Požár v prodejně textilu v Tanvaldě způsobil škodu 1,5 milionu

14.03.2016 18:04:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Tanvald

Požár v prodejně textilu v Tanvaldě způsobil škodu 1,5 milionu

Pět jednotek hasičů zasahovalo v pondělí u požáru prodejny a skladu s textilním zbožím v Tanvaldě v ulici Krkonošská. Jedna žena z prodejny se nadýchala zplodin z kouře a musela ji odvést záchranka, škoda je odhadnuta na 1,5 milionu korun.

„Požár byl ohlášen v 10.35. Provozovatelka objektu se snažila požár uhasit ještě před příjezdem hasičů pomocí hasicího přístroje, ale nepodařilo se jí to. Přitom se nadýchala zplodin hoření a byla odvezena Zdravotnickou záchrannou službou," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Z důvodu uskladnění velkého množství hořlavého materiálu se požár rychle šířil. Přesto se hasičům podařilo požár lokalizovat vysokotlakým proudem vody po deseti minutách od příjezdu. „Při vyhledávání dalších ohnisek pracovali hasiči s termokamerou, část zboží vynesli ven, kde probíhalo dohašování. Na odvod kouře použili přetlakovou ventilaci. Příčinou požáru byla nedbalost při manipulaci s otevřeným plamenem - se svíčkou. Škoda byla předběžně odhadnuta na 1,5 milionu korun," upřesnila mluvčí hasičů.

Na místě zasahovaly jednotky HZS LK PS Tanvald, HZS LK PS Jablonec nad Nisou, a dobrovolné jednotky: Tanvald - Tanvald Šumburk, Desná, Velké Hamry - Velké Hamry I.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Díky včasné reakci zaměstnanců se požár v jablonecké firmě nerozšířil
HZS Libereckého kraje bilancuje rok 2015
Jablonecký evakuační autobus byl potřeba při požáru paneláku v Lípě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn