Prázdniny přivítají BomBarďák a učitelé, na přehradě zahraje Svěcený

28.06.2016 07:26:45 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Prázdniny přivítají BomBarďák a učitelé, na přehradě zahraje Svěcený

Poslední červnový týden se bude festival Město plné tónů loučit se školní docházkou. Zároveň bude lákat na přehradní molo, kde se představí český houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

Příhody kluka BomBarďáka je dárek pro všechny kluky a holky, které čekají příští týden vytoužené prázdniny. V úterý 28. června od 16 hodin jsou na Mírovém náměstí připravené krátké scénky, divoké struny a bláznivé řeči. Jde o interaktivní hudebně-divadelní představení pro děti, které účinkující vtahují do děje. „BomBarďák není úplný vzor vašich dětí. Ale zase na něm můžete ukázat, že se například škola nezapaluje, zvířata netýrají a rodiče nezamykají na balkon," zve děti i jejich rodiče k podiu před radnici náměstek primátora Pavel Svoboda, který festivalu udělil záštitu.

Ve středu odpoledne na stejném místě a ve stejný čas, tedy na podiu před radnicí od 16 hodin, se se školním rokem rozloučí zpívající učitelé. „Jsme sbor 11 učitelů z místních středních škol i základní umělecké a rádi občas zpíváme. I proto se jmenujeme MY JEN NĚKDY. Věříme, že se náš repertoár bude všem posluchačům líbit," řekla sbormistryně a učitelka ZUŠ Petra Koutecká. Jazzovou tóninu pak ještě přitvrdí Jazztet ZUŠ. „Tímto odpolednem se jablonecká základní umělecká škola víceméně rozloučí s programem Města plného tónů," komentoval červnovou dramaturgii středečních vystoupení na Mírovém náměstí ředitel ZUŠ Vít Rakušan.

A pokud ve středu nebudete mít hudby dostatek, další příležitost bude večer. „Od 20 hodin na vás čeká hudební lahůdka na mole jablonecké přehrady. Představí se zde český houslový virtuos Jaroslav Svěcený společně s akordeonistou Ladislavem Horákem a kytaristou Miloslavem Klausem," pokračoval nabídce Svoboda.

„Vstupné na tento výjimečný koncert je volné a doufáme, že nám bude přát, stejně jako v předchozích letech, počasí. Pokud by se snad nevydařilo, pak střechu nad hlavou nabídne všem městské divadlo," ujistil všechny potencionální posluchače ředitel divadla Pavel Žur.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nedvědi rozvlnili letní scénu
Město tónů přináší kvarteto BRASS, Frantu Nedvěda i filmové melodie
Obrazem: Škola žen na letní scéně Eurocentra
Červnový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Město plné tónů čeká hudební invaze jablonecké ZUŠ
V Jablonci se podruhé koná festival Město plné tónů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn