Policisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence nalezeného v kontejneru

13.02.2017 18:12:08 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Policisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence nalezeného v kontejneru

Případem nalezeného tělíčka novorozence v odpadovém kontejneru v Liberci se od počátku zabývá služba kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Kriminalisté zatím nevědí, kdo novorozeně do kontejneru odložil, a proto žádají o pomoc veřejnost.

„V sobotu 11. února zhruba v 11.20 přijal důstojník operačního střediska Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prostřednictvím tísňové linky 158 informaci o nálezu mrtvého těla novorozence, kterého v kontejneru na domovní odpad v ulici Na Bídě v Liberci objevil náhodný svědek," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Policisty zajímá pohyb lidí a vozidel v místě nálezu, a to v časovém úseku od 10. února do 11.15 dne 11. února. Pomoci by také mohli řidiči vozidel, která jsou vybavena kamerovým systémem a disponují jakýmkoliv obrazovým materiálem vztahujícím se k místu nálezu a uvedenému času. Tyto kamerové záznamy by mohly kriminalistům velmi pomoci při vyšetřování, proto prosí veřejnost o jejich poskytnutí. Kriminalisté oslovují současně i řidiče taxi služby, řidiče městské hromadné dopravy včetně cestujících, aby se jim ozvali, pokud v dané době a v uvedeném místě zpozorovali cokoliv neobvyklého nebo podezřelého.

Vyšetřovatelé svůj zájem samozřejmě soustřeďují také na samotnou matku novorozence. Jde o ženu, která byla těhotná a nyní je viditelně po porodu a bez dítěte. Policisté odhadují počátek jejího těhotenství na začátek léta 2016. Policisté se obracejí rovněž na zaměstnance lékáren, kde neznámá žena mohla požadovat léky na poporodní komplikace nebo takové problémy alespoň konzultovat. Do kontaktu s ní mohli přijít i zdravotníci, kteří jí mohli v nedávné době asistovat při domácím porodu, a nebo byli o takovou pomoc požádáni.

„Policisté připouštějí, že místo nálezu novorozence nevylučuje tu možnost, že ho sem pachatel dopravil z kteréhokoliv jiného regionu republiky, a nebo i ze sousedního Polska nebo Německa. Veškeré informace, které s případem nálezu mrtvého novorozence mohou souviset, prosím sdělte policistům na kterékoliv služebně Policie ČR nebo kontaktujte známou tísňovou linku 158. Děkujeme za pomoc," doplnila policejní mluvčí.

Aktualizace 13. 2. 2017 15.00:

V pondělí 13. února proběhla na Ordinariátu soudního lékařství Krajské nemocnice Liberec pitva novorozeněte nalezeného v kontejneru na domovní odpad v ulici Na Bídě v Liberci. V rámci ní bylo zjištěno, že se dítě narodilo zdravé, donošené, v 9. měsíci těhotenství.

„Způsob, jakým dítě zemřelo, nelze v tuto chvíli s ohledem na vyšetřování sdělovat. V souvislosti s trestní kvalifikací zvažují kriminalisté dvě možnosti, a to podezření ze zločinu vraždy s trestní sazbou 15 - 20 let, nebo zločinu vraždy novorozeného dítěte matkou, kde se trestní sazba pohybuje v rozmezí 3 - 8 let," upřesnila krajská tisková mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie hledá nezodpovědného řidiče a svědky nehody v Jablonci
Při vážné nehodě v Jablonci se auto srazilo s chodkyní i autobusem
Po srážce se čtyřkolkou horské služby zemřel neopatrný lyžař
Při střetu s vlakem v Liberci utrpěla zranění nezletilá osoba
Po srážce s vlakem v Košťálově zemřelo nezletilé dítě

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum Několikatýdenní jednání přinesla výsledky! Po získání řady povolení může od čtvrtka 22. dubna zahájit provoz antigenní odběrové centrum na zimním stadionu v Turnově. Provozní doba bude zatím pondělí až čtvrtek od 12 do 16 hodin. Kapacita bude 120 testů za den. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hledá se nejlepší kronika. Hlásit se lze do konce května
Liberecký kraj jako kolébku nanotechnologií podpoří Nanoprogress
Hodně vydařené fotbalové představení na Střelnici
Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout
Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého

Nejčtenější články

18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
19.04.: Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy
18.04.: Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn