Pravda nejen pro Taclíka

13.03.2019 17:50:07 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Pravda nejen pro Taclíka

Že i pravda má mnoho podob, přestože se říká, že je jen jedna, že je pravda relativní a lze pravdu postavit i na lži? Takové otázky zpracovává brilantní komedie Floriana Zellera, kterou do jabloneckého kulturního stánku přivezlo Divadlo Na Fidlovačce Praha.

Pod režijním vedením Mikoláše Tyce na pódiu rozehrál herecký koncert především Marek Taclík, zdatně mu sekundovala Iva Pazderková v roli jeho milenky Alice a zároveň manželky jeho nejlepšího kamaráda. Nelze opomenout Davida Háka coby manžela Pazderkové Paula a Martinu Šťastnou, alias Taclíkovu manželku.

Když se zaplete Paulova manželka Alice s jeho nejlepším kamarádem Michelem, je potřeba ´pravdu´ trochu upravit. Začíná to nenápadně, avšak z upravené pravdy se může stát lež a ty úpravy se na sebe vrší čím dál rychleji. Hlavně se do toho nezamotat a odvést pozornost," říká si Michel (Marek Taclík), který se vlivem vlastních ´rádobypravd´ dostává do spirály, z níž není úniku. Jedna absurdita střídá druhou, a když už se vám zdá, že není kde udělat další chybu, přijde rána. Veselohra o spletitosti vzájemných vztahů a ´umění lhát´ nabírala na tempu jen pozvolna. Avšak pomalejší nastínění situace bylo přesně odpovídající gradující druhé půli, kdy si mohli diváci ve vyprodaném divadle smíchy strhat hlasivky.

Neuvěřitelná Taclíkova energie a zápal byly doslova nakažlivé a krásně konfrontační s přemýšlivým, tichým, ale o to chytřejším Paulem. Paulova žena Alice je oční lékařkou a v rámci své profese na jevišti měla i tabuli s písmeny, kterou všichni ´u očního´ čítáváme, abychom si zkusili, jak se nám ten zrak rok od roku horší. Nutno říct, že tomuto pokušení snad žádný divák z předních řad neodolal a v hledišti si šeptem kolovalo, že poslední dva řádky už nepřečte téměř nikdo z nich.

„Nevidíš, že mám plnou ordinaci pacientů? Teda pardon, čekárnu," přeřekla se Pazderková a samotnou ji to odbouralo. Spolu s ní se smálo i publikum, které Městské divadlo v Jablonci zaplnilo až po střechu. A nesmálo se samozřejmě jenom přeřeku, smích, řehot a chechot zněl budovou během celého večera, následně ve foyer a trochu ještě i po cestě domů. A já si nemohu odpustit glosu stálého abonenta Vlastimila, který do závěrečného potlesku pronesl: „Konečně mi dává smysl název ´sovětských novin´, které si říkaly pravda." A měl pravdu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v březnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fanoušci Slavie Praha se opět setkají ve Sportovním centru v Semilech

Odbor přátel SK Slavia Praha v Semilech pořádá v pondělí 25. března od 17 hodin pro fanoušky z okolí další besedu s vedením pražského klubu. Do restaurace ve Sportovním centru Semily by měl zavítat mluvčí klubu Michal Býček, trenér Slavie Jindřich Trpišovský nebo některý z jeho asistentů a také někdo z hráčů. Více podrobností

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Odpoledne s Andersenem zvou do Desné
Páťáci ze ZŠ Liberecká Jablonec pokračují v projektu Abeceda peněz
Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa

Nejčtenější články

23.03.: Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
24.03.: Obrazem: Tradiční zakončení sezony ve skiareálu U Čápa
22.03.: V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT