Primátor Kroupa předal v rámci Dne zdravotně postižených dvě ocenění

12.06.2019 19:14:49 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Primátor Kroupa předal v rámci Dne zdravotně postižených dvě ocenění

Místopředsedkyně Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Alena Rozsypalová a spoluzakladatelka této asociace Bohumila Zikmundová převzaly z rukou primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy ocenění za jejich dlouholetou činnost v sociální oblasti. Předání se uskutečnilo ve středu 12. června na Mírovém náměstí v rámci dvacátého ročníku Dne zdravotně postižených.

Alena Rozsypalová, která je od roku 1989 místopředsedkyní Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, z. s. KLUB Jablonec nad Nisou, obdržela ocenění města GRATIAS TIBI AGO (Vzdávám Ti dík). „Jsem rád, že jsem mohl paní Rozsypalové předat ocení města za její dlouholetou činnost v jabloneckém spolku Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Pomohla celé řadě dětí a jejich rodičům žít kvalitnější život. Je to nejen velká profesionálka, ale také člověk se srdcem na správném místě, za což jí patří veliký dík. To samé samozřejmě platí i pro paní Zikmundovou," řekl primátor Milan Kroupa.

Bohumila Zikmundová, která ocenění Gratias Tibi Ago obdržela již v roce 2016, dostala z rukou primátora brož s motivem rudého srdce a kytice. „Letošní dvacátý ročník Dne zdravotně postižený je posledním ročníkem v režii Asociace. Od příštího roku se organizace akce ujme Český červený kříž. Chceme tedy oběma dámám, které program celé roky připravovaly, moc poděkovat za to, kolik energie a času této akci věnovaly. Osvěty není nikdy dost, jsem proto rád, že jsme díky Asociaci mohli přiblížit svět lidí s handicapem široké veřejnosti," doplnil náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Na Mírovém náměstí byl připraven pestrý program, a to jak na pódiu, tak ve výstavních stáncích. V rámci akce se představily neziskové organizace a poskytovatelé sociálních služeb z Jablonecka a okolí. Stánky po obvodu celého náměstí nabízely širokou škálu výrobků chráněných dílen a organizací nebo představovaly kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením. Hlavním hostem jubilejního ročníku byla zpěvačka Petra Černocká.

Asociace letos již podvacáté pořádala Den zdravotně postižených. Tento ročník je zároveň pro Asociaci i posledním. Paní Zikmundová předala pomyslnou štafetu pořadatelství paní Kateřině Havlové, ředitelce Oblastní Spolek Českého Červeného kříže Jablonec nad Nisou. Na realizaci projektu Den zdravotně postižených se finančně podílí statutární město Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec pojede do Arménie či Severní Makedonie
Rod Walderode má dostat zpět svůj majetek nejen na Turnovsku
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci
V Loužnici budou putovat za pohádkou

Nejčtenější články

18.06.: Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle
19.06.: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
18.06.: Primátor Jablonce předal ocenění dárcům krve

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn