Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

15.04.2019 21:55:11 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Jablonci nad Nisou v současné době prověřují případ týkající se neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy, ke kterému došlo v uplynulé době v Jablonci nad Nisou. Na základě dosud zjištěných skutečností již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

V souvislosti s tím tento týden kriminalisté provedli ve dvou objektech v ulici Lučanská v Jablonci nad Nisou domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků. „V průběhu těchto prohlídek byly v jednom z objektů nalezeny preparáty různých živočichů. Jednalo se celkem o 14 kusů zvířat a ptáků, mezi nimiž nechyběla například puma americká, vydra říční a kalous ušatý. Jejich majitel tyto preparáty kriminalistům vydal a ti budou nyní pokračovat v dalších úkonech trestního řízení souvisejících s podezřením ze spáchání výše uvedeného trestného činu. V rámci prověřování byl ve středu také zadržen 45letý muž, který byl ještě týž den po provedených úkonech propuštěn ze zadržení na svobodu," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

59121/prev_1555358249_preparatyzivocichujablonec2019_01.jpg<br />Autor: Archiv Policie ČR Kriminalisté mají důvodné podezření, že některé preparáty živočichů byly v jednom z objektů umístěny bez řádných dokladů a tito živočichové jsou navíc vedeni v přílohách ohrožených druhů Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). „Veškeré okolnosti celého případu jsou nyní i nadále předmětem prověřování jabloneckých hospodářských kriminalistů. Do současné doby v souvislosti s tímto případem nebylo zahájeno trestní stíhání žádné konkrétní osoby," dodal Sochorová.

Ovšem navíc během domovní prohlídky v jednom z objektů bylo také nalezeno větší množství omamných a psychotropních látek. „Z tohoto důvodu hospodářští kriminalisté na místo přivolali své kolegy z oddělení obecné kriminality, kteří jsou současně zařazeni v TOXI týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Ti nyní prověřují veškeré skutečnosti související s tímto nálezem a veškeré zajištěné látky již odeslali ke znaleckému zkoumání. Ve věci již také zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," doplnila policejní mluvčí.

Pachateli trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky a pachateli trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu trest odnětí svobody až na pět let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici
Při akci Stavba policisté kontrolovali nelegální zaměstnávání cizinců
Policisté na Jablonecku se zaměřili na řidiče autobusů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na JBC Street Fest zahrají Krucipüsk, Gaia Mesiah i Jiří Schmitzer
Výstavu Vize pro Ještěd představí studenti ČVUT
Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice
Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn