Před posledním jabloneckým zvoněním

29.11.2018 09:02:49 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Před posledním jabloneckým zvoněním

Jabloneckému týmu se na jaře podařil husarský kousek, když se poprvé v historii probojoval do skupinové části Evropské ligy. Ačkoli v losovacím koši byly opravdu velké ryby, na Jablonec zbyli nikoli slabí, zato spíše méně atraktivní soupeři.

Trenér Rada slýchá na evropské účinkování chválu ze všech stran, neboť jeho tým je docela slušným překvapením. Sestavu na „Evropu" ladil už zpočátku ligy, proti jaru se hra změnila na pevnější v obraně a pokryté hřiště s vysunutým presingem. A soupeři jenom koukali. Jablonecký tým zatím žádný zápas nevyhrál, ale remizoval v Rennes, prohrál v Kyjevě, remizoval s Kyjevem doma a bod si přivezl i z Astany. Přičemž o tři body v Rennes tým přišel v poslední minutě hloupou penaltou a ke třem bodům v Astaně byl také kousek. Zbývají dvě kola, ve čtvrtek doma se Stade Rennes a budeme zvědavi, kdo bude ve francouzské bráně. Jablonec totiž v utkání ve Francii vyhnal z brány krajana Tomáše Koubka, ten musel perně bojovat o návrat řadu kol, ale v poslední době už zase chytá. Tak uvidíme, jak dopadne po jabloneckém zápase.

Jablonecký tým na podzim opět vyrostl, Rada pořád říkal, že není třeba se bát už předem a hráči mu uvěřili. O co se mužstvo v Evropě opíralo? O jistou hru obrany. V „pobenešovské" době je Lischka úplným zjevením a svými výkony se pořád drží v sestavě Fortuna ligy. Zkušený Hovorka je tím správným mužem a co Břečka? Do základu se nevešel, ale naskočil najednou na Spartě a hrál výborně! Proti Rennes už asi ale chybět nebude. Jablonecké pole ovládl Michal Trávník, i evropské zápasy mu šly k duhu a není náhodou, že dostal pozvánku do repre. K neuvěřitelným výkonům se vypracoval kapitán Tomáš Hübschman, mnozí, včetně mě, mu po minulé sezoně nedávali příliš nadějí na základ, ale Rada s ním udělal úplný zázrak.

A protože se k výborným výkonům i občasné střelbě vypracoval i Považanec, najednou nezbylo v základu místo pro druhého útočníka. Jedničkou se stal Martin Doležal, podívejte se, jak dlouho mu trvalo, než se stal na jabloneckém hrotu „Jablonečákem číslo 1!" Nejdříve ho odsunuli Standa Tecl s Pištou Mihálikem (Pišta už je po zranění v Alkmaaru na hřišti!). Pelta za hezký peníz přivedl z Jihlavy talentovaného útočníka Ikauniekse, reprezentanta své země, docela slušně se v Jablonci rozjížděl mladoboleslavský Chramosta, ale této konkurenci „Doli" prostě vytřel zrak! Tahouny jablonecké hry jsou pak postranní hráči, Jovovič s Hanouskem nalevo a Holeš s Masopustem napravo. Pamatujete si jejich skvělé představení na Slávii? Bohužel, dukelský Ďurica poslal Masopusta na marodku (ale „Maso" už vyklusává) a díra v útočné vozbě je po Lukášovi převeliká.

Každopádně, Radův tým svým účinkováním v Evropě povyrostl, viditelně povyrostl. Mnozí říkají, že Radův Jablonec hraje nejlepší fotbal, nejpohlednější, važme si toho. Pojďte tedy ve čtvrtek večer na Střelnici do toho mrazu poděkovat trenérovi a hráčům za jejich evropskou cestu. Byla úspěšná a zajímavá, čert ví, kdy se taková možnost jabloneckým divákům naskytne. Podzim mrazy začínají, ale fotbalový podzim nekončí. Po Rennes to bude v pondělí Zlín a tečkou za podzimem bude Trpišovského Slavia. Tak doufám, že nejen hráči, ale i fanoušci mají řádně natrénováno a v ochozech budou vidět i slyšet. Tak pojďme na to!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie připravila opatření kvůli zápasu Evropské ligy Jablonce s Rennes
Jablonec Spartě euforii nedovolil
Ve hře dozadu složili Jablonečtí na Spartě maturitu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtyři tituly krajských přeborníků ve vícebojích pro atlety LIAZu
Městský turistický okruh v Jablonci má vlastní značku
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy
Netradiční hody a vrhy v Srnčím dole

Nejčtenější články

13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn