Přestavbou školnického bytu vznikla v MŠ Pasířská nová třída

04.12.2019 21:22:29 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Přestavbou školnického bytu vznikla v MŠ Pasířská nová třída

Už od září navštěvují děti nové prostory v MŠ Nová Pasířská. Nová třída pro 24 dětí vznikla přebudováním nevyužívaného bytu školníka. Kromě třídy a jejího zázemí spojil budovy dřevěný krček. Projekt Navýšení kapacity MŠ Nová Pasířská v Jablonci nad Nisou vyšel na více jak 31 milionů korun.

„Projekt modernizace Mateřské školy Nová Pasířská za více jak 31 milionů korun, přičemž dotace EU + ČR se rovnala částce 16,8 milionu korun, patřil k těm finančně náročnějším," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že jeho realizací se podařilo navýšit kapacitu míst v mateřských školách o 24 míst. „Kromě nové třídy vznikl také nápaditě řešený prostor pro spaní, šatna, sociální zařízení i sklad hraček. Rekonstruovaný objekt má výtah a s druhým pavilonem jej spojuje dřevěný krček, který poslouží částečně jako ochrana dětí před sluncem," dodal Roubíček.

• poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
• celkem: 31 mil. Kč
• dotace: 16,8 mil. Kč (EU 15,9 mil. Kč; ČR 0,9 Kč)
• realizace: srpen 2018-říjen 2019

Proměnou prošla také školní zahrada. „Po stavebním zásahu je zde nový trávník, umístili jsme i herní prvky, vykácené dřeviny jsme nahradili novou výsadbou," doplnil Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby.

V cestě stála skála

Otevření rekonstruovaných částí MŠ Pasířská v Jablonci nad Nisou Stavba byla dle plánu rozdělená do dvou let. Ne vše se však od začátku dle plánu dařilo. „Součástí stavebních prací byla také vodovodní přípojka z ulice U Nisy, venkovní osvětlení a vedení plynu, terénní a sadové úpravy celého areálu včetně pískoviště, opravy schodiště a opěrné zdi, odvodnění a oplocení," připomněl náměstek Roubíček. V červnu se však stavbě do cesty postavila skála. Aby se stíhal harmonogram, pracovalo se i o víkendech.

„Jakmile dělníci začali vykopávat kanalizační stoku a dostali se do hloubky tří metrů, zjistili, že jsou v trase výkopu značně tvrdé skalní bloky, které je nutné odstranit. Vzhledem k tomu, že povolení pro odstřel skály by musel vydat báňský úřad, což by bylo časově náročné, rozhodl se zhotovitel skálu narušovat pomocí výkonné frézy," uvedl Sluka.

Specializovaný stroj vlastnila firma pouze jeden, tvrdost skály byla značná, a tak šly výkopové práce pomalu. „Aby se dodržel zářijový termín nástupu dětí do školky, musely tyto hlučné práce probíhat také o víkendu, a to od 7 hodin ráno do 20 hodin večer. Proto velmi děkujeme sousedům za trpělivost," konstatoval Petr Roubíček.

Skoro 17 milionů je dotačních

Otevření rekonstruovaných částí MŠ Pasířská v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Na projekt přestavby správcovského domu školky v Nové Pasířské získal Jablonec dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu v rámci výzvy IPRÚ ve výši 16,7 mil. korun, přičemž celkové náklady na projekt, tj. včetně vybavení nábytkem, sadových úprav, projektové dokumentace a dozorů, přesáhly 31 milionů korun," vypočítala Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

Kromě nového pavilonu se třídou pro 24 dětí a spojovacího krčku od nového k hospodářskému pavilonu zde přibyla vodovodní přípojka z ulice U Nisy, venkovní osvětlení přístupového chodníku, upravené je i vedení plynu. Bezbariérový přístup zajišťuje výtah. Součástí projektu jsou také terénní a sadové úpravy celého areálu včetně pískoviště, opravy schodiště a opěrné zdi, odvodnění a oplocení zahrady, v němž jsou také nové venkovní herní prvky.

„Jablonec nad Nisou zřizuje 18 mateřských škol a jejich kapacitu jsme i v roce 2019 zcela naplnili. Ve školkách máme 1644 dětí. Ačkoliv se nám stále daří umísťovat všechny děti, které přijdou se svými rodiči k zápisu, potřebujeme kapacitu navyšovat. Na začátku roku se nám podařilo otevřít třídu pro 24 dětí ve mšenské školce v ulici Josefa Hory, další je tady v Nové Pasířské. Další navýšení kapacity o 44 míst umožní aktuální realizace 2 tříd MŠ Arbesova a o 16 míst projekt na přestavbu školky Montessori na Vrkoslavicích," sdělil náměstek primátora pro školství David Mánek.

Projekt Navýšení kapacity MŠ Nová Pasířská v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec čerpá z evropských peněz i díky IPRÚ
Jablonec pomocí dotací z IPRÚ opravuje a modernizuje školy
Nová kontejnerová školka má vyrůst v Arbesově ulici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn