Požár bazénu vznikl nešťastnou náhodou, poškození má uhradit pojistka

24.05.2018 21:54:46 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Požár bazénu vznikl nešťastnou náhodou, poškození má uhradit pojistka

Stavební práce na rekonstrukci bazénu po středečním požáru opět pokračují. Podle vyjádření stavební firmy i projektanta nic nebrání tomu, aby se rekonstrukce, i přes komplikace způsobené požárem, stihla v termínu a bazén se veřejnosti otevřel ve druhé polovině července, jak bylo původně plánováno.

Požár ve středu 23. května v ranních hodinách vznikl nešťastnou náhodou v prostorách střešní konstrukce při navařování lepenky, kdy se za bedněním vznítil letitý prach. Díky rychlému zásahu je poškozeno cca 60 m2, což je zhruba 5 % z celé plochy střechy. „Jak zaměstnanci stavební firmy, tak bazénu velmi rychle reagovali, okamžitě evakuovali všechny osoby i propanbutanové lahve. Pokud by došlo k prodlení, byť jen v řádu minut, škody by byly daleko rozsáhlejší," chválil reakce lidí na místě koordinátor BOZP.

Ve čtvrtek dopoledne proběhla na radnici koordinační schůzka, které se zúčastnili všichni dotčení - zástupce dodavatelské firmy, projektant, statik, stavební dozor, zástupce provozovatele bazénu, bezpečnostní technik i zaměstnanci úřadu. „Společně jsme si ujasnili zatím zjištěný rozsah poškození objektu bazénu a další kroky, které jednak povedou k nápravě škod a jednak k pokračování v započaté rekonstrukci," vysvětlil náměstek primátora Miloš Vele.

Dodavatel stavebních prací se přihlásil k odpovědnosti za nastalou situaci. „Vytvořili jsme tým pracovníků, kteří se budou věnovat pouze odstraňování a nápravě škod vzniklých požárem. Souběžně s tím běží práce na rekonstrukci tak, abychom dodrželi stanovený harmonogram. Přijali jsme samozřejmě i opatření, abychom podobné situaci předešli, uvedl majitel firmy Libor Milota. Už včera v poledne stavba pokračovala a na poškozené části střechy byly provedeny zabezpečovací práce, aby do bazénu nezateklo.

Podle vyjádření statika nedošlo ke statickému narušení budovy, pouze k poškození malé části (5 %) střešní konstrukce. V následujících hodinách a dnech dojde k rozkrytí další části střechy a statik opět prověří stav ocelové střešní konstrukce. „Pokud nebyla narušena primární konstrukce, což nepředpokládám, nevidím důvody, proč by neměl být termín rekonstrukce dodržen," konstatoval projektant Ing. Novotný. Dodavatelská firma přijala další bezpečnostní opatření, aby se zabránilo tomu, že se bude podobná situace opakovat.

„Celkovou škodu způsobenou požárem budeme moci vyčíslit až po provedení důkladné prohlídky celého objektu. Předpokládám, že to bude v závěru příštího týdne," uvedl náměstek Vele a dodal, že pojištěná je jak dodavatelská firma, tak samozřejmě i město disponuje pojistkou městského majetku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Požár jabloneckého bazénu urychlí jeho odstávku kvůli rekonstrukci
Hořela střecha jabloneckého bazénu. Škoda je půl milionu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Prosincová úřední sobota v Jablonci nebude

Nouzový stav trvá do 12. prosince. Proto vzhledem k omezujícím opatřením jablonecký magistrát ruší prosincovou úřední sobotu na pracovišti správních agend v Komenského ulici. „Úřední sobota je plánovaná vždy na první sobotu v měsíci, v tomto případě na 5. prosince. Vzhledem ke stále platným opatřením jsme tuto úřední sobotu na odboru správním zrušili. V souvislostí s ní se ruší také obvyklý sanitární den, který jí vždy předchází, a tak je možné si i na pátek 4. prosince sjednat telefonicky na správním odboru úřední schůzku," řekl vedoucí odboru správního Petr Karlovský.

Opraví propojku v Rýnovicích

Do konce listopadu ještě oddělení správy komunikací provede velkoplošnou opravu spojky pro pěší i cyklisty v Rýnovicích. Cena prací je zhruba 300 tisíc korun. „Technické služby ještě do konce listopadu stihnou opravit zhruba stometrovou spojovací cestu pro pěší a cyklisty v Rýnovicích, která vede od kruhové křižovatky Ostrý roh směrem k řeznictví U Brožů. Oprava přijde město na necelých 300 tisíc korun," konstatoval ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že povrch komunikace už byl dožilý. „Opravou tak systematicky navazujeme na rekonstrukci okolních komunikací," dodal Kouřil. Další informace o rekonstrukcích silnic


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policejní pátrače v Libereckém kraji nejvíce zaměstnává mládež
Brathův altán získal nový háv
Město Jablonec předalo vitamíny a roušky do mateřských škol
Jak se vyvíjí kauza Crystalex a osud bytů na Klondajku v Harrachově
Horská služba Jizerské hory má nového náčelníka

Nejčtenější články

28.11.: Video: Semafor v Jablonci svítil zeleně před průjezdem tramvaje
29.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2020
29.11.: Veronika Vítková má dceru Elišku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn