Policisté zadrželi zloděje v Lučanech na místě činu

09.01.2019 10:32:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Lučany nad Nisou,Smržovka

Policisté zadrželi zloděje v Lučanech na místě činu

Policisté z Obvodního oddělení ve Smržovce ve zkráceném přípravném řízení sdělili 38letému muži podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a pokusu k trestnému činu krádeže, kterých se dopustil v uplynulých dnech v Lučanech nad Nisou.

Podezřelý v neděli 6. ledna večer krátce po půl osmé hodině vnikl po rozbití skleněné výplně okna do rekreační chaty v Lučanech nad Nisou, ve které si následně do igelitového pytle připravil věci k odcizení v celkové hodnotě 4100 Kč - kávu, elektrický mlýnek na kávu a internetový modem. Odnést s chaty si je však již nestačil. Na místě činu byl totiž zadržen policejní hlídkou z Obvodního oddělení ve Smržovce.

„Policisté ho tehdy v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 2,48 promile a umístili ho do policejní cely. Majiteli chaty ještě stačil způsobit škodu na poškození zařízení ve výši 2200 Kč," upřesnila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Policisté v rámci šetření navíc zjistili, že tento podezřelý se v letošním roce ještě stačil vloupat do jednoho rekreačního objektu také v Lučanech nad Nisou, a to 3. ledna. U tohoto objektu vykopl dřevěnou výplň garážových dveří, vnikl do garáže a následně i do obytné části domu. Z této chaty následně odcizil věci v celkové hodnotě 18 600 Kč - například pokosovou pilu, kotoučovou pilu, kombinovanou brusku, televizor i alkohol.

„Po provedených úkonech trestního řízení byl podezřelý propuštěn ze zadržení na svobodu. Za spáchání uvedených trestných činů mu tak nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Po zloději na Smržovce pátral i vrtulník, může jít o uprchlého vězně
Policisté hledají svědky loupeže v areálu jablonecké nemocnice

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších

Tradiční pietní akcí v rámci Dne Horské služby ČR si v neděli 24. března v 16 hodin u pomníku zesnulých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v Krkonoších horští záchranáři připomenou kolegy, kteří zahynuli při záchraně lidských životů. „Tento den je dobrou příležitostí k připomenutí obětavé práce a historie horských záchranářů v naší zemi. Letos zároveň slavíme výročí 84 let činnosti Horské služby," uvedl ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl s tím, že spolu s horskými záchranáři se vzpomínky zúčastní i členové Ski Jilemnice a další přátelé hor. Více podrobností

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Bozkovské jeskyně oslaví 50. výročí setkáním průvodců a zaměstnanců
V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Nejčtenější články

21.03.: Jablonec získal dotaci na judo arénu. Stavět se začne už v dubnu
20.03.: Nová cukrárna domova důchodců Vratislavice je otevřená i veřejnosti
20.03.: Jak bude vypadat Horní Proseč?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT