Policisté v Libereckém kraji o víkendu dohlíželi na silniční provoz

04.09.2019 22:32:19 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté v Libereckém kraji o víkendu dohlíželi na silniční provoz

V rámci celorepublikové akce během uplynulého víkendu i na silnicích Libereckého kraje policisté dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Policejní hlídky se také zaměřily na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Celá akce byla zaměřená na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu, na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systému při přepravě dětí, držení v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové či záznamové zařízení za jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

„Během této dopravně bezpečností akce, která trvala od pátku do neděle, policisté v Libereckém kraji zkontrolovali 886 vozidel a zjistili celkem 127 dopravních přestupků, z nichž 114 vyřešili na místě uložením blokové pokuty a 13 oznámili k dalšímu šetření příslušnému správnímu orgánu. Osmadvacet řidičů bylo přistiženo při porušení stanovené rychlosti. Nejvíce z nich policisté zastavili policisté v okrese Semily, a to sedmnáct," upřesnila tisková mluvčí policie ČR Dagmar Sochorová.

Víkendové policejní kontroly<br />Autor: Archiv Policie ČR Všichni kontrolovaní řidiči se na místě kontroly podrobili dechové zkoušce na alkohol. Pět z nich usedlo za volant pod vlivem alkoholu. Policisté v jejich dechu naměřili hodnoty alkoholu od 0,27 do 0,50 promile a všechny případy proto policisté kvalifikovali jako přestupky. Dále policisté odhalili tři řidiče, jejichž výsledek orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní.

„Samozřejmě, že policisté důsledně kontrolovali i to, zda řidiči a jejich spolujezdci používají bezpečnostní pásy. Patnáct kontrolovaných řidičů ovšem bezpečnostní pás nepoužívalo a byla jim tedy na místě udělena bloková pokuta. Tu policisté udělili také řidiči na Jablonecku, který pro přepravu dítěte nepoužil příslušný zádržný systém," vysvětlila Sochorová.

Další početnou skupinou řidičů, kteří nějakým způsobem porušili zákon, byli řidiči, kteří vyjeli s motorovým vozidlem v nevyhovujícím technickém stavu. Těch bylo celkem 24. Během dlouhodobě dopředu prezentované dopravně bezpečností akce ovšem také v pátek přistihli v Pertolticích na Liberecku řidičku, která usedla za volant s vysloveným zákazem řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2021. Ještě týž den jí policisté z Obvodního oddělení ve Frýdlantě sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za jehož spáchání jí nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie chystá Dopravně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne
Policisté si posvítili na rychlé řidiče
Správně vybavené kolo měl při kontrole v Jablonci jen každý desátý

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě

Cyklojízda Greenway Jizera proběhne i v roce 2020

Od roku 2007 pořádá Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery u příležitosti Evropského týdne mobility propagační cyklojízdy věnované projektu Greenway Jizera. Evropský týden mobility inspiruje každý rok od 16. do 22. září obyvatele českých měst a obcí, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Letošní cyklojízda Greenway Jizera se koná v neděli 20. září a je věnována úseku ze Svijan na území Středočeského kraje. Sraz účastníků a začátek cyklojízdy je v 9.30 ve Svijanech na parkovišti svijanského zámku. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
Punková legenda Visací zámek přijede zahrát do Bozkova
Nejdříve naděje, potom debakl
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. září
Veletrh práce a vzdělávání Educa se koná v Liberci i v roce 2020

Nejčtenější články

16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn