Policistka probrala s dětmi v Plavech nejen pravidla bezpečného chování

18.10.2018 09:25:04 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Krimi | Obce: Plavy

Policistka probrala s dětmi v Plavech nejen pravidla bezpečného chování

Policistka z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje přijela v pátek 12. října odpoledne za dětmi do Mateřské školy v Plavech. Hovořila s nimi především o tom, jak se mají tak malé děti chovat v situacích, kde se potkají s cizím člověkem, když je takový člověk osloví nebo jim dokonce i něco nabízí.

Policistka dále dětem připomněla, jak se mají chovat v silničním provozu jako chodci. Vysvětlila jim, že v podstatě na silnici jsou těmi nejzranitelnějšími, a proto musí na sebe dávat velký pozor. Děti se velmi rychle zapojily do povídání o obou tématech a vyprávěly své příběhy, které v souvislosti s nimi prožily. Někteří z nich dokonce například vyprávěli o tom, jak jejich rodiče při řízení vozidla telefonují. To bylo v souvislosti s tím, když jim policistka povídala o nepozorných řidičích, kvůli kterým musí být děti mnohonásobně pozornější, a nespoléhat se na to, že je takový řidič v silničním provozu vidí například přecházet vozovku na přechodu pro chodce nebo mimo něj.

Všechny děti pozorně poslouchaly, a proto si po celém povídání měly možnost vyzkoušet si některé výstrojní součástky z policejní výbavy policisty včetně služebních pout. Rádi si vyzkoušely být policistou či pachatelem v poutech. Na úplný závěr od policistky dostaly omalovánky a pexesa. Paní učitelky navíc obdržely DVD a omalovánky pro předškolní děti se zaměřením na správnou znalost linek tísňových volání, které vznikly v rámci projektu Žádné dítě neváhá, správné číslo zavolá, ve spolupráci Libereckého kraje, Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje a Mateřskou školou Beruška v Liberci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté navštívili Domov a Centrum denních služeb v Jablonci
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Akce Zebra se za Tebe nerozhlédne! probíhala i na Jablonecku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn