Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa

15.11.2018 22:03:08 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Primátorem Jablonce se stal Milan Kroupa

Ustavující zasedání zastupitelstva města Jablonec nad Nisou se konalo ve čtvrtek 15. listopadu 2018. Zastupitelé složili slib a aklamací zvolili členy rady a primátora města. Primátorem se stal Bc. Milan Kroupa (ANO 2011).

Posty náměstků obsadili: MgA. Jakub Chuchlík (Česká pirátská strana) pro rozvoj města, který bude zároveň statutárním zástupcem primátora, dále Mgr. David Mánek (ANO 2011) pro oblast humanitní a Ing. Štěpán Matek (Společně pro Jablonec) pro ekonomiku a majetek.

V úvodu ustavujícího zasedání zastupitelstva všech 30 zastupitelů vzešlých z říjnových komunálních voleb složilo v souladu se zákonem o obcích slavnostní slib. Ten přečetl dle zvyklostí nejstarší člen zastupitelstva města, kterým je MUDr. Michael Vraný (Nová budoucnost pro Jablonec).

Poté byla zahájena volba členů vedení města a volba členů rady města. Zastupitelé po proběhlé diskuzi schválili většinou 17:13 volbu aklamací, tj. volbu veřejnou. „Aklamací chceme hlasovat, protože schůze je veřejná a lidé mají právo vědět, jak zastupitelé hlasují, proto jsme se rozhodli volit veřejně," vysvětlil zastupitel Jan Polák z České pirátské strany.

Jablonec má nově pět uvolněných představitelů

Ustavující zasedání zastupitelstva města Jablonec nad Nisou<br />Autor: Petr Vitvar Vedení Jablonce nad Nisou, kde byly dosud čtyři placené funkce (primátor a tři náměstci), bude mít v tomto volebním období nově pět uvolněných představitelů.

Milan Kroupa v projevu před svým zvolením do pozice primátora mimo jiné uvedl, že služba lidem a obci je pro něj nejvyšším posláním, sází na mladé lidi a věří na týmovost. Vyzdvihl také svou důvěru v koaliční partnery. „Jsme jeden tým, tak jsme se společně rozhodli a tímto směrem půjdeme," řekl Kroupa. Zastupitelům sdělil, že odstoupí z funkce jednatele své firmy a bude se zcela věnovat práci primátora. Primátorem byl ve veřejné volbě zvolen většinou 19 hlasů.

Náměstkem pro rozvoj se se 17 hlasy stal architekt Jakub Chuchlík. Náměstkem pro ekonomiku a majetek města zastupitelé většinou 17 hlasů zvolili Štěpána Matka. Osmnácti hlasy byl do funkce náměstka pro oblast humanitní zvolen David Mánek. Pátým dlouhodobě uvolněným zastupitelem byl zvolen Petr Klápště jako radní pro územní a strategické plánování a participaci.

Rada zůstává devítičlenná

Rada města Jablonec nad Nisou zůstává složena z devíti členů, kterými byli zvoleni vedle pěti uvolněných zastupitelů ještě Jan Polák (Česká pirátská strana), Stanislav Říha (ANO 2011), Jarmila Valešová (Česká pirátská strana), Jan Zeman (ANO 2011).

Poradní výbory zastupitelstva jsou čtyři

Výbory zastupitelstva jsou iniciativní a kontrolní orgány. Ze zákona vzniká v každé obci finanční výbor a kontrolní výbor. Je věcí každého zastupitelstva, zda si zřídí i výbory pro další oblasti své činnosti. Oproti minulému volebnímu období v Jablonci budou jen výbory čtyři. Dopravní výbor nebyl zastupiteli ustanoven. Zastupitelé na svém ustavujícím zasedání schválili zřízení finančního výboru, kontrolního výboru, výboru pro hospodaření s majetkem města a výboru pro územní plánování a rozvoj města. Všechny čtyři výbory mají 11 členů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Video: Jakub Chuchlík chce těžit z atraktivity okolí Jablonce
Video: Nová jablonecká koalice se představila na tiskové konferenci
Jablonec nad Nisou bude řídit nová trojkoalice
V Jablonci získala nejvíce hlasů ODS před ANO 2011
Video: Jak volili někteří politici v Jablonci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn