Přednáška o životě a díle Heinricha Kulky se koná v kostele sv. Anny

11.09.2019 21:04:18 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Přednáška o životě a díle Heinricha Kulky se koná v kostele sv. Anny

Jablonecká Kantorova vila patří mezi otevřené kulturní památky v rámci Dnů evropského dědictví. Jejím autorem je architekt Heinrich Kulka. A právě o jeho díle bude v pátek 13. září v kostele sv. Anny přednášet architekt, teoretik architektury, publicista a vysokoškolský učitel Jan Sapák. Začátek je v 18 hodin.

Život a dílo Heinricha Kulky, tvůrčího partnera Adolfa Loose, autora Kantorovy vily v Jablonci nad Nisou je název přednášky, se kterou do Jablonce na pozvání Městské galerie MY přijede v pátek 13. září architekt Jan Sapák.

„Přednáška začne v 18 hodin v kostele sv. Anny a připravili jsme ji ve spolupráci s jabloneckým magistrátem a Jabloneckým kulturním a informačním centrem. V sobotu 14. září budou na přednášku navazovat komentované prohlídky Kantorovy vily, na kterých zájemce bude provádět také Jan Sapák," řekl Jan Strnad z Městské galerie MY a dodal, že prohlídky vily jsou plánované od 10 do 16 hodin. Časové vstupenky budou 11. a 12. září 2019 k osobnímu vyzvednutí v turistickém informačním centru - Dům Jany a Josefa V. Scheybalových v Kostelní ulici.

Jan Sapák (*6. 3. 1957, Brno) je architekt, teoretik architektury, publicista, vysokoškolský učitel, první předseda České komory architektů. Vystudoval Fakultu architektury VUT u prof. Aloise Nového a AVU u Jiřího Kotalíka. Pracoval v libereckém projektovém ústavu (Stavoprojekt Liberec), byl asistentem Miroslava Masáka a působil v týmu na rekonstrukci pražského Veletržního paláce. V roce 1988 spoluzaložil neformální sdružení architektů Obecní dům.

Významné práce: rekonstrukce brněnské spořitelny v Jánské ulici, Palác Kapitol v Brně, adaptace bytu W. Krause v Plzni od Adolfa Loose.

Heinrich Kulka (29. 3. 1900, Litovel - 7. 5. 1971, Auckland, Nový Zéland) moravský architekt, klíčový v hnutí modernismu a obzvláště ve vývoji středoevropského architektonického stylu Raumplan mezi lety 1919 a 1938. Kulka přenesl tento Loosův přístup k prostorovému plánování a k užití přírodních materiálů na Nový Zéland (1940-1971), kde se stal průkopníkem moderní architektury.

Významná díla: vila Khuner (s Loosem) v Kreuzbergu, vila Weismann ve Vídni, vila Semlert v Plzni, vila Teichner v Železné Rudě, Kantorova vila v Jablonci n. N., vila Holzner v Hronově, Kulkův dům, Auckland, Halberstamova budova, Wellington.

Adolf Loos (10. 12. 1870, Brno - 23. 8. 1933, Kalksburg u Vídně) byl klasik moderní architektury, čelný představitel architektonického purismu.

Významná díla: Obchodní dům Goldman a Salatsch ve Vídni, Dům Tristana Tzary v Paříži a Mülerova vila v Praze.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče

Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče Krátce po 19. hodině v sobotu 14. prosince byl na tísňovou linku hasičů ohlášen požár přístřešku rodinného domu v Turnově. Krajské operační a informační středisko na místo vyslalo sedm jednotek hasičů. Zděný objekt zasažený požárem o velikosti 5x5m sloužil jako dílna, kotelna a sklad uhlí. Hasiči pro likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy a zasahovali v dýchací technice. Na místě nebylo možné ustavit výškovou techniku, proto byly použity k přístupu na střechu nastavovací žebříky. Více podrobností na Našem Pojizeří

Advent na Valdštejně byl důstojně zahájen

Jeden z nejstarších hradů Českého ráje minulý týden zahájil svůj bohatý adventní a vánoční program. Lidé se na Valdštejně navíc podívali i do krásně vyzdobeného Slavnostního sálu. Liberecký pěvecký soubor A my taky v kapli sv. Jana Nepomuckého zazpíval spolu s přítomnými vánoční koledy. Při koncertu tvořila důstojnou kulisu i výzdoba celého barokního prostoru, přičemž nechyběl ani slaměný betlém u oltáře. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 12. do 25. prosince
Balkon zasedacího sálu na jablonecké radnici má nový kabát
Trojice nových obecně závazných vyhlášek v Jablonci
Muzeum v Poniklé zve na místnost faráře i módu první republiky
Co se mění v jízdním řádu od 15. prosince 2019?

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
13.12.: Obrazem: V Tanvaldě to o Adventu žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn