Polovina trati je bez sněhu, vysvětlil odvolání Jizerské 50 Martin Koucký

07.01.2014 07:32:26 | Autor: rv | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov

Polovina trati je bez sněhu, vysvětlil odvolání Jizerské 50 Martin Koucký

Příští rok to bude dvacet let, co spojil svůj profesní život s Jizerskou 50. Předseda organizačního výboru závodu Martin Koucký přiznává, že tak slabou zimu jako tu letošní ještě nezažil.

„A hlavně zase dlouho zažít nechci. Doufám, že podobné teplo přijde jednou za sto let," řekl zklamaně Koucký a vzápětí dodal: „Za těchto povětrnostních podmínek se závod zkrátka konat nemůže."

Jak v tuto chvíli vypadají tratě Jizerské magistrály, kde se měla o následujícím víkendu jet 47. ČEZ Jizerská 50?

Na bedřichovském stadionu je pokryto umělým sněhem prvních 500 metrů trati. Úsek přes Novou louku ke Kristiánovu a dále je pro lyžaře nesjízdný. Dále zůstává bez sněhu celá Jizerka, část Promenádní, úsek kolem Smědavy a téměř celý dojezd přes Hřebínek až do cíle. Dá se tedy říci, že více než polovina trati je bez sněhu. Je nám to moc líto, ale počasí nám nepřeje. Za těchto podmínek nelze závod v žádném případě uskutečnit.

Jaká byla doposud současná zima v Bedřichově a jeho okolí?

Zima začala na začátku prosince, kdy napadal nový sníh. Od té doby organizace Jizerské magistrály, Jizerská o.p.s., trasu připravovala a s naší pomocí upravovala jednotlivé úseky. Bohužel, přírodního sněhu bylo tak málo, že ani tato snaha nepomohla k většímu sněhovému pokrytí tras.

Dovolilo vám počasí alespoň vyrábět umělý sníh?

Od prvního dne, kdy teplota klesla pod minus tři stupně Celsia, jsme zasněžovali umělým sněhem a využívali každý okamžik, kdy zasněžovat šlo. K tomu probíhalo navážení sněhu na trasu náklaďáky z parkovišť a z úpravny vody, kde se normálně i během slabších zim nacházel dostatek přírodního sněhu. I v době horších zim, kdy nebyl dostatek sněhu, jsme navozili přibližně 250 nákladních aut. V letošním roce to bylo šestnáct náklaďáků a Bedřichov byl zcela „vyčištěn".

Závod byl odvolán pět dní před jeho oficiálním začátkem. Byla situace tak beznadějná?

Počasí podle oficiální předpovědi ČHMÚ a velmi uznávaných internetových serverů v žádném případě neslibuje větší sněžení. Bohužel, s přírodou nelze bojovat. Věřím, že takto špatné podmínky jsou zcela mimořádné a vzácné a dlouho se zase nebudou opakovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerská 50 odvolána. Příčinou je nedostatek sněhu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn