Předají počtvrté jablko pro nadané nebo statečné děti

18.06.2019 15:33:10 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Předají počtvrté jablko pro nadané nebo statečné děti

Čtvrtý ročník Ceny pro nadané proběhne v městském divadle ve středu 19. června od 18 hodin. Hlavními hosty a patrony budou například tvůrci hvězdného robota jménem Matylda (OpenTechLab), kapitán HC Vlci Jablonec ‎Kamil Bříška a další zajímaví hosté.

Znovu, už počtvrté se v divadle sejdou žáci základních a studenti středních jabloneckých škol, kteří vynikají v některé z kategorií - sport, studium nebo umění, či si zaslouží odměnu v kategorii mimořádný počin. „Chceme tak podpořit píli a dřinu, bez které by nadaní nebyli schopní rozvíjet svůj talent," vysvětlila Zdeňka Květová, vedoucí oddělení školství, kultury a sportu (OŠK) s tím, že ocenění žáci a studenti si z divadla kromě odměn, jež věnují oceněným Nadace Preciosa, Kitl, s.r.o., iQLANDIA, o.p.s., a Allianz pojišťovna, a. s., odnesou certifikát a symbol ceny, jímž je jablko. „Právě jablko jako plod místní bájné jabloně, jež stávala u původního zájezdního hostince a dala městu jméno, k Jablonci nad Nisou neodmyslitelně patří," uvedla Květová.

Jablko s ukrytým kamenem

Autorkou symbolu Ceny pro nadané byla v roce 2016 tehdejší studentka Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou Veronika Černá. Jablko vytvořila na 3D tiskárně a rozpůlila jej. Když se půlky od sebe oddálí, zasvítí mezi nimi skleněný kámen od Nadace Preciosa, sponzora Ceny pro nadané.

Bubny a Superhero Killers

„Slavnostní večer zahájí skvělí liberečtí bubeníci ze souboru ARIES a mnohačlenný divoký band Superhero Killers se na rozdíl od předešlých ročníků postará o celý hudební program," zve na Cenu pro nadané Lucie Kocourková z OŠK. Vstupenky na slavnostní večer má k dispozici každá škola, která nominovala svého zástupce v některé kategorii, a přiděluje je dle návrhu oceňovaných.

Anděl pro Matýska

Večer má také charitativní rozměr, neboť v předsálí představuje svůj projekt pomoci Nadace Preciosa. Nákupem křišťálových náramků a náušnic s motivem andílka nebo jeho papírové podoby za 50 Kč může kdokoli ke sbírce na pomoc přispět. „Tentokrát je naše sbírka určená sedmiletému Matýskovi z Liberce, který se narodil předčasně ve 34. týdnu. Po porodu se objevily problémy s dýcháním a byla nutná intubace. V necelém roce mu byla diagnostikována dětská mozková obrna a později se přidala také epilepsie," popsala příběh Matýska ředitelka nadace Andrea Kroupová s tím, že i přes veškerá cvičení hoch není schopný samostatně sedět ani stát. „Proto je nezbytná zvýšená rehabilitační péče, se kterou se rozhodla finančně pomoci Nadace Preciosa," dodala Kroupová.

Cena pro nadané je projekt statutárního města Jablonec nad Nisou a záštitu nad ní přebírá náměstek pro oblast humanitní a sociální David Mánek. Vznikla v roce 2016 a jejím cílem je představit děti a mladé lidi, kteří jsou nadaní v některém oboru lidské činnosti - studium, umění a sport, nebo udělali nějaký výjimečný čin, například zachránili lidský život, nezištně někomu pomohli či trvale pomáhají. Více o projektu i předchozích ročnících na www.cenapronadane.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lidé se spojili s anděly a pomáhají
Ocenění za mimořádný počin dostala celá třída ZŠ Arbesova
Jablko si z divadla odneslo 35 nadaných jabloneckých žáků a studentů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn