Použitá technika od dárců pomáhá dětem k výuce

19.03.2021 07:13:57 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Použitá technika od dárců pomáhá dětem k výuce

V dnešní nelehké době je každá dobrá zpráva vítána s radostí. Mezi tyto vzácné zprávy bez pochyby patří dosáhnutí krásného výsledku projektu Počítače dětem, který za necelý rok fungování získal více jak 2000 počítačů od dárců a zároveň se přemístil do nového Instalačního centra v prostorách situovaných přímo u metra Chodov. Projekt je spjatý manažersky i s Jabloneckem, je možno se obracet na Mironet v Podhorské ulici v Jablonci a na Svaz výrobců skla a bižuterie.

„Právě díky našim dárcům z řad jednotlivců i firem se nyní v centru nachází kolem 500 kusů IT techniky, mezi níž jsou nejen stolní počítače, ale i notebooky, které jsou připraveny pro děti z potřebných rodin. Tyto připravené kusy výpočetní techniky v co možná nejkratším časovém úseku distribuujeme dětem z potřebných rodin, kde se díky ní děti budou moci účastnit online výuky a zároveň být v sociálním kontaktu se svými učiteli a spolužáky, což je pro děti v této situaci naprosto zásadní," uvedla manažerka projektu Počítače dětem Nikol Nevoránková.

Primárním cílem projektu je i nadále získání starší techniky od dárců pro děti z potřebných rodin, které díky této technice mají adekvátní podmínky pro studium a tudíž se nemusí obávat, že by za svými vrstevníky zaostávaly. „Naše snaha putuje zejména směrem ke snižování nerovností v přístupu ke kvalitnímu vzdělávání a umožnění maximálního rozvoje potenciálu žáka či studenta. Poskytnutá technika pomůže zvýšit úroveň kompetence v oblasti užívání digitálních technologií, informatického myšlení a digitální gramotnosti. Velmi si cením zapojení i známých osobností z kulturně společenského života i z politické scény," uvedl autor projektu Počítače dětem Robert Novotný.

Dana Morávková osobně podpořila projekt Počítače dětem<br />Autor: Archiv projektu Počítače dětem Mezi další cíle projektu patří zvýšení odpovědnosti jednotlivců i firem s ohledem na recyklaci starší techniky stejně jako technická pomoc rodinám ze strany našich dobrovolníků Instalačního centra.

Do projektu se může zapojit každý, a to poskytnutím techniky na jednom z 20 sběrných míst, logistickou pomocí či komunikací s rodinami nebo finančním příspěvkem zaslaným na transparentní účet Nadačního fondu IT People nebo zakoupením dárkového certifikátu.

Projekt Počítače dětem je mediálně podpořen TV Nova, Nadací Nova, rádiem Frekvence 1 a Evropa 2, a též nadací UNICEF Česká republika.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn