Přehlídka dětských sborů proběhne v jabloneckém divadle

25.05.2014 08:18:45 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Přehlídka dětských sborů proběhne v jabloneckém divadle

Dětské a mládežnické sbory z Libereckého kraje se setkají ve středu 28. května od 17 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou na 14. ročníku Jabloneckého hudebního festivalu, který pořádá Kruh přátel DPS Vrabčáci Jablonec nad Nisou.

Dětské a mládežnické sbory z Libereckého kraje se setkají ve středu 28. května od 17 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou na 14. ročníku Jabloneckého hudebního festivalu, který pořádá Kruh přátel DPS Vrabčáci Jablonec nad Nisou.

Tato tradiční hudební akce má své historické místo a dává možnost sborovému setkání těm, kteří mají rádi hudbu a sborový zpěv. V průběhu čtrnácti let se v Jablonci prezentovaly sbory Mexika, USA, Itálie, Polska, Německa, Litvy, ale i dětské a mládežnické sbory z Česka - Mohelnice, Louny, Plzeň, Praha. Je to jen malý souhrn těch, kteří do Jablonce přivezli ukázat své umění a hudební tradici svého regionu.

Letošní ročník je zaměřen na sborovou práci školních sborů a sborů ZUŠ, které mají své postavení a práci velmi náročnou a těžkou, jelikož ne všude má vedení školy pochopení pro jejich činnost a zázemí.

„Liberecký kraj je velkou chloubou této tradice a ukázkou, jak se má sborová činnost vyvíjet," uvedla náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hana Maierová, která převzala nad akcí záštitu a zúčastní se zahájení.

Festival se koná v rámci Projektu Jablonec n. N. 2014 a za finanční podpory statutárního města Jablonec n. N., pod záštitou náměstkyně hejtmana Libereckého kraje PhDr. Hany Maierové. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby.

Účinkují: DPS Javořičky Plzeň, DPS Karolka ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec, DPS Carola ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec, Českolipský dětský sbor, DPS Lesněnky I. ZŠ Lesní Liberec, DPS Sedmikráska ZUŠ Semily, DPS Zvoneček Jablonec n. N., DPS Rolnička ZŠ Liberecká Jablonec n. N., DPS Skřivánek MŠ J. Hory Jablonec n. N., DPS Fialenky ZŠ A. Bratršovského Jablonec n. N., DPS Vrabčata a DPS Vrabčáci Jablonec n. N.

Platí jednotné vstupné 30 Kč, předprodej probíhá v pokladně divadla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Kytička písniček

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn