Policisté se zaměřili na viditelnost chodců

13.11.2019 19:51:46 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté se zaměřili na viditelnost chodců

Na území celého Libereckého kraje začala v pondělí 11. listopadu dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců v silničním provozu.

Policisté v rámci pohyblivých hlídek i pevných stanovišť dohlíželi na chodce, kteří jsou v podstatě nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Zaměřili se na místa a úseky silnic mimo obce, kde chodci za snížené viditelnosti, kde není veřejné osvětlení, musí mít na sobě reflexní prvky z retroreflexního materiálu umístěného tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Během celé akce policejní hlídky samozřejmě také kontrolovali i řidiče motorových vozidel.

„V průběhu celé akce policejní hlídky zjistily pouze dva chodce, kteří se za snížené viditelnosti mimo obec pohybovali po pozemní komunikaci v tmavém oblečení bez jakýchkoliv reflexních prvků. Oběma těmto chodcům policisté udělili blokovou pokutu. Ostatní chodci, které policejní hlídky na území celého kraje spatřily, byli vybaveni reflexními prvky. Jedna chodkyně měla na sobě dokonce oblečenou reflexní vestu pro zajištění své vlastní větší viditelnosti. Někteří chodci také při chůzi po komunikaci používali i ruční svítilny," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

 Policisté také během této dopravně bezpečnostní akce chodcům rozdávali reflexní pásky, a to nejen chodcům na silnících mimo obce, ale také těm v ulicích měst a obcí. „aším cílem je totiž v co největší míře zajistit bezpečnost všech chodců, kteří jsou účastníky silničního provozu," dodala Sochorová.

V Libereckém kraji letos policisté do konce října zaevidovali celkem 3 974 dopravních nehod. Při 121 z nich došlo ke střetu s chodcem a 41 těchto dopravních nehoda samotní chodci zavinili. Pozitivní skutečnost je ta, že v letošním roce na silnicích Libereckého kraje žádný chodec při střetu s vozidlem nezemřel. Ovšem při těchto dopravních nehodách 11 chodců utrpělo těžké zranění a 110 lehké. To znamená, že všichni chodci při střetu s vozidlem utrpěli nějaké zranění. Z celkového počtu 121 srážek s chodci se jich 115 stalo v obci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči
V Libereckém kraji se konala další dopravně bezpečnostní akce TISPOL
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv v jablonecké nemocnici

V Nemocnici Jablonec nad Nisou znovu vyhlásili zákaz návštěv z důvodu stále přetrvávající chřipkové epidemii v Libereckém kraji. „Zákaz platí od pátku 28. února až do dovolání. Děkujeme pacientům i jejich příbuzným za pochopení," sdělila tisková mluvčí jablonecké nemocnice Petra Hybnerová.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistrovství České republiky žactva hostí Stromovka
Ještě jednou kolem zápasu v Ostravě
Nejmladší atleti bojovali o tituly
Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Bauerův eD system Bauer Team se chystá na Vasův běh

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
27.02.: Zlato pro atletky LIAZU na závěr šampionátu
26.02.: Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn