Pravda nejen pro Taclíka

13.03.2019 17:50:07 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Pravda nejen pro Taclíka

Že i pravda má mnoho podob, přestože se říká, že je jen jedna, že je pravda relativní a lze pravdu postavit i na lži? Takové otázky zpracovává brilantní komedie Floriana Zellera, kterou do jabloneckého kulturního stánku přivezlo Divadlo Na Fidlovačce Praha.

Pod režijním vedením Mikoláše Tyce na pódiu rozehrál herecký koncert především Marek Taclík, zdatně mu sekundovala Iva Pazderková v roli jeho milenky Alice a zároveň manželky jeho nejlepšího kamaráda. Nelze opomenout Davida Háka coby manžela Pazderkové Paula a Martinu Šťastnou, alias Taclíkovu manželku.

Když se zaplete Paulova manželka Alice s jeho nejlepším kamarádem Michelem, je potřeba ´pravdu´ trochu upravit. Začíná to nenápadně, avšak z upravené pravdy se může stát lež a ty úpravy se na sebe vrší čím dál rychleji. Hlavně se do toho nezamotat a odvést pozornost," říká si Michel (Marek Taclík), který se vlivem vlastních ´rádobypravd´ dostává do spirály, z níž není úniku. Jedna absurdita střídá druhou, a když už se vám zdá, že není kde udělat další chybu, přijde rána. Veselohra o spletitosti vzájemných vztahů a ´umění lhát´ nabírala na tempu jen pozvolna. Avšak pomalejší nastínění situace bylo přesně odpovídající gradující druhé půli, kdy si mohli diváci ve vyprodaném divadle smíchy strhat hlasivky.

Neuvěřitelná Taclíkova energie a zápal byly doslova nakažlivé a krásně konfrontační s přemýšlivým, tichým, ale o to chytřejším Paulem. Paulova žena Alice je oční lékařkou a v rámci své profese na jevišti měla i tabuli s písmeny, kterou všichni ´u očního´ čítáváme, abychom si zkusili, jak se nám ten zrak rok od roku horší. Nutno říct, že tomuto pokušení snad žádný divák z předních řad neodolal a v hledišti si šeptem kolovalo, že poslední dva řádky už nepřečte téměř nikdo z nich.

„Nevidíš, že mám plnou ordinaci pacientů? Teda pardon, čekárnu," přeřekla se Pazderková a samotnou ji to odbouralo. Spolu s ní se smálo i publikum, které Městské divadlo v Jablonci zaplnilo až po střechu. A nesmálo se samozřejmě jenom přeřeku, smích, řehot a chechot zněl budovou během celého večera, následně ve foyer a trochu ještě i po cestě domů. A já si nemohu odpustit glosu stálého abonenta Vlastimila, který do závěrečného potlesku pronesl: „Konečně mi dává smysl název ´sovětských novin´, které si říkaly pravda." A měl pravdu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v březnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn