomínkové akce zúčastnili, je zřejmé, že za jejím uspořádáním leží opravdu velký kus mnohatýdenních příprav a práce všech pořadatelů na čele s oběma starosty Albrechtic a Desné pány Jaroslavem Zemanem a Jaroslavem Kořínkem. Oba našim prostřednictvím děkují všem svým spolupracovníkům, návštěvníkům i hostům z organizací, bez jejichž spolupráce i pomoci by se takové dílo, jakým byla vzpomínková akce a vlastně i celá několikaletá revitalizace Areálu Protržené přehrady nikdy nepodařilo. Za všechny je nutno jmenovat Lesy ČR,s.p., Povodí Labe,s.p. a Správu CHKO Jizerské hory.

Ti všichni společně s námi věří, že se podařilo vybudovat opravdový turistický magnet Jizerských hor, který i v budoucnu bude cílem výletů mnohých návštěvníků našeho krásného regionu.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Areál Protržené přehrady hlásí připravenost k nedělní akci
První živý televizní přenos z Protržené přehrady málem neproběhl
Oslava 100. výročí protržené přehrady na Bílé Desné se blíží
V Riedlově vile zahájí výstavu Historie Desné ve fotografiích
Pohádka o Protržené přehradě je již v prodeji
Obnovený areál Protržené přehrady je předán veřejnosti
VIDEO: Prohlídka štoly na Protržené přehradě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 202 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledanou osobu

Ve čtvrtek 19. července krátce před osmou hodinou večer strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou v Dlouhé ulici zajistili muže, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Nejprve se jim snažil utéct, ale v chytili ho v Revoluční ulici a v poutech předali Policii ČR. Další krimi zprávy z Jablonecka

Absolvováním Cesty sklářů můžete vyhrát noc na Kristiánově

Chcete strávit tajuplnou noc uprostřed černočerné jizerskohorské tmy? Je to jednoduché! Stačí absolvovat všechna zastavení naučné stezky Cestou Jizerskohorských sklářů. Odevzdejte správně vyplněný letáček v některém z koncových míst (Muzeum skla a bižuterie nebo Kristiánov), připojte vstupenky z obou objektů a své kontaktní údaje. Budete zařazeni do slosování o Noc na Kristiánově pro dvě osoby! Soutěž jabloneckého muzea probíhá od 1. 6. do 31. 8. 2018. Výherce bude vylosován v rámci Sklářské slavnosti na Kristiánově v sobotu 1. září 2018.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Opilá řidička skončila v jablonecké ulici Prosečská mimo silnici
Láďa Janata slavil sedmdesát
Stát vypsal dotační programy na financování cyklistických stezek
Dejte i vy nový domov železnobrodskému skřítkovi Střípkovi
Kasteláni myslí o prázdninách na děti a nabízejí prohlídky pro rodiny

Nejčtenější články

20.07.: Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
18.07.: Řidič přehlédl v Jablonci červenou na semaforu a srazil se s tramvají
18.07.: Pod vlivem alkoholu řidič v Desné při couvání narazil do vozidla

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT