Polovina trati je bez sněhu, vysvětlil odvolání Jizerské 50 Martin Koucký

07.01.2014 07:32:26 | Autor: rv | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov

Polovina trati je bez sněhu, vysvětlil odvolání Jizerské 50 Martin Koucký

Příští rok to bude dvacet let, co spojil svůj profesní život s Jizerskou 50. Předseda organizačního výboru závodu Martin Koucký přiznává, že tak slabou zimu jako tu letošní ještě nezažil.

„A hlavně zase dlouho zažít nechci. Doufám, že podobné teplo přijde jednou za sto let," řekl zklamaně Koucký a vzápětí dodal: „Za těchto povětrnostních podmínek se závod zkrátka konat nemůže."

Jak v tuto chvíli vypadají tratě Jizerské magistrály, kde se měla o následujícím víkendu jet 47. ČEZ Jizerská 50?

Na bedřichovském stadionu je pokryto umělým sněhem prvních 500 metrů trati. Úsek přes Novou louku ke Kristiánovu a dále je pro lyžaře nesjízdný. Dále zůstává bez sněhu celá Jizerka, část Promenádní, úsek kolem Smědavy a téměř celý dojezd přes Hřebínek až do cíle. Dá se tedy říci, že více než polovina trati je bez sněhu. Je nám to moc líto, ale počasí nám nepřeje. Za těchto podmínek nelze závod v žádném případě uskutečnit.

Jaká byla doposud současná zima v Bedřichově a jeho okolí?

Zima začala na začátku prosince, kdy napadal nový sníh. Od té doby organizace Jizerské magistrály, Jizerská o.p.s., trasu připravovala a s naší pomocí upravovala jednotlivé úseky. Bohužel, přírodního sněhu bylo tak málo, že ani tato snaha nepomohla k většímu sněhovému pokrytí tras.

Dovolilo vám počasí alespoň vyrábět umělý sníh?

Od prvního dne, kdy teplota klesla pod minus tři stupně Celsia, jsme zasněžovali umělým sněhem a využívali každý okamžik, kdy zasněžovat šlo. K tomu probíhalo navážení sněhu na trasu náklaďáky z parkovišť a z úpravny vody, kde se normálně i během slabších zim nacházel dostatek přírodního sněhu. I v době horších zim, kdy nebyl dostatek sněhu, jsme navozili přibližně 250 nákladních aut. V letošním roce to bylo šestnáct náklaďáků a Bedřichov byl zcela „vyčištěn".

Závod byl odvolán pět dní před jeho oficiálním začátkem. Byla situace tak beznadějná?

Počasí podle oficiální předpovědi ČHMÚ a velmi uznávaných internetových serverů v žádném případě neslibuje větší sněžení. Bohužel, s přírodou nelze bojovat. Věřím, že takto špatné podmínky jsou zcela mimořádné a vzácné a dlouho se zase nebudou opakovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerská 50 odvolána. Příčinou je nedostatek sněhu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Začíná advent, policisté budou více v ulicích
Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu
Rokytnické Dolní náměstí oživí tradiční vánoční trhy
Mimořádný zápis do MŠ Arbesova bude již 10. prosince!

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
04.12.: V jablonecké ulici Liberecká došlo ke srážce dvou aut
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn