Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

15.04.2019 21:55:11 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Jablonci nad Nisou v současné době prověřují případ týkající se neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy, ke kterému došlo v uplynulé době v Jablonci nad Nisou. Na základě dosud zjištěných skutečností již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

V souvislosti s tím tento týden kriminalisté provedli ve dvou objektech v ulici Lučanská v Jablonci nad Nisou domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků. „V průběhu těchto prohlídek byly v jednom z objektů nalezeny preparáty různých živočichů. Jednalo se celkem o 14 kusů zvířat a ptáků, mezi nimiž nechyběla například puma americká, vydra říční a kalous ušatý. Jejich majitel tyto preparáty kriminalistům vydal a ti budou nyní pokračovat v dalších úkonech trestního řízení souvisejících s podezřením ze spáchání výše uvedeného trestného činu. V rámci prověřování byl ve středu také zadržen 45letý muž, který byl ještě týž den po provedených úkonech propuštěn ze zadržení na svobodu," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

59121/prev_1555358249_preparatyzivocichujablonec2019_01.jpg<br />Autor: Archiv Policie ČR Kriminalisté mají důvodné podezření, že některé preparáty živočichů byly v jednom z objektů umístěny bez řádných dokladů a tito živočichové jsou navíc vedeni v přílohách ohrožených druhů Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). „Veškeré okolnosti celého případu jsou nyní i nadále předmětem prověřování jabloneckých hospodářských kriminalistů. Do současné doby v souvislosti s tímto případem nebylo zahájeno trestní stíhání žádné konkrétní osoby," dodal Sochorová.

Ovšem navíc během domovní prohlídky v jednom z objektů bylo také nalezeno větší množství omamných a psychotropních látek. „Z tohoto důvodu hospodářští kriminalisté na místo přivolali své kolegy z oddělení obecné kriminality, kteří jsou současně zařazeni v TOXI týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Ti nyní prověřují veškeré skutečnosti související s tímto nálezem a veškeré zajištěné látky již odeslali ke znaleckému zkoumání. Ve věci již také zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," doplnila policejní mluvčí.

Pachateli trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky a pachateli trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu trest odnětí svobody až na pět let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici
Při akci Stavba policisté kontrolovali nelegální zaměstnávání cizinců
Policisté na Jablonecku se zaměřili na řidiče autobusů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Liberecký kraj vyhlásil dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek. „Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70% způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně 800 tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/doprava.

V čele jabloneckého Eurocentra stojí dočasný jednatel

Rada statutárního města Jablonec nad Nisou odvolala jednatelku Eurocentra Jablonec, s.r.o., Janu Pěnčíkovou. Na její místo dočasně jmenovala Jana Zemana, aby tak zajistila stabilitu společnosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Made in Jablonec 2020
Běžci na lyžích závodili na Českém poháru ve Vrchlabí
Vyšší příjmy kraje poputují na opravu silnic, škol i domovů důchodců
Nová turistická razítka lze získat v sídle krajského úřadu
Obrazem: Druhá atletická Halová středa

Nejčtenější články

16.01.: V Jablonci se střetlo auto s tramvají
16.01.: Benecko poměřilo výkonnost lyžařů Liberecka s jinými kluby
16.01.: Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Jablonci či Janově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn