Příměstský tábor nejen pro neslyšící děti pořádají v Liberci už počtvrté

14.07.2017 20:04:18 | Autor: redakce | Rubrika: Školství | Obce: Liberecký kraj

Příměstský tábor nejen pro neslyšící děti pořádají v Liberci už počtvrté

Tento týden probíhá v Liberci již 4. ročník ojedinělého příměstského tábora nejen pro neslyšící děti, který organizuje obecně prospěšná společnost Tichý svět. Letošního ročníku tábora s názvem „Putování po kraji" se účastní 10 dětí ve věku 6 - 14 let.

Příležitost ke společným zážitkům zde získaly děti se sluchovým postižením i děti slyšící. Cílem tohoto tábora je propojit svět slyšících dětí se světem dětí neslyšících a naučit děti vnímat odlišnosti druhých pozitivně a vzájemně se obohatit o nové zkušenosti ze setkání. Během her a denních aktivit vnímají děti přirozeně jeden druhého takového, jaký je bez zbytečných předsudků a či odsuzování. Děti si tak k sobě nacházejí spontánně cestu a získávají nové kamarády bez ohledu na případná postižení.

Pro děti je během tábora připraven pestrý program a děti již stihly například exkurzi ve vozovně DPMLJ, vystopovaly ztraceného kocoura Fouska, putovaly po Klokočských skalách či prozkoumaly okolí Máchova jezera.

V Klokočských skalách navštívily také hrad Rotštejn, který je od června 2017 nově zpřístupněn neslyšícím návštěvníkům prostřednictvím QR kódů, které se nachází na hradních informačních tabulích. Po načtení QR kódů ve svých mobilních telefonech se neslyšícím zobrazí daný text přetlumočený do jejich rodného jazyka - znakového jazyka a mohou tak získat stejné informace o této památce jako lidé slyšící.

„Na děti čeká do pátku ještě další zajímavý program a doufáme, že si děti tábor ve zdraví užijí a získají spoustu nových příjemných zážitků a kamarádů... Veliké díky patří firmě Hokami CZ, s.r.o., která tábor již druhým rokem finančně podpořila. Obdobný tábor plánujeme uskutečnit také příští rok, a proto bych Vás chtěla požádat o zveřejnění krátké informace o tomto táboře, kde mají možnost spolu trávit čas děti slyšící i neslyšící, a podpořit tak komunitu lidí se sluchovým postižením," uvedla za pořadatele Petra Bobková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tři body a fotbal bavil
V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn