Prezidentem bude Zeman, na Jablonecku znovu bodoval Schwarzenberg

26.01.2013 20:11:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Prezidentem bude Zeman, na Jablonecku znovu bodoval Schwarzenberg

Mnoho lidí si konečně může oddechnout po zbytečně vyhrocené přímé volbě Prezidenta České republiky. Vítězem je bývalý český premiér Miloš Zeman, ale volební výsledky byly poměrně těsné i v Libereckém kraji. Na Jablonecku pak získal nejvíce hlasů Karel Schwarzenberg.

Trochu se tak opakovala situace z 1. kola prezidentské volby, kdy celkově vyhrál Miloš Zeman, ale prakticky v celém Libereckém kraji měl nejsilnější pozici Karel Schwarzenberg. V okrese Jablonec nad Nisou byl vůbec největší rozdíl přímo na Jablonecku, kde dostal Schwarzenberg přesně 56 % hlasů, nejmenší rozdíl byl na Železnobrodsku, kde o prvním místě rozhodlo pro stejného kandidáta pouhých 21 hlasů. Velmi těsně o 916 hlasů pak v celém Libereckém kraji zvítězil Zeman.

Po oznámení výsledků voleb řekl Miloš Zeman na první tiskové konferenci, že chce být prezidentem dolních 10 milionů, mezi kterými nemají místo mafiánští kmotři, jenž státu nic nepřinášejí. Dále, že se bude snažit, aby vysoké funkce nejen na Pražském hradě zastávali profesionálové a nikoli amatéři, čímž naznačil, že zamýšlí vyměnit hlavně prezidentskou ochranku, která nezabránila střelbě na prezidenta Václava Klause.

Na dotaz, zda žena Ivana bude zastávat funkci první dámy, naznačil, že zde bude hrát roli první slečny jeho dcera Kateřina. Během tiskové konference se stihl políbit právě s dcerou, ale i herečkou Jiřinou Bohdalovou, která spěchala na divadelní představení. Dopustil se i zajímavého přeřeku, když v souvislosti s prezidentskou ochrankou mluvil o softwarových střelách, ale samozřejmě myslel střely airsoftové.

Vítězi gratuloval prostřednictvím médií i Karel Schwarzenberg: „Doufám, že Miloš Zeman bude prezidentem všech českých občanů," uvedl v České televizi.

Konečné výsledky 2. kola volby Prezidenta České republiky:

1. Zeman Miloš (SPOZ)- 54,80 % - 2 717 405 hlasů
2. Schwarzenberg Karel (TOP 09) - 45,19 % - 2 241 171 hlasů

Liberecký kraj: 1. Zeman 50,23 % (99 923 hlasů), 2. Schwarzenberg 49,76 % (99 007 hlasů).

Okres Jablonec: 1. Schwarzenberg 53,32 % (22 369 hlasů), 2. Zeman 46,67 % (19 582 hlasů). Volební účast 57,51 %.

Podle sčítacích obvodů:

Jablonecko: 1. Schwarzenberg 56,00 % (14 297 hlasů), 2. Zeman 43,99 % (11 229 hlasů).

Tanvaldsko: 1. Schwarzenberg 50,57 % (5 062 hlasů), 2. Zeman 49,42 % (4 947 hlasů).

Železnobrodsko: 1. Schwarzenberg 50,17 % (3 034 hlasů), 2. Zeman 49,82 % (3 013 hlasů).

Zdroj výsledků: volby.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prezidentské volby v Desné ovládl Miloš Zeman
Na Jablonecku vyhrál Schwarzenberg, ve druhém kole vyzve Zemana

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn