Přestavbou školnického bytu vznikla v MŠ Pasířská nová třída

04.12.2019 21:22:29 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Přestavbou školnického bytu vznikla v MŠ Pasířská nová třída

Už od září navštěvují děti nové prostory v MŠ Nová Pasířská. Nová třída pro 24 dětí vznikla přebudováním nevyužívaného bytu školníka. Kromě třídy a jejího zázemí spojil budovy dřevěný krček. Projekt Navýšení kapacity MŠ Nová Pasířská v Jablonci nad Nisou vyšel na více jak 31 milionů korun.

„Projekt modernizace Mateřské školy Nová Pasířská za více jak 31 milionů korun, přičemž dotace EU + ČR se rovnala částce 16,8 milionu korun, patřil k těm finančně náročnějším," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že jeho realizací se podařilo navýšit kapacitu míst v mateřských školách o 24 míst. „Kromě nové třídy vznikl také nápaditě řešený prostor pro spaní, šatna, sociální zařízení i sklad hraček. Rekonstruovaný objekt má výtah a s druhým pavilonem jej spojuje dřevěný krček, který poslouží částečně jako ochrana dětí před sluncem," dodal Roubíček.

• poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
• celkem: 31 mil. Kč
• dotace: 16,8 mil. Kč (EU 15,9 mil. Kč; ČR 0,9 Kč)
• realizace: srpen 2018-říjen 2019

Proměnou prošla také školní zahrada. „Po stavebním zásahu je zde nový trávník, umístili jsme i herní prvky, vykácené dřeviny jsme nahradili novou výsadbou," doplnil Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby.

V cestě stála skála

Otevření rekonstruovaných částí MŠ Pasířská v Jablonci nad Nisou Stavba byla dle plánu rozdělená do dvou let. Ne vše se však od začátku dle plánu dařilo. „Součástí stavebních prací byla také vodovodní přípojka z ulice U Nisy, venkovní osvětlení a vedení plynu, terénní a sadové úpravy celého areálu včetně pískoviště, opravy schodiště a opěrné zdi, odvodnění a oplocení," připomněl náměstek Roubíček. V červnu se však stavbě do cesty postavila skála. Aby se stíhal harmonogram, pracovalo se i o víkendech.

„Jakmile dělníci začali vykopávat kanalizační stoku a dostali se do hloubky tří metrů, zjistili, že jsou v trase výkopu značně tvrdé skalní bloky, které je nutné odstranit. Vzhledem k tomu, že povolení pro odstřel skály by musel vydat báňský úřad, což by bylo časově náročné, rozhodl se zhotovitel skálu narušovat pomocí výkonné frézy," uvedl Sluka.

Specializovaný stroj vlastnila firma pouze jeden, tvrdost skály byla značná, a tak šly výkopové práce pomalu. „Aby se dodržel zářijový termín nástupu dětí do školky, musely tyto hlučné práce probíhat také o víkendu, a to od 7 hodin ráno do 20 hodin večer. Proto velmi děkujeme sousedům za trpělivost," konstatoval Petr Roubíček.

Skoro 17 milionů je dotačních

Otevření rekonstruovaných částí MŠ Pasířská v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Na projekt přestavby správcovského domu školky v Nové Pasířské získal Jablonec dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu v rámci výzvy IPRÚ ve výši 16,7 mil. korun, přičemž celkové náklady na projekt, tj. včetně vybavení nábytkem, sadových úprav, projektové dokumentace a dozorů, přesáhly 31 milionů korun," vypočítala Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

Kromě nového pavilonu se třídou pro 24 dětí a spojovacího krčku od nového k hospodářskému pavilonu zde přibyla vodovodní přípojka z ulice U Nisy, venkovní osvětlení přístupového chodníku, upravené je i vedení plynu. Bezbariérový přístup zajišťuje výtah. Součástí projektu jsou také terénní a sadové úpravy celého areálu včetně pískoviště, opravy schodiště a opěrné zdi, odvodnění a oplocení zahrady, v němž jsou také nové venkovní herní prvky.

„Jablonec nad Nisou zřizuje 18 mateřských škol a jejich kapacitu jsme i v roce 2019 zcela naplnili. Ve školkách máme 1644 dětí. Ačkoliv se nám stále daří umísťovat všechny děti, které přijdou se svými rodiči k zápisu, potřebujeme kapacitu navyšovat. Na začátku roku se nám podařilo otevřít třídu pro 24 dětí ve mšenské školce v ulici Josefa Hory, další je tady v Nové Pasířské. Další navýšení kapacity o 44 míst umožní aktuální realizace 2 tříd MŠ Arbesova a o 16 míst projekt na přestavbu školky Montessori na Vrkoslavicích," sdělil náměstek primátora pro školství David Mánek.

Projekt Navýšení kapacity MŠ Nová Pasířská v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec čerpá z evropských peněz i díky IPRÚ
Jablonec pomocí dotací z IPRÚ opravuje a modernizuje školy
Nová kontejnerová školka má vyrůst v Arbesově ulici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z převrácené Tatry ve Smržovce vytekly provozní kapaliny
Sluneční elektrárny otevřou své brány, také FTV Farma Pěnčín
VIDEO: Ohlédnutí za slavnostmi města Desná 2020
Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi
Vnitřní dopravce modernizuje vozový park a má ušetřit kraji peníze

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn