Prezident se první den v kraji podíval na Ještěd i diskutoval se studenty

24.02.2016 21:11:11 | Autor: Markéta Dědková a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Prezident se první den v kraji podíval na Ještěd i diskutoval se studenty

S pochvalou přijel ve středu 24. února na třídenní návštěvu Libereckého kraje prezident republiky Miloš Zeman. Znovu ocenil dokončení lůžkového hospice, který potřebným slouží od začátku letošního roku. Pozitivně také hodnotil aktivity kraje při obnově jeho dominanty Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd.

Cestu po regionu zahájil na krajském úřadě, kde prezidentský pár přivítal hejtman Libereckého kraje Martin Půta s manželkou. Následovalo setkání s krajskými zastupiteli a starosty některých obcí Libereckého kraje, kde bylo projednáváno zejména téma vzdělávání, rezonoval i aktuální případ šikany učitelky jejími studenty nebo nutnost obnovovat chátrající kulturní památky.

Na Technické univerzitě v Liberci pobesedoval se studenty například o Evropské unii, inkluzi nebo svých cílech. I zde už došlo na dotaz na soukromý dárek, který prezident obdržel pár hodin předtím mimo protokol od hejtmana Martina Půty a který okamžitě vzbudil zájem médií. „Samopal Sudajev je vzpomínkou na konec války v Evropě a dostal jsem jej vloni u příležitosti 70. výročí konce 2. světové války. Vzhledem k tomu, že nejsem milovník zbraní, neměl jsem pro ni žádné využití. S panem prezidentem jsme již dříve několikrát o historii hovořili, a proto tedy vím, že je jeho koníčkem. Jedná se o soukromý dárek předaný na soukromém setkání," snažil se hejtman mírnit možnou kritiku ve spojení s nedávným výrokem prezidenta o tom, že politiky lze odstranit buď demokraticky volbami, nebo nedemokraticky za pomoci kalašnikova. 

Prezident s hejtmanem na Ještědu<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Prezident Miloš Zeman a hejtman Martin Půta se v rámci návštěvy hlavy státu v Libereckém kraji spolu s dalšími zainteresovanými sešli nad budoucností kulturní památky horského hotelu Ještěd. Nahoru na vrchol nakonec vyjeli i přes aprílové počasí lanovkou. Společně s primátorem statutárního města Liberec Tiborem Batthyánym, náměstkyní ministra kultury Annou Matouškovou, generálním ředitelem Českých Radiokomunikací a.s. Martinem Gebauerem a členy rady spolku Ještěd 73 Tomášem Sovou a Petrem Šmausem jednali zejména o způsobu financování obnovy budovy hotelu a vysílače nad Libercem.

Prezident v úvodu jednání pochválil Liberecký kraj, který vstoupil do spolku Ještěd 73, za schválení dotace ve výši 2 miliony korun na projektovou přípravu pietní obnovy Ještědu. Finance pro tento účel skládají i další dva členové Ještěd s.r.o. a České radiokomunikace a.s. „Seznámili jsme pana prezidenta s průběhem obnovy Ještědu. Postupně se daří naplňovat cíle, které od začátku vzniku stanovil spolek Ještěd 73. To znamená pracovat na obnově Ještědu a vrátit mu původní podobu, a rovněž spojit různé subjekty a instituce, které by mohly Ještědu v budoucnu pomoci s celkovou citlivou rekonstrukcí. Pan prezident sám sobě dal úkol pohovořit s paní ministryní Šlechtovou o získání finanční podpory z IROPu," informoval hejtman Libereckého kraje Půta.

V Hodkovicích nad Mohelkou prezidenta republiky vítaly desítky lidí již na místním náměstí a potom zaplnily kino do posledního místa. Lidé se ptali na prezidentův názor na církevní restituce nebo média.

Druhý den, ve čtvrtek 25. února, zahájí prezident republiky návštěvou Tanvaldu, kde se nejprve pozdraví s vedením města a poté s občany. Po poledni se přesune do Sklárny a Minipivovaru Novosad & syn Harrachov. Setká se se zaměstnanci a poobědvá s podnikateli z Libereckého kraje. Další zastávkou budou Semily. I tady prezident nejdříve pohovoří s představiteli města a poté v Kulturním centru Golf také s obyvateli.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prezident Zeman opět přijede do kraje, navštíví i Tanvald a Harrachov
Spolu s tvůrci otevřel hospic Libereckého kraje i prezident Miloš Zeman
Prezident republiky zakončil v Turnově třídenní návštěvu kraje

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu Výstavba Alzheimer centra v Turnově začala koncem května 2019. Na místě po bytových domech čp. 1001 a 1002 se nyní již rozprostírá hrubá stavba, ve které se bude pracovat i přes mrazivé zimní období. Minulý týden byl s pomocí jeřábu osazen ocelový krček, který spojil Alzheimer centrum s Domovem důchodců Pohoda. Oba objekty tak propojí chodba. Více podrobností na Našem Pojizeří

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Program Městského divadla Jablonec v prosinci
Jablonec přivezl odpustek ze slezské Opavy
Obrazem: Tanvaldští basketbalisté podlehli USK Liberec
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
06.12.: Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn