Primátor Jablonce Kroupa se setkal se svým protějškem z Kaufbeurenu

10.04.2019 15:50:40 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Primátor Jablonce Kroupa se setkal se svým protějškem z Kaufbeurenu

O víkendu navštívili Jablonec nad Nisou a okolí čtyři zástupci z německého partnerského města Kaufbeuren, ředitel Spolku pro péči o partnerská města Lászlo Kasztner, místopředsedkyně spolku Susanne Schillera a historik Manfred Heerdegen. V sobotu v podvečer je doplnil i starosta Kaufbeurenu Steffan Bosse, který se na společné večeři setkal s jabloneckým primátorem Milanem Kroupou.

V sobotu se bavorští představitelé setkali se zástupci Jabloneckého kulturního a informačního centra, Domu česko-německého porozumění a Spolku jabloneckých dam a pánů. „Celá návštěva byla završena společnou večeří, na které jsme hovořili o chystaných projektech a dalších možnostech vzájemné spolupráce," řekl primátor Milan Kroupa s tím, že se k večernímu setkání připojilo i bývalé vedení města Jablonce, a to bývalý primátor a současný poslanec Parlamentu České republiky Petr Beitl a bývalý místostarosta Lukáš Pleticha. „To jen potrhuje náš zájem na pokračování spolupráce obou spřátelených měst, která stojí na základech Jabloneckých občanů," doplnil Milan Kroupa.

„Vzhledem k letošnímu výročí by obě města ráda podpořila co nejvíce společných projektů, které vychází přímo z iniciativy občanů či různých spolků. V červnu se například v Kaufbeuren bude konat jubilejní fotbalový zápas s FK Jablonec při příležitosti stoletých oslav vzniku původního jabloneckého fotbalového klubu, který nyní sídlí v Neugablonz. Tradičně připravujeme oficiální návštěvu Kaufbeurenu v době konání Tänzelfestu, které se zúčastní i primátor města Milan Kroupa," informovala asistentka primátora Kateřina Hujerová, která má na starosti zahraniční spolupráci s partnerskými městy a dodala: „V plánu jsou rovněž sportovní klání v házené či tradiční školní výměny žáků a studentů, chybět nebudou ani zájezdy občanů z obou partnerských měst - například v létě na Tänzelfest do Kaufbeuren, nebo na Podzimní slavnosti do Jablonce.

Vzájemná spolupráce měst je v současnosti aktuální nejen v souvislosti s Kaufbeurenem, ale také se saským Zwickau. Primátor Milan Kroupa v pátek míří do Zwickau jako čestný host na slavnostní udílení hudebních cen Roberta Schumanna. „Se saským Zwickau má město Jablonec nejdelší družbu, a to už od 70. let minulého století. S paní starostkou se uvidím poprvé a věřím, že se nám podaří spolupráci obou měst ještě více posílit," uzavřel Milan Kroupa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Schuhplattler na jabloneckých Podzimních slavnostech
Studenti z Německa se opět podívali do Jablonce
Němečtí policisté navštívili kolegy v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.
Město Jablonec nad Nisou zabodovalo v Odpadovém Oskarovi 2020
Tři otázky pro Václava Hudečka
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
S libverdským kohoutem na Kočičí kameny

Nejčtenější články

23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
24.09.: Evakuace žáků ZŠ Rýnovice nebyla cvičením, hořelo elektrické vedení
24.09.: Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn