Přednáška o životě a díle Heinricha Kulky se koná v kostele sv. Anny

11.09.2019 21:04:18 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Přednáška o životě a díle Heinricha Kulky se koná v kostele sv. Anny

Jablonecká Kantorova vila patří mezi otevřené kulturní památky v rámci Dnů evropského dědictví. Jejím autorem je architekt Heinrich Kulka. A právě o jeho díle bude v pátek 13. září v kostele sv. Anny přednášet architekt, teoretik architektury, publicista a vysokoškolský učitel Jan Sapák. Začátek je v 18 hodin.

Život a dílo Heinricha Kulky, tvůrčího partnera Adolfa Loose, autora Kantorovy vily v Jablonci nad Nisou je název přednášky, se kterou do Jablonce na pozvání Městské galerie MY přijede v pátek 13. září architekt Jan Sapák.

„Přednáška začne v 18 hodin v kostele sv. Anny a připravili jsme ji ve spolupráci s jabloneckým magistrátem a Jabloneckým kulturním a informačním centrem. V sobotu 14. září budou na přednášku navazovat komentované prohlídky Kantorovy vily, na kterých zájemce bude provádět také Jan Sapák," řekl Jan Strnad z Městské galerie MY a dodal, že prohlídky vily jsou plánované od 10 do 16 hodin. Časové vstupenky budou 11. a 12. září 2019 k osobnímu vyzvednutí v turistickém informačním centru - Dům Jany a Josefa V. Scheybalových v Kostelní ulici.

Jan Sapák (*6. 3. 1957, Brno) je architekt, teoretik architektury, publicista, vysokoškolský učitel, první předseda České komory architektů. Vystudoval Fakultu architektury VUT u prof. Aloise Nového a AVU u Jiřího Kotalíka. Pracoval v libereckém projektovém ústavu (Stavoprojekt Liberec), byl asistentem Miroslava Masáka a působil v týmu na rekonstrukci pražského Veletržního paláce. V roce 1988 spoluzaložil neformální sdružení architektů Obecní dům.

Významné práce: rekonstrukce brněnské spořitelny v Jánské ulici, Palác Kapitol v Brně, adaptace bytu W. Krause v Plzni od Adolfa Loose.

Heinrich Kulka (29. 3. 1900, Litovel - 7. 5. 1971, Auckland, Nový Zéland) moravský architekt, klíčový v hnutí modernismu a obzvláště ve vývoji středoevropského architektonického stylu Raumplan mezi lety 1919 a 1938. Kulka přenesl tento Loosův přístup k prostorovému plánování a k užití přírodních materiálů na Nový Zéland (1940-1971), kde se stal průkopníkem moderní architektury.

Významná díla: vila Khuner (s Loosem) v Kreuzbergu, vila Weismann ve Vídni, vila Semlert v Plzni, vila Teichner v Železné Rudě, Kantorova vila v Jablonci n. N., vila Holzner v Hronově, Kulkův dům, Auckland, Halberstamova budova, Wellington.

Adolf Loos (10. 12. 1870, Brno - 23. 8. 1933, Kalksburg u Vídně) byl klasik moderní architektury, čelný představitel architektonického purismu.

Významná díla: Obchodní dům Goldman a Salatsch ve Vídni, Dům Tristana Tzary v Paříži a Mülerova vila v Praze.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn