Příměstský tábor nejen pro neslyšící děti pořádají v Liberci už potřetí

21.08.2016 08:15:24 | Autor: redakce | Rubrika: Školství | Obce: Liberecký kraj

Příměstský tábor nejen pro neslyšící děti pořádají v Liberci už potřetí

Ojedinělý příměstský tábor nejen pro neslyšící děti se bude konat v Liberci od 22. do 26. srpna 2016. Tento tábor pořádá organizace Tichý svět v Liberci již potřetí a je určen dětem neslyšícím i slyšícím ve věku 7 - 14 let. Cílem a smyslem tábora je přirozeně a zábavně propojit dva zdánlivě odlišné světy slyšících a neslyšících dětí.

Slyšící děti se během tábora naučí základy znakové řeči, a budou se tak moci přiblížit nejen svým novým neslyšícím kamarádům a kamarádkám, ale také všem ostatním neslyšícím, se kterými se ve svém životě setkají, a pro které je znakový jazyk základním dorozumívacím prostředkem. Neslyšící děti budou mít po celou dobu tábora zajištěn překlad do znakového jazyka tak, aby si tábor užily stejně dobře a rovnocenně jako jejich slyšící vrstevníci.

„Letošní téma tábora je Svět médií a na děti čeká zajímavý a pestrý program, při kterém se seznámí se základy digitální fotografie či s procesem vzniku tištěných médií, ve spolupráci s Dětskou televizí se stanou filmovými tvůrci, prohlédnou si filmové ateliéry Barrandov v Praze, setkají se s tiskovou mluvčí na Krajském úřadě v Liberci a seznámí se s náplní její práce, navštíví redakci Českého rozhlasu Sever, budou si moci zkusit natočit vlastní video a vytvářet průběžné fotoreportáže z tábora.

Veliké díky patří firmě Hokami CZ, s.r.o., která tábor podpořila finančně a společnosti Canon, která na tábor darovala dva fotoaparáty pro děti. Věříme, že letošní ročník tábora bude minimálně stejně tak úspěšný jako v předchozích letech a těšíme se na nové společné zážitky," prozradila za pořadatele Petra Bobková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Svět neslyšících i slyšících dětí se spojil na příměstském táboře v Liberci
Neslyšící i slyšící děti se budou poznávat na příměstském táboře

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě
Hledání pravdy učení ve zmatené době

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn