Přednášku v Centru sociálních služeb zahájil náměstek primátora Mánek

23.02.2019 16:23:53 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Přednášku v Centru sociálních služeb zahájil náměstek primátora Mánek

Ve středu 20. února zahájil jablonecký náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek v Centru sociálních služeb (CSS) další ze vzdělávacích cyklů pro seniory. Tentokrát šlo o sérii přednášek pod názvem Chceme, abyste věděli... A protože na poslední chvíli nedorazil lektor, chopil se náměstek pohotově úvodní přednášky.

„Cyklus Chceme, abyste věděli volně navazuje na oblíbenou a vyhledávanou Akademii seniorů, takže v sále je většina akademiků, ale není to podmínka účasti," poznamenal specialista na volnočasové aktivity CSS Lukáš Frydrych s tím, že přednášky jsou samostatnými celky. „Největší rozdíl je asi v tom, že akademie je pro 40 lidí, tvoří ji tři semestry, z nichž každý je nějak zaměřený a má slavnostní závěr. Cyklus Chceme, abyste věděli... je pro 70 lidí, zájem je však tak obrovský, že jsme kapacitu zvýšili na 85 účastníků," dodal Frydrych.

Série přednášek Chceme, abyste věděli... proběhla na podzim 2016 i 2017, nyní se po jarním cyklu chystá také na podzim. „Vždy zveme odborníky a tu odbornost také garantujeme," připomněl specialista na volnočasové aktivity. Jedním z takových specialistů je i jablonecký náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek. Původně je totiž učitelem chemie, zeměpisu a výpočetní techniky. Proto si pro cyklus připravil přednášku na téma kyberšikana. Netušil však, že bude přednášet už na úvodní lekci. „Bylo to trochu překvapení, ale jelikož se přednášející z neznámých důvodů nedostavil a já v podstatě připravený byl, tak jsem zaskočil," konstatoval Mánek.

O tom, že přípravu nezanedbal, svědčila i soustředěná pozornost seniorů v sále, kteří 90 minut nespustili z přednášejícího oči. „Jsem zvyklý stát před katedrou. Teď však bylo těch žáků skoro trojnásobek, než je v běžné třídě, tak jsem byl zpočátku lehce nervózní. Odnáším si však velmi dobrý pocit," pochvaloval si náměstek.

Cyklus Chceme, abyste věděli... se obvykle soustřeďuje na mezilidské vztahy, psychologii, mezigenerační jednání, obranu proti šmejdům, poznávání vlastního já, správnou komunikaci, reminiscenci (práce se vzpomínkami), obranu před manipulátory atd. „Tentokrát je to trochu širší záběr. Důležitá je prevence, nové technologie, slovníček mladých a pak témata, která se opakují a vrací, např. média, rozpoznávání zpráv, důvěryhodnost, ověřitelnost informací," informoval Lukáš Frydrych.

K těm nutným patří právě také stále aktuální kyberšikana, spamy, stalking. „Tím, jak se seniorská veřejnost zdokonaluje v technice, používá chytré telefony, tablety, sociální sítě, je nutné vzdělávat ji i v této oblasti. Tady je důležitá i spojitost s mladší generací, která vše používá celkem automaticky a hovoří mezi sebou slovníkem, kterému senioři nemohou rozumět," vysvětlil Frydrych.

Tématy dalších přednášek jsou: Kladný přístup k životu, Proč tu jsem ještě potřebný?, Bezpečná domácnost, ochrana obyvatel a Hygienická pravidla v domácnostech. Termíny jsou na webových stránkách Centra sociálních služeb www.centrumjablonec.cz v kalendáři akcí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech

Odbor přátel SK Slavia Praha v Semilech pořádá v pondělí 25. března od 17 hodin pro fanoušky z okolí další besedu s vedením pražského klubu. Do restaurace ve Sportovním centru Semily by měl zavítat mluvčí klubu Michal Býček, trenér Slavie Jindřich Trpišovský nebo některý z jeho asistentů a také někdo z hráčů. Více podrobností

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Odpoledne s Andersenem zvou do Desné
Páťáci ze ZŠ Liberecká Jablonec pokračují v projektu Abeceda peněz
Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa

Nejčtenější články

23.03.: Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
24.03.: Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa
22.03.: V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT