Policistka probrala s dětmi v Plavech nejen pravidla bezpečného chování

18.10.2018 09:25:04 | Autor: Dagmar Sochorová | Rubrika: Krimi | Obce: Plavy

Policistka probrala s dětmi v Plavech nejen pravidla bezpečného chování

Policistka z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje přijela v pátek 12. října odpoledne za dětmi do Mateřské školy v Plavech. Hovořila s nimi především o tom, jak se mají tak malé děti chovat v situacích, kde se potkají s cizím člověkem, když je takový člověk osloví nebo jim dokonce i něco nabízí.

Policistka dále dětem připomněla, jak se mají chovat v silničním provozu jako chodci. Vysvětlila jim, že v podstatě na silnici jsou těmi nejzranitelnějšími, a proto musí na sebe dávat velký pozor. Děti se velmi rychle zapojily do povídání o obou tématech a vyprávěly své příběhy, které v souvislosti s nimi prožily. Někteří z nich dokonce například vyprávěli o tom, jak jejich rodiče při řízení vozidla telefonují. To bylo v souvislosti s tím, když jim policistka povídala o nepozorných řidičích, kvůli kterým musí být děti mnohonásobně pozornější, a nespoléhat se na to, že je takový řidič v silničním provozu vidí například přecházet vozovku na přechodu pro chodce nebo mimo něj.

Všechny děti pozorně poslouchaly, a proto si po celém povídání měly možnost vyzkoušet si některé výstrojní součástky z policejní výbavy policisty včetně služebních pout. Rádi si vyzkoušely být policistou či pachatelem v poutech. Na úplný závěr od policistky dostaly omalovánky a pexesa. Paní učitelky navíc obdržely DVD a omalovánky pro předškolní děti se zaměřením na správnou znalost linek tísňových volání, které vznikly v rámci projektu Žádné dítě neváhá, správné číslo zavolá, ve spolupráci Libereckého kraje, Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje a Mateřskou školou Beruška v Liberci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté navštívili Domov a Centrum denních služeb v Jablonci
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Akce Zebra se za Tebe nerozhlédne! probíhala i na Jablonecku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
Hasiči zasahovali po překopnutí plynového potrubí v Jablonci
V Tyršově parku má jablonecká městská policie nové stanoviště
Autobusy se na Ostrém rohu vrátí na své trasy
V Jablonci nad Nisou hlasovalo na stanovišti drive-in 34 voličů

Nejčtenější články

28.09.: VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
30.09.: Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
28.09.: Měsíc bude uzavřená část ulice Pod Skalkou v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn