Policisté v Libereckém kraji o víkendu dohlíželi na silniční provoz

04.09.2019 22:32:19 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté v Libereckém kraji o víkendu dohlíželi na silniční provoz

V rámci celorepublikové akce během uplynulého víkendu i na silnicích Libereckého kraje policisté dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Policejní hlídky se také zaměřily na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Celá akce byla zaměřená na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu, na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systému při přepravě dětí, držení v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové či záznamové zařízení za jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

„Během této dopravně bezpečností akce, která trvala od pátku do neděle, policisté v Libereckém kraji zkontrolovali 886 vozidel a zjistili celkem 127 dopravních přestupků, z nichž 114 vyřešili na místě uložením blokové pokuty a 13 oznámili k dalšímu šetření příslušnému správnímu orgánu. Osmadvacet řidičů bylo přistiženo při porušení stanovené rychlosti. Nejvíce z nich policisté zastavili policisté v okrese Semily, a to sedmnáct," upřesnila tisková mluvčí policie ČR Dagmar Sochorová.

Víkendové policejní kontroly<br />Autor: Archiv Policie ČR Všichni kontrolovaní řidiči se na místě kontroly podrobili dechové zkoušce na alkohol. Pět z nich usedlo za volant pod vlivem alkoholu. Policisté v jejich dechu naměřili hodnoty alkoholu od 0,27 do 0,50 promile a všechny případy proto policisté kvalifikovali jako přestupky. Dále policisté odhalili tři řidiče, jejichž výsledek orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní.

„Samozřejmě, že policisté důsledně kontrolovali i to, zda řidiči a jejich spolujezdci používají bezpečnostní pásy. Patnáct kontrolovaných řidičů ovšem bezpečnostní pás nepoužívalo a byla jim tedy na místě udělena bloková pokuta. Tu policisté udělili také řidiči na Jablonecku, který pro přepravu dítěte nepoužil příslušný zádržný systém," vysvětlila Sochorová.

Další početnou skupinou řidičů, kteří nějakým způsobem porušili zákon, byli řidiči, kteří vyjeli s motorovým vozidlem v nevyhovujícím technickém stavu. Těch bylo celkem 24. Během dlouhodobě dopředu prezentované dopravně bezpečností akce ovšem také v pátek přistihli v Pertolticích na Liberecku řidičku, která usedla za volant s vysloveným zákazem řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2021. Ještě týž den jí policisté z Obvodního oddělení ve Frýdlantě sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za jehož spáchání jí nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie chystá Dopravně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne
Policisté si posvítili na rychlé řidiče
Správně vybavené kolo měl při kontrole v Jablonci jen každý desátý

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou
Hasiči vyjížděli k požáru garáže v Liberci

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn