Prázdniny v některých jabloneckých školách patřily opravám

31.08.2020 18:09:02 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Prázdniny v některých jabloneckých školách patřily opravám

Jablonecké školy a školky byly téměř půl roku zavřené. Nejprve je zavřel nouzový stav, po kterém následovala distanční výuka, aby děti byly chráněné před možnou nákazou. „Pak nastaly letní prázdniny, během kterých v mnoha školách probíhala čilá stavební činnost. I když jsme rozpočet upravovali, na prázdninové opravy ve školkách a školách jsme vyhradili dva miliony korun," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Během prázdnin se opravovala ponejvíce sociální zařízení, topení, kanalizace, ploty apod. Nové sociální zařízení ve dvou patrech pavilonu A za 721 tisíc korun tak má Mateřská škola v Tiché, kanalizační stoupačka se opravovala v MŠ Střelecká, kde jsou opravené také stěny, stropy a podlahy v učebně, v MŠ v Lovecké se opravilo topení. „Ve školce v Mechové jsme opravili plot, branky i vrata, přes léto se vyřešila havárie kanalizace v zahradě a před vstupem do kuchyně, opravit bylo třeba také vodovodní stoupačku v kuchyni," vysvětlil vedoucí oddělení správy nebytových prostor Václav Kotek.

Střecha spojovacího krčku se opravila ve školce Švédská, okna, podlahu a příčku v kuchyni má opravené školka ve Slunečné. „Ve škole v ulici Mozartova byly opravy rozsáhlejší. V budově družiny jsou nyní opravené učebny, kabinet a sociální zařízení v obou patrech, za které jsme zaplatili necelých 200 tisíc korun. Opravou prošla také kanalizační stoupačka v kuchyni za 35 tisíc korun a rozvody elektroinstalace v učebnách," pokračoval Kotek.

Ve škole na Šumavě se opravovaly dvě kanalizační a vodovodní stoupačky, měnily se obklady a umyvadla, v Arbesově bylo třeba opravit chladící zařízení v mrazící komoře, stoupačku a podlahové vpusti ke kuchyni.

Opravy exteriéru škol se týkaly ZŠ Pasířská, kde byl rozbitý plot u tělocvičny a opravené jsou i klempířské prvky na technické budově. Ve škole v Rychnovské ulici se opravovala fasáda u hlavního vchodu včetně schodiště, nové jsou i elektrorozvody na školních chodbách. Vikýř se pyšní opravenými okny a střechou, ZŠ Liberecká speciální zase novým povrchem dvora za necelých 170 tisíc korun.

Nouzový stav zásadně zdržel výrobu oken jablonecké školky

Do jablonecké Mateřské školy v ulici 28. října se nebudou moci 1. září vrátit děti, jelikož firma, která měla do konce srpna vyměnit všechna okna za repliky, termín nedodrží. Pro děti se tak školka otevře koncem září, do té doby zajistil magistrát náhradní zařízení.

Podle uzavřené smlouvy měla firma opravit nebo nahradit replikami okna ve staré části Mateřské školy v ulici 28. října. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,6 mil. korun. Zhotovitel však termín nedodrží.

„Firma se brání tím, že okna i jejich osazení jsou náročné víc, než předpokládala. Do prací také zasáhl dle zhotovitele nouzový stav na jaře a výrobce oken nestihl repliky vyrobit," vysvětlila Radka Poprová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. Zhotovitel přislíbil, že znásobí pracovní nasazení, posílí pracovní týmy a bude předávat postupně jednotlivá patra, aby školka byla připravená na běžný provoz v co nejkratším termínu. „Za zpoždění s dokončením prací magistrát vyměří zhotoviteli v souladu se smluvním ujednáním pochopitelně pokutu," dodala Poprová.

V době, kdy se bude v budově v ulici 28. října pracovat, budou děti docházet do náhradních prostor. „Třicet dětí bude navštěvovat Vikýř, odkud budou na obědy docházet do Základní školy v ulici 5. května, kde je zřízené odloučené pracoviště MŠ Lovecká, takže jsou zde na malé děti zařízení. Dalších deset děti bude docházet do MŠ Slunečná," konstatovala Alena Purmová z oddělení školství s tím, že zbylou třicítku dětí, které navštěvují opravovanou školku, si rodiče nechají doma nebo si péči o ně zařídí jiným způsobem, za což jim město děkuje. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Upozornění pro řidiče na začátek školy
Tělocvična v jablonecké ZŠ Šumava bude modernější až příští rok
Jablonecká ZŠ Šumava natočila svou verzi klipu Cup Song

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností

Exponát měsíce října v turnovském muzeu upoutá krásou ametystů

Řadou zajímavých artefaktů ve své bohaté kolekci se může pochlubit Muzeum Českého ráje v Turnově. Muzejníci pravidelně vybírají exponát měsíce; pro říjen se jím staly dvě unikátní ametystové geody, jedna z oblasti Podkrkonoší a druhá z Brazílie. Geoda je označení dutiny v hornině, která je obvykle po vnitřním obvodu vyplněna menšími či většími krystaly minerálů, směřujícími dovnitř dutiny. Podrobný článek

Exponát měsíce října v turnovském muzeu upoutá krásou ametystů


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ODEŠEL JAROSLAV DOČKAL …
Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné
Týden náhradního rodičovství přiblíží pěstounství a jeho peripetie
Anketa Alej roku otevřela také kategorii pro nadšené fotografy

Nejčtenější články

15.10.: Přehrada Mšeno má jedinečný způsob čištění vody
16.10.: Říjnové změny na linkách jablonecké MHD
16.10.: Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn