Policisté v Libereckém kraji o víkendu dohlíželi na silniční provoz

04.09.2019 22:32:19 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté v Libereckém kraji o víkendu dohlíželi na silniční provoz

V rámci celorepublikové akce během uplynulého víkendu i na silnicích Libereckého kraje policisté dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Policejní hlídky se také zaměřily na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Celá akce byla zaměřená na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu, na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systému při přepravě dětí, držení v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové či záznamové zařízení za jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

„Během této dopravně bezpečností akce, která trvala od pátku do neděle, policisté v Libereckém kraji zkontrolovali 886 vozidel a zjistili celkem 127 dopravních přestupků, z nichž 114 vyřešili na místě uložením blokové pokuty a 13 oznámili k dalšímu šetření příslušnému správnímu orgánu. Osmadvacet řidičů bylo přistiženo při porušení stanovené rychlosti. Nejvíce z nich policisté zastavili policisté v okrese Semily, a to sedmnáct," upřesnila tisková mluvčí policie ČR Dagmar Sochorová.

Víkendové policejní kontroly<br />Autor: Archiv Policie ČR Všichni kontrolovaní řidiči se na místě kontroly podrobili dechové zkoušce na alkohol. Pět z nich usedlo za volant pod vlivem alkoholu. Policisté v jejich dechu naměřili hodnoty alkoholu od 0,27 do 0,50 promile a všechny případy proto policisté kvalifikovali jako přestupky. Dále policisté odhalili tři řidiče, jejichž výsledek orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní.

„Samozřejmě, že policisté důsledně kontrolovali i to, zda řidiči a jejich spolujezdci používají bezpečnostní pásy. Patnáct kontrolovaných řidičů ovšem bezpečnostní pás nepoužívalo a byla jim tedy na místě udělena bloková pokuta. Tu policisté udělili také řidiči na Jablonecku, který pro přepravu dítěte nepoužil příslušný zádržný systém," vysvětlila Sochorová.

Další početnou skupinou řidičů, kteří nějakým způsobem porušili zákon, byli řidiči, kteří vyjeli s motorovým vozidlem v nevyhovujícím technickém stavu. Těch bylo celkem 24. Během dlouhodobě dopředu prezentované dopravně bezpečností akce ovšem také v pátek přistihli v Pertolticích na Liberecku řidičku, která usedla za volant s vysloveným zákazem řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2021. Ještě týž den jí policisté z Obvodního oddělení ve Frýdlantě sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za jehož spáchání jí nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie chystá Dopravně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne
Policisté si posvítili na rychlé řidiče
Správně vybavené kolo měl při kontrole v Jablonci jen každý desátý

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec U19 přivezl z dánského Odense stříbro!
Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun
Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu
24.01.: Tomáš Slavík byl do třetice vítězný v Brazílii

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn