Pomoc mladým v podnikání aneb O nejlepší start-up TUL

26.11.2018 14:44:34 | Autor: Barbora Jónová | Rubrika: Školství | Obce: Liberecký kraj

Pomoc mladým v podnikání aneb O nejlepší start-up TUL

Studenti, zaměstnanci i absolventi TUL měli v pátek 23. listopadu šanci získat pomoc do začátku podnikání v soutěži O nejlepší start-up TUL, kterou už čtvrtým rokem pořádá ekonomická fakulta. Výherci obdrželi dohromady 200 000 Kč. V porotě zasedli zkušení investoři ze společností Škoda Auto, Preciosa, StartupYard a Jablotron.

„Soutěžící prezentovali svoje inovační projekty a podnikatelské plány ve třech kategoriích," uvedl organizátor soutěže a pedagog na EF TUL Jaroslav Deml. Cenu 30.000 Kč v I. kategorii získala Jana Dostálová za svůj studentský inovační projekt upcyklace textilu. Jana studuje v prezenční formě fakultu textilní a současně v kombinované formě ekonomiku. První místo a cenu II. kategorie 40.000 Kč si odnáší studentka fakulty umění a architektury Andrea Řečinská za svůj Dekatoh čili deku a batoh v jednom. Na druhém místě v rámci stejné kategorie se umístil tým Elišky Linhartové z ekonomické fakulty s návrhem podnikatelského plánu v oblasti zdravého stravování a získal cenu ve výši 30 000 Kč.

Cena 100 tisíc pro firmu iMK system studenta Františka Manliga

Cena III. kategorie ve výši 100 000 Kč pomůže k rozvoji firmy týmu Františka Manliga, který představil produkt s patentovou přihláškou záchranného padáku pro multikoptéry, který je ekonomicky výhodný a zároveň nejlehčí na trhu: „Tohoto výsledku jsme docílili jednak inovativní konstrukcí a také plnohodnotným využitím technologie 3D tisku ve výrobě, která nám umožňuje rychlé změny a zákaznickou optimalizaci," říká student fakulty strojní Manlig.

Finále soutěže se zúčastnili i další organizace inovačního ekosystému Libereckého kraje, např. CzechInvest, regionální kancelář TAČR, Liberecký inkubátor LipoInk či společnost Miton.cz. Porota se po soutěži shodla na tom, že všechny týmy předvedly skvělé prezentace. Nikola Rafa z akcelerátoru StartupYard při svém hodnocení soutěže uvedl: „Byli jste skvělí. Když vám hoří oči - to je to nejvíc!"

Soutěž probíhá už od března

Do soutěže, kterou pořádá Student Business Club ekonomické fakulty TUL, se v březnu přihlásilo 21 týmů, pro které byli dle zaměření vybráni kouči z praxe a připraveny workshopy. Součástí bylo odevzdání business modelů do konce června, na základě kterých získali soutěžící od oponentů zpětnou vazbu pro finální přípravu svých projektů. Do finální obhajoby se následně přihlásilo 12 týmů. Tři týmy do I. kategorie - Studentský inovační projekt s vypsanou cenou až 30.000 Kč, sedm týmů do II. kategorie - Start-up místně a časově unikátní s cenou až 60 000 Kč a dva týmy do III. Kategorie - Technologický start-up/spin-off s cenou až 100 000 Kč.

Úspěšné byly i minulé ročníky

V minulých ročnících zazářili také Michaela Šolcová s Michalem Machem a jejich konceptem bezlaktózové i bezlepkové restaurace BezBistro nebo Martin Skalník se svým parkourovým pouzdrem Binder, kterého můžete vidět na univerzitní tramvaji.

Slavnostní předání cen proběhne dne 5. 12. 2018 na T-Fóru 2018.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Technická univerzita v Liberci je tu už 65 let
TUL je mezi 6 procenty nejlepších univerzit na světě
Technická univerzita Liberec představila novou tiskovou mluvčí

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Program kin v Jablonci nad Nisou od 9. do 22. července
Obrazem: Rally Bohemia 2020
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn