Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

23.06.2020 22:03:30 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

Na území celého Libereckého kraje proběhla v neděli 21. června dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu řidičů motocyklů, kteří jsou velmi zranitelnými účastníky silničního provozu. Policisté během akce u nich kontrolovali rychlost a způsob jízdy, používání ochranných přileb, technický stav motocyklu i případné řízení pod vlivem alkoholu.

Samozřejmě policejní hlídky nekontrolovaly během akce jen motocyklisty, ale i ostatní řidiče motorových vozidel. V této souvislosti můžeme uvést příklady překročení povolené rychlosti, a to právě řidiči osobních automobilů. Ve Velkých Hamrech na Jablonecku byla jednomu z řidičů s vozidlem naměřena v obci rychlost 73 km/h. Další řidič, který překročil povolenou rychlost v obci, byl řidič s vozem v Božíkově na Českolipsku, který jel 70 km/h. Policisté také na bezpečnost silničního provozu dohlíželi i mimo obce a u obce Deštné u Dubé také na Českolipsku řidiči motorového vozidla na takovém místě naměřili rychlost 113 km/h (nejvyšší dovolená rychlost 90 km/h).

„Na Českolipsku policejní hlídky také během akce zkontrolovali deset motocyklistů, kteří se dopustili řady přestupků. Jednalo se například o nevyhovující technický stav motocyklu jako je například zásah do konstrukce výfuku, ostré hrany na řídítkách, chybějící odrazky, překročení počtu předních světlometů a nejčastěji nadměrně hlučný tlumič hluku u výfuku. Všem těmto přestupcům policisté na místě udělili blokové pokuty," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

V průběhu dopravně bezpečnostní akce policisté v kraji zkontrolovali celkem 93 motorových vozidel (samozřejmě včetně motocyklistů) a zjistili u nich 41 dopravních přestupků, z nichž 39 vyřešili na místě udělením blokové pokuty a jednání dvou přestupců oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalším šetření. Sedmnáct řidičů překročilo povolenou rychlost v obcích nebo mimo ně. Pozitivním faktem ovšem je ta skutečnost, že během celé akce policejní hlídky nezjistily u žádného z kontrolovaných řidičů alkohol v dechu.

„Je naprostou samozřejmostí, že i v následujícím období budou na území celého Libereckého kraje i nadále probíhat další dopravně bezpečnostní akce zaměřené na všechny účastníky silničního provozu. Policisté i v rámci běžného výkonu služby budou v následujících letních měsících dohlížet především na bezpečnost těch nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, kterými jsou chodci, cyklisté a motocyklisté," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti z jabloneckých škol rozdaly řidičům víc jablek než citronů
Tragická nehoda v Liberci. Po střetu s dodávkou zemřel motorkář
Opilý řidič smetl na středovém ostrůvku v Jablonci dvě značky
Nehody v kraji si letos vyžádaly už 5 obětí a 17 těžce zraněných
Spadlý strom kvůli bouřce zavinil v Liberci smrt motorkáře
Na řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
Sluneční elektrárny otevřou své brány, také FTV Farma Pěnčín
VIDEO: Ohlédnutí za slavnostmi města Desná 2020
Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi
Vnitřní dopravce modernizuje vozový park a má ušetřit kraji peníze

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn