Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

15.04.2019 21:55:11 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Jablonci nad Nisou v současné době prověřují případ týkající se neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy, ke kterému došlo v uplynulé době v Jablonci nad Nisou. Na základě dosud zjištěných skutečností již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

V souvislosti s tím tento týden kriminalisté provedli ve dvou objektech v ulici Lučanská v Jablonci nad Nisou domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků. „V průběhu těchto prohlídek byly v jednom z objektů nalezeny preparáty různých živočichů. Jednalo se celkem o 14 kusů zvířat a ptáků, mezi nimiž nechyběla například puma americká, vydra říční a kalous ušatý. Jejich majitel tyto preparáty kriminalistům vydal a ti budou nyní pokračovat v dalších úkonech trestního řízení souvisejících s podezřením ze spáchání výše uvedeného trestného činu. V rámci prověřování byl ve středu také zadržen 45letý muž, který byl ještě týž den po provedených úkonech propuštěn ze zadržení na svobodu," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

59121/prev_1555358249_preparatyzivocichujablonec2019_01.jpg<br />Autor: Archiv Policie ČR Kriminalisté mají důvodné podezření, že některé preparáty živočichů byly v jednom z objektů umístěny bez řádných dokladů a tito živočichové jsou navíc vedeni v přílohách ohrožených druhů Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). „Veškeré okolnosti celého případu jsou nyní i nadále předmětem prověřování jabloneckých hospodářských kriminalistů. Do současné doby v souvislosti s tímto případem nebylo zahájeno trestní stíhání žádné konkrétní osoby," dodal Sochorová.

Ovšem navíc během domovní prohlídky v jednom z objektů bylo také nalezeno větší množství omamných a psychotropních látek. „Z tohoto důvodu hospodářští kriminalisté na místo přivolali své kolegy z oddělení obecné kriminality, kteří jsou současně zařazeni v TOXI týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Ti nyní prověřují veškeré skutečnosti související s tímto nálezem a veškeré zajištěné látky již odeslali ke znaleckému zkoumání. Ve věci již také zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," doplnila policejní mluvčí.

Pachateli trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky a pachateli trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu trest odnětí svobody až na pět let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici
Při akci Stavba policisté kontrolovali nelegální zaměstnávání cizinců
Policisté na Jablonecku se zaměřili na řidiče autobusů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Velikonoční prodej výrobků pacientů v jablonecké nemocnici

Ve středu 17. dubna od 11 hodin zve personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace na prodej výrobků od pacientů tohoto oddělení. „Výrobky tvořili pacienti z Jablonce i z našeho detašovaného pracoviště v Tanvaldu a lidé, kteří si je zakoupí, tím přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve na akci Tereza Niederlová, která prodejní akci se svými kolegyněmi na oddělení CEDR připravuje. „Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, podobné organizujeme také v době vánoc," doplnila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Akce s velikonoční tématikou se v nemocnici koná vedle lékárny v prostorách před kaplí a potrvá zhruba do 13 hodin.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšeno nad Nisou má nový osadní výbor
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté
Kraj znovu ocení mistry tradičních řemesel
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Restaurováním projdou sbírkové předměty Oblastní galerie Liberec

Nejčtenější články

16.04.: Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
15.04.: Z hořícího bytu v Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka
15.04.: Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT