Policisté se zaměřili na viditelnost chodců

13.11.2019 19:51:46 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté se zaměřili na viditelnost chodců

Na území celého Libereckého kraje začala v pondělí 11. listopadu dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců v silničním provozu.

Policisté v rámci pohyblivých hlídek i pevných stanovišť dohlíželi na chodce, kteří jsou v podstatě nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Zaměřili se na místa a úseky silnic mimo obce, kde chodci za snížené viditelnosti, kde není veřejné osvětlení, musí mít na sobě reflexní prvky z retroreflexního materiálu umístěného tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Během celé akce policejní hlídky samozřejmě také kontrolovali i řidiče motorových vozidel.

„V průběhu celé akce policejní hlídky zjistily pouze dva chodce, kteří se za snížené viditelnosti mimo obec pohybovali po pozemní komunikaci v tmavém oblečení bez jakýchkoliv reflexních prvků. Oběma těmto chodcům policisté udělili blokovou pokutu. Ostatní chodci, které policejní hlídky na území celého kraje spatřily, byli vybaveni reflexními prvky. Jedna chodkyně měla na sobě dokonce oblečenou reflexní vestu pro zajištění své vlastní větší viditelnosti. Někteří chodci také při chůzi po komunikaci používali i ruční svítilny," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

 Policisté také během této dopravně bezpečnostní akce chodcům rozdávali reflexní pásky, a to nejen chodcům na silnících mimo obce, ale také těm v ulicích měst a obcí. „aším cílem je totiž v co největší míře zajistit bezpečnost všech chodců, kteří jsou účastníky silničního provozu," dodala Sochorová.

V Libereckém kraji letos policisté do konce října zaevidovali celkem 3 974 dopravních nehod. Při 121 z nich došlo ke střetu s chodcem a 41 těchto dopravních nehoda samotní chodci zavinili. Pozitivní skutečnost je ta, že v letošním roce na silnicích Libereckého kraje žádný chodec při střetu s vozidlem nezemřel. Ovšem při těchto dopravních nehodách 11 chodců utrpělo těžké zranění a 110 lehké. To znamená, že všichni chodci při střetu s vozidlem utrpěli nějaké zranění. Z celkového počtu 121 srážek s chodci se jich 115 stalo v obci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Dušičky vyrazí na silnice i sváteční řidiči
V Libereckém kraji se konala další dopravně bezpečnostní akce TISPOL
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu Výstavba Alzheimer centra v Turnově začala koncem května 2019. Na místě po bytových domech čp. 1001 a 1002 se nyní již rozprostírá hrubá stavba, ve které se bude pracovat i přes mrazivé zimní období. Minulý týden byl s pomocí jeřábu osazen ocelový krček, který spojil Alzheimer centrum s Domovem důchodců Pohoda. Oba objekty tak propojí chodba. Více podrobností na Našem Pojizeří

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Svěceného Mikuláše hostili Vrabčáci v rámci svého koncertu
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný
Tradiční vánoční orient show studia Najla se koná v Eurocentru

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
06.12.: Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn