Prázdninový program akcí v jabloneckém Eurocentru

04.07.2017 16:31:30 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Prázdninový program akcí v jabloneckém Eurocentru

Červencový a srpnový program jabloneckého Eurocentra nabízí koncerty, divadla i výstavy. Zajímavou akcí je Léto tančí a koncerty zahraničních kapel na letní scéně, kde se představí kromě hudby i divadla. Vrcholnou akcí měsíce srpna pak bude výstava Křehká krása 2017.

3. - 8. 7. /pondělí-sobota/, areál Eurocentra

LÉTO TANČÍ 2017
19. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu. Bollywoodský tanec/ Lucie Linhartová. Modern jazz/ Rosťa Šrom. Pořádá Spolek jabloneckých dam a pánů.
DOPROVODNÝ PROGRAM PRO VEŘEJNOST:
3. 7. /pondělí/ 17 hodin, Letní scéna
BARREL BATTERY & BANDA BRINCADEIRA & OM DANCE ACADEMY
Samba, bossa nova, latin jazz, bollywoodský tanec.
4. 7. /úterý/ a 5. 7. /středa/, 16-19 hodin, Velký sál
JAKUB HLOBIL: RIO - BUBENICKÝ WORKSHOP
Brazilské karnevalové rytmy z Rio de Jančára
8. 7. /sobota/ 19 hodin, Velký sál
ZÁVĚREČNÉ VYSTOUPENÍ ÚČASTNÍKŮ A LEKTORŮ

6. 7. /čtvrtek/, 17 hodin, Letní scéna

DEAD BRONCO (USA/Španělsko)
Skupinu postavil v roce 2012 Matt Horan, rodák z Floridy. Už v roce 2013 ji BBC označilo za jeden z aktuálně nejslibnějších projektů. Skupina hraje repertoár čerpající ve velké míře k americkým žánrům minulého století: Rockabilly a Honky-tonk Country.

13. 7. /čtvrtek/, 17 hodin, Letní scéna

JONZ AND THE BAND (Izrael)
Intimní optimistické duo vzniklo během hudební pouti Jenie Vasilenko a Yoava Or v roce 2014. Odloučeni v domě v podhůří Karmelu hudebníci začali psát odděleně své texty. Touha po harmonii a spolupráci je přiměla znovu se do nich společně ponořit a opatřit je jemnými folkovými melodiemi. Na aktuálním evropském turné je doplní další izraelští hudebníci.

18. 7. /úterý/, 15 hodin, Letní scéna

DIVADLO NAVĚTVI: KOUZLA SKŘÍTKŮ
Veselou pohádku o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství. V případě nepřízně počasí se představení bude konat v kině Junioru. Pořádá Městské divadlo v Jablonci nad Nisou v rámci cyklu Město plné tónů.

20. 7. /čtvrtek/, 17 hodin, Letní scéna

MARTHA GALARRAGA & TIMBASA (Kuba/ČR)
Tuzemské uskupení spolu z jednou z nejlepších zpěvaček afrokubánského folklóru Marthou Galarraga vytvořilo unikátní projekt, který spojuje afrokubánskou hudbu (bata, rumba), jazz i taneční groovy. Marta Galarraga je legendou afrokubánského folklóru a rumby na Kubě, je respektovaná a obdivovaná pro obrovský talent a nesmírnou energii. Procestovala celý svět a okouzlila obecenstvo mnohých zemí.

27. 7. /čtvrtek/, 17 hodin, Letní scéna

FANFARE CIOCÂRLIA (Rumunsko)
Dvanáctičlenný soubor z vesnice Zece Prăjini patří mezi nejpopulárnější balkánské dechové orchestry. Je známý pro energický sound, komplexní rytmy a velkou rychlost skladeb. Populární jsou i jeho vlastní aranže známých skladeb jako Born To Be Wild, James Bond Theme, Caravan, and Summertime.

1. 8. /úterý/, 17 hodin, Letní scéna

BLONDÝNKY SLADKÉ aneb PROCHÁZKA ČESKOU OPERETOU
Ivana Veberová - soprán, Lubomír Havlák - tenor, Irena Havláková - klavírní doprovod. Pořádá Městské divadlo v Jablonci nad Nisou v rámci cyklu Město plné tónů.

3. 8. /čtvrtek/, 17 hodin, Letní scéna

KEDEM ENSEMBLE (Izrael/Irán/Itálie/Švýcarsko)
Hudebníci se spojili v unikátním projektu, který navazuje na různorodé kulturní a hudební tradice. Skupina čerpá z židovsko-španělských písní Ladino, raných izraelských nápěvů, íránské lidové hudby a dalších vlivů. Íránský kamanče, akordeon a perkuse Středního východu spolu s vášnivým zpěvem a pulzujícími rytmy vytváří překvapivou zvukovou koláž.

Již pošesté předvedou svůj um skláři a výrobci na výstavě Křehká krása 10. - 13. 8., čtvrtek-sobota / 10-18 hodin, neděle 10-16 hodin, areál Eurocentra

KŘEHKÁ KRÁSA 2017
Prezentační a prodejní výstava sklářských a bižuterních firem a škol, tvůrčí dílny a ukázky výroby, prezentace turistických regionů, módní přehlídky a hudební vystoupení. Pořádá Svaz výrobců skla a bižuterie ve spolupráci s Eurocentrem. Podrobná pozvánka

17. 8. /čtvrtek/, 17 hodin, Letní scéna

MOKOOMBA (Zimbabwe)
Energická kapela z města Victoria Falls se dala dohromady v roce 2002 z hudebníků ve věku teenagerů. Vyrostla na hraní na ulici a turistům v restauracích, postupně si vytvořila unikátní styl mísící tradiční rytmy Tonga a kmene Luvalů s novodobými žánry jako jsou funk, ska a soukous s afrokubánskou hudbou. Vystoupila ve více než padesáti zemích světa a získala mnoho prestižních ocenění.

22. 8. /úterý/, 20 hodin, Letní scéna

LUČANSKÝ SPOLEK DIVADELNÍ: ROZMARNÝ DUCH
Komedii o tom, že není záhodno zahrávat si s okultními vědami a brát spiritismus na lehkou váhu. Pořádá Městské divadlo v Jablonci nad Nisou v rámci cyklu Město plné tónů.

25. 8. /pátek/, 19 hodin, Letní scéna

DIVOKEJ BILL
Host: Poletíme

29. 8. /úterý/, 15 hodin, Letní scéna

DIVADLO DÍVADLO: ROZÁRČINA POSTÝLKA
Dobrodružné pohádkové představení o malé nepořádné Rozárce a jejím oblíbeném plyšáku Myšáku V případě nepřízně počasí se představení bude konat v kině Junioru. Pořádá Městské divadlo v Jablonci nad Nisou v rámci cyklu Město plné tónů.

31. 8. /čtvrtek/, 17 hodin, Letní scéna

TAMI NIELSON (Kanada/Nový Zéland)
Kanaďanka Tami Neilson projela Severní Ameriku s rodinnou kapelou The Nielsons, kde hrála se svými rodiči a dvěma bratry. V roce 2007 přesídlila na Nový Zéland, kde založila svou skupinu, pohybující se na pomezí country a soulu. Od roku 2009 sbírá jedno ocenění za druhým.

Výstava:

28. 6.-4. 9. / pracovní dny, 8-18 hodin, Foyer

NEKRAS
Výstava známého fotoklubu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Sobotní program výstavy Křehká krása 2017
Již pošesté předvedou svůj um skláři a výrobci na výstavě Křehká krása
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Program Městského divadla Jablonec o prázdninách
Country i tango argentino oživí první týden města tónů o prázdninách

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.
Město Jablonec nad Nisou zabodovalo v Odpadovém Oskarovi 2020
Tři otázky pro Václava Hudečka
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
S libverdským kohoutem na Kočičí kameny

Nejčtenější články

23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
24.09.: Evakuace žáků ZŠ Rýnovice nebyla cvičením, hořelo elektrické vedení
24.09.: Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn