Primátor Kroupa předal v rámci Dne zdravotně postižených dvě ocenění

12.06.2019 19:14:49 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Primátor Kroupa předal v rámci Dne zdravotně postižených dvě ocenění

Místopředsedkyně Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Alena Rozsypalová a spoluzakladatelka této asociace Bohumila Zikmundová převzaly z rukou primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy ocenění za jejich dlouholetou činnost v sociální oblasti. Předání se uskutečnilo ve středu 12. června na Mírovém náměstí v rámci dvacátého ročníku Dne zdravotně postižených.

Alena Rozsypalová, která je od roku 1989 místopředsedkyní Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, z. s. KLUB Jablonec nad Nisou, obdržela ocenění města GRATIAS TIBI AGO (Vzdávám Ti dík). „Jsem rád, že jsem mohl paní Rozsypalové předat ocení města za její dlouholetou činnost v jabloneckém spolku Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Pomohla celé řadě dětí a jejich rodičům žít kvalitnější život. Je to nejen velká profesionálka, ale také člověk se srdcem na správném místě, za což jí patří veliký dík. To samé samozřejmě platí i pro paní Zikmundovou," řekl primátor Milan Kroupa.

Bohumila Zikmundová, která ocenění Gratias Tibi Ago obdržela již v roce 2016, dostala z rukou primátora brož s motivem rudého srdce a kytice. „Letošní dvacátý ročník Dne zdravotně postižený je posledním ročníkem v režii Asociace. Od příštího roku se organizace akce ujme Český červený kříž. Chceme tedy oběma dámám, které program celé roky připravovaly, moc poděkovat za to, kolik energie a času této akci věnovaly. Osvěty není nikdy dost, jsem proto rád, že jsme díky Asociaci mohli přiblížit svět lidí s handicapem široké veřejnosti," doplnil náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Na Mírovém náměstí byl připraven pestrý program, a to jak na pódiu, tak ve výstavních stáncích. V rámci akce se představily neziskové organizace a poskytovatelé sociálních služeb z Jablonecka a okolí. Stánky po obvodu celého náměstí nabízely širokou škálu výrobků chráněných dílen a organizací nebo představovaly kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením. Hlavním hostem jubilejního ročníku byla zpěvačka Petra Černocká.

Asociace letos již podvacáté pořádala Den zdravotně postižených. Tento ročník je zároveň pro Asociaci i posledním. Paní Zikmundová předala pomyslnou štafetu pořadatelství paní Kateřině Havlové, ředitelce Oblastní Spolek Českého Červeného kříže Jablonec nad Nisou. Na realizaci projektu Den zdravotně postižených se finančně podílí statutární město Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn