Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

23.06.2020 22:03:30 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

Na území celého Libereckého kraje proběhla v neděli 21. června dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu řidičů motocyklů, kteří jsou velmi zranitelnými účastníky silničního provozu. Policisté během akce u nich kontrolovali rychlost a způsob jízdy, používání ochranných přileb, technický stav motocyklu i případné řízení pod vlivem alkoholu.

Samozřejmě policejní hlídky nekontrolovaly během akce jen motocyklisty, ale i ostatní řidiče motorových vozidel. V této souvislosti můžeme uvést příklady překročení povolené rychlosti, a to právě řidiči osobních automobilů. Ve Velkých Hamrech na Jablonecku byla jednomu z řidičů s vozidlem naměřena v obci rychlost 73 km/h. Další řidič, který překročil povolenou rychlost v obci, byl řidič s vozem v Božíkově na Českolipsku, který jel 70 km/h. Policisté také na bezpečnost silničního provozu dohlíželi i mimo obce a u obce Deštné u Dubé také na Českolipsku řidiči motorového vozidla na takovém místě naměřili rychlost 113 km/h (nejvyšší dovolená rychlost 90 km/h).

„Na Českolipsku policejní hlídky také během akce zkontrolovali deset motocyklistů, kteří se dopustili řady přestupků. Jednalo se například o nevyhovující technický stav motocyklu jako je například zásah do konstrukce výfuku, ostré hrany na řídítkách, chybějící odrazky, překročení počtu předních světlometů a nejčastěji nadměrně hlučný tlumič hluku u výfuku. Všem těmto přestupcům policisté na místě udělili blokové pokuty," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

V průběhu dopravně bezpečnostní akce policisté v kraji zkontrolovali celkem 93 motorových vozidel (samozřejmě včetně motocyklistů) a zjistili u nich 41 dopravních přestupků, z nichž 39 vyřešili na místě udělením blokové pokuty a jednání dvou přestupců oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalším šetření. Sedmnáct řidičů překročilo povolenou rychlost v obcích nebo mimo ně. Pozitivním faktem ovšem je ta skutečnost, že během celé akce policejní hlídky nezjistily u žádného z kontrolovaných řidičů alkohol v dechu.

„Je naprostou samozřejmostí, že i v následujícím období budou na území celého Libereckého kraje i nadále probíhat další dopravně bezpečnostní akce zaměřené na všechny účastníky silničního provozu. Policisté i v rámci běžného výkonu služby budou v následujících letních měsících dohlížet především na bezpečnost těch nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, kterými jsou chodci, cyklisté a motocyklisté," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti z jabloneckých škol rozdaly řidičům víc jablek než citronů
Tragická nehoda v Liberci. Po střetu s dodávkou zemřel motorkář
Opilý řidič smetl na středovém ostrůvku v Jablonci dvě značky
Nehody v kraji si letos vyžádaly už 5 obětí a 17 těžce zraněných
Spadlý strom kvůli bouřce zavinil v Liberci smrt motorkáře
Na řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn